Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Usuwanie chromów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie Usuwanie chromów

    W mojej Belli złuszczył się chrom z każdego elementu z przodu auta. Postanowiłem pomalować je na biało, jednakże problemy mam z w/w czynnością usuwania chromu.

    Próbowałem na początek oskrobać to co odpada, zmatowić i pomalować. Niestety podkład odpadał wszędzie

    Użyłem preparatu do usuwania lakierów: nic.

    Trochę wyszukiwarki i jest: użyj kreta: efektów brak (moczyło się w krecie ponad tydzień).

    Wkurzony powerterowałem fora hobbistyczne i kolejna porada: użyj zmywacza do sidoluxu. Efektem jest to, że na jednym elemencie trochę chromu się złuszczyło, reszta się gruntowanie wyczyściła.

    Czy ktoś ma może swój sprawdzony sposób? Zaczyna mnie gonić termin od mechanika więc w miarę muszę szybko to skończyć a zakup nowych elementów odpada
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To jest plastik metalizowany próżniowo. Warstwa miedzi a potem chrom. Możesz to jedynie kwasami wytrawić na zero. Moim zdaniem za dużo roboty. Znam człowieka, który ma scudetto w dość dobrym stanie i odda je za psie pieniądze Zostało mi jedno i zajmuje tylko miejsce na strychu. Chyba, ze Ty chcesz zrobić na inny kolor, to tylko wytrawianie kwasem Ci zostaje.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja pomalowałem chromy u siebie i od prawie roku jest ok, wcześniej chrom dokładnie zmatowiłem, tam gdzie złaził zeskrobałem i zaszpachlowałem szpachlówką do plastiku, później odtłuszczenie zmywaczem do silikonu, podkład do aluminium i powierzchni ocynkowanych na całość bo akurat takiego do chromu nie znalazłem w okolicy chociaż dowiedziałem się że jest, na to baza i klar. Zdaje sobie sprawę, że jak dostane kamykiem to gdzieś może zrobić się odprysk ale generalnie odprysk także w tej sytuacji może zrobić się na masce. Jeśli ktoś nie chce malować na stałe to zawsze pozostaje guma lub folia.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Ja pomalowałem chromy u siebie i od prawie roku jest ok, wcześniej chrom dokładnie zmatowiłem, tam gdzie złaził zeskrobałem i zaszpachlowałem szpachlówką do plastiku, później odtłuszczenie zmywaczem do silikonu, podkład do aluminium i powierzchni ocynkowanych na całość bo akurat takiego do chromu nie znalazłem w okolicy chociaż dowiedziałem się że jest, na to baza i klar. Zdaje sobie sprawę, że jak dostane kamykiem to gdzieś może zrobić się odprysk ale generalnie odprysk także w tej sytuacji może zrobić się na masce. Jeśli ktoś nie chce malować na stałe to zawsze pozostaje guma lub folia.
    Zachodu tyle, że jak policzysz czas pracy, materiał i trwałość to 180 zł za nowe Scudetto będzie raczej lepszym wyjściem.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    scudetto+obudowy lamp+,,skrzela" to mamy 400 .

    Chce zmienić kolor na stałe.

    I z tych kawałków z odpadło to wnioskuje, że jest to lakier chrom na czarnym podkładzie
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    scudetto+obudowy lamp+,,skrzela" to mamy 400 .

    Chce zmienić kolor na stałe.

    I z tych kawałków z odpadło to wnioskuje, że jest to lakier chrom na czarnym podkładzie
    Pytałeś o scudetto, więc moja odpowiedź tego dotyczyła. Uwierz mi, że na scudetto i listwach bocznych nie masz żadnego magicznego lakieru tylko to, co pisałem wyżej. Stąd właśnie chemia i zaniedbania (pozostawianie aktywnej piany, soli z dróg) uszkadzają warstwę miedzi i chrom puchnie. Lampy też są próżniowo pokrywane powłoką przypominającą chrom.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    W mojej Belli złuszczył się chrom z każdego elementu z przodu auta
    W sumie pytałem o wszystko.

    Magiczny lakier to to nie jest. Ale tak jak mówię, z wyglądu przypomina lakier chrom a nie natryskowe aluminium. I na lampach też napyla się aluminium. Tylko odbłyśnik tak nie walczy jak chromy na przodzie. Dbać dbałem o nie, niestety i tak się zniszczyły.
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    W sumie pytałem o wszystko.

    Magiczny lakier to to nie jest. Ale tak jak mówię, z wyglądu przypomina lakier chrom a nie natryskowe aluminium. I na lampach też napyla się aluminium. Tylko odbłyśnik tak nie walczy jak chromy na przodzie. Dbać dbałem o nie, niestety i tak się zniszczyły.
    Prawdziwy chrom jest na tych dwóch elementach czyli scudetto i listwy obok.Dlatego o nich pisałem. Lampy są inaczej pokrywane. Tak czy inaczej łatwo się nie dostaniesz do plastików a tylko je można pomalować z trwałym i ładnym efektem.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    No ja i tak zamierzałem zmienić kolor tych chromów na czarno (scudetto, motylek, lampy, poziome listewki, ringi lamp halogeonwych)a dodatkowo zrobiłem sobie to sam i jest pewna satysfakcja z tegops. chrom z lamp też ciężko złazi, próbowałem nożykiem zeskrobywać ale przy okazji robiły się zadziory na plastiku i doszedłem do wniosku, że szkoda to tak męczyć a póżniej szpachlować cudować pewnie całość...

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    No ja i tak zamierzałem zmienić kolor tych chromów na czarno (scudetto, motylek, lampy, poziome listewki, ringi lamp halogeonwych)a dodatkowo zrobiłem sobie to sam i jest pewna satysfakcja z tegops. chrom z lamp też ciężko złazi, próbowałem nożykiem zeskrobywać ale przy okazji robiły się zadziory na plastiku i doszedłem do wniosku, że szkoda to tak męczyć a póżniej szpachlować cudować pewnie całość...
    Ja się "pozbyłem" wszystkiego chromowanego z przodku za pomocą Plastdipa i efekt miodzio czarny pysk to podstawa w kolejce czekają relingi ale nie wiem czy plastem czy jakimś lakierem jednak, bo może mi kiedyś przyjdzie belki pod bagażnik założyć i wtedy plast nie zda egzaminu na pewno.

Podobne wątki

  1. Usuwanie rys
    Utworzone przez blower w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 07:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory