Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z przeładowaniem , błąd P0238 .

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v CF3 150KM
    Postów
    8

    Domyślnie Problem z przeładowaniem , błąd P0238 .

    Witam .

    Jestem nowy na forum i mam problem ze swoją GT . Doprowadzam ją do stanu używalności i doprowadzić nie mogę .
    Problem wygląda że na 4 biegu i wyższych przy ok 4 tys obrotów wyskakuje błąd P0238 czyli przeładowanie , auto traci moc , usunięcie przywraca mu żwawość . W samochodzie zostały wymieniony czujnik MAP oraz zawór Overboost , rura od turbo do filtra powietrza . EGR usunąłem z mapy wtryskowej i zaślepiłem , wyczyściłem zmienną geometrię w turbosprężarce , gruszka działa i jest ustawiona . Na wykresie wygląda to tak że na wysokich obrotach dochodzi do przeładowania a na niskich jest "niedoładowanie " , również wskazania przepływomierza na wolnych obrotach są zbyt wysokie 498 mg/i gdy oczekiwana wynosi 320 mg/i . Mi się już skończyły pomysły jak mogę sobie z tym poradzić więc proszę o wypowiedź ekspertów

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    odepnij przepływkę i sprawdz czy pomoże.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v CF3 150KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odpiąłem przepływke jednak problem nie zniknął , nadal jest przeładowanie . Lecz udało mi się znaleźć winowajce a był to wężyk od gruszki do overboosta , wyglądał całkiem dobrze i nie był twardy a jednak przepuszczał . Zastąpiłem go doraźnie wężykiem od reduktora do butli z argonem od TIG'a i teraz wykres doładowania jest stabilny tzn jego kształt jest taki sam jak wykresu pożądanego ciśnienia ale cały czas ma zbyt duże wartości . Przyglądnąłem się dokładnie gruszce od turbo i zauważyłem że zaznaczenie pozycji na niej wygląda inaczej niż za zwyczaj , wygląda tak jakby ktoś już ją przestawiał i zrobił to źle . Stąd moje pytanie jak ustawić gruszkę ?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v CF3 150KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Pisze ponownie po dość długim wyjeździe za granice , rozwiązałem problem z przeładowaniem jednak nadal samochód ma zbyt duże dawki powietrza na niskich obrotach i zbyt małe na wysokich . Za Chiny ludowe nie mogę się z tym uporać , myślałem że to EGR więc zaślepiłem go i usunąłem histerezje z mapy w WinOLS'sie , mimo to nadal ten sam problem . Nie wiem już czego mam się chwycić więc proszę o jakiekolwiek podpowiedzi .

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Kolego, ja też tak mam że wartość masy powietrza jest dużo większa od oczekiwanej na biegu jałowym. EGR mam wyprogramowany i właśnie od tego momentu są takie wartości. Wydaje mi się i chyba nawet gdzieś tu na forum o tym czytałem, że jak się "wyłącza" EGR mapą powietrza, to właśnie są takie wartości. Lecz nie ma to wpływu na pracę silnika.
    Powtarzam: tak czytałem, ale czy to prawda to nie wiem...
    Ja dałem do wyprogramowania EGR jakieś pół roku temu i żadnych błędów ecu nie zgłasza, mimo tej zawyżonej wartości masy powietrza

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ale jakiego rzędu różnice masz w tych masach powietrza? Nadal występują błędy w komputerze?

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronq05 Zobacz post
    Wydaje mi się i chyba nawet gdzieś tu na forum o tym czytałem, że jak się "wyłącza" EGR mapą powietrza, to właśnie są takie wartości. Lecz nie ma to wpływu na pracę silnika.
    Nie wyłącza się EGR-a mapą powietrza, bo to jest błąd w sztuce (zwykłe partactwo). Wyłącza się w starszych wersjach switchem lub w nowszych histerezami. W niektórych sterownikach (gównie C8) po takim zabiegu dolny zakres masy powietrza jest zawyżony o ilość spalin, które wcześniej dodawał EGR.
    Nic się nie dzieje, bo nie ma to wpływu dokładnie na nic.
    Wygląda to tak jak u mnie na stronie http://www.conmir.pl/odczyty-przeply...ylaczeniu-egr/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Frost556 Zobacz post
    myślałem że to EGR więc zaślepiłem go i usunąłem histerezje z mapy w WinOLS'sie , mimo to nadal ten sam problem .
    Podeślij tą swoją twórczość.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2017, 15:24
  2. Błąd P0238 Czujnik Ciśnienia powietrza
    Utworzone przez ard0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 06:47
  3. Prośba o odczytanie logów, błąd P0238
    Utworzone przez fafner w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:41
  4. Błąd P0238 i brak mocy do 2 tyś obr (Wykres z hamowni)
    Utworzone przez fafner w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 20:01
  5. problem... błąd P0404 oraz P0238
    Utworzone przez alf147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory