Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Pomocyyy!!!! Rozbita miska olejowa

  1. #1
    pawelekKWI
    Gość

    Domyślnie Pomocyyy!!!! Rozbita miska olejowa

    Wczoraj wracając z wymiany opon na letnie w mojej 156 2.4 JTD, natrafiłem na dodze na dość spory jak się potem okazało kamień, który chciałem ominąć, przejeżdżając nad nim:/ Skończyło się to oczywiście rozbiciem miski olejowej Spora część oleju wyciekła od razu, a że nie miałem już daleko do domu ( ok 3km) więc jak głupi pojechałem Do mechanika oczywiście została już zaholowana. Mechanik powiedział mi też, że jak silnik odpali to znaczy że coś z tego jeszcze będzie, a jak nie to kłopoty Na szczęście zapalił, z tym że każdy mówi mi co innego na ten temat, kuzyn mówi że jakieś tam minimalne smarowanie było więc silnik może nie jest uszkodzony, inni mówią, że raczej napewno zarżnąłem motor Nawiasem mówiąc, jak już dotarłem do domu, to w garażu jeszcze trochę oleju wyciekło spod auta... Sam teraz niewiem co będzie, może miał ktoś z Was podobny przypadek?? Proszę o poradę

    Upomnienie przyznane wg 2 pkt. reg.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 01-04-2009 o 16:08

  2. #2
    slip83
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda że się nie zatrzymałeś i nie wezwałeś Policji, bo tak to będziesz musiał sam zapłacić... A wracając do tematu to lepiej nie wyrokuj nic przed interwencją specjalisty, każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

  3. #3
    pawelekKWI
    Gość

    Domyślnie

    Jak to się mówi: "mądry polak po szkodzie" Niestety spanikowałem i chciałem jak najszybciej jechać do domu póki cały olej nie wyciekł Nawet nie chodzi teraz o całe koszty miski i wymiany, ale o silnik Modlę się żeby się okazało że to tylko miska... Nasze drogi to jest jeden wielki absurd i ewenement na skalę całej Europy jak nie świata

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    napewno wszystko jest wporzadku nie daj sobie tylko wmowic mechanikom że to i owo do wymiany. Najlepiej jakiegoś znajomka (mechanika najlepiej:p) poprosic o podgląd żeby byc pewnym na 100%. 3km to nic tym bardziej jak mowisz po dojechaniu na miejscu jeszcze ciekł olej.

    Szybkiego powrotu na nasze drogi:] pozdro !!
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    co będzie? , czas pokaże
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    gallonek
    Gość

    Domyślnie

    kolego ja w bravo jtd przejechałem 5 km i nic sie nie stało bo nie wiedziałem ze nie mam miski,bo muza grała

  7. #7
    pawelekKWI
    Gość

    Domyślnie

    Gallonek aż mi kamień z serca spadł Dzięki za informację

  8. #8
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    na bmw 316 e30 takie dystanse nie robia wrazenia

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Seat cordoba i 20 km wytrzymal bez miski (prawde mowiac nie raz) takze napewno zadnego problemu z silnikiem nie moze byc, dobry olej lejesz, robi oslene a jak piszesz jeszcze po powrocie wyciekal..... bedzie dobrze

  10. #10
    amicus4
    Gość

    Domyślnie

    moj brat kilka lat temu przywalił michą oplem astra II dtl i chyba bojąc się nic nie powiedział i wstawił do garażu. Rano matka pojechała do pracy i nie zauważyła wielkiej plamy oleju i kontrolki na desce bo "na pierdoły nie patrzy" :-). Samochód przejechał bez oleju w silniku ok 13 km i nic. Silnik chodzi do dzisiaj. Z olejem oczywiście :-)

Podobne wątki

  1. miska olejowa 105km a miska od 115km
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 22:25
  2. [164] Miska olejowa 164
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 10:43
  3. miska olejowa
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 21:01
  4. Miska olejowa 147 1.6 105 km
    Utworzone przez zala07 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 07:07
  5. [146] Miska olejowa
    Utworzone przez Barnaba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory