Strona 145 z 168 PierwszyPierwszy ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,441 do 1,450 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1441
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Nie za dobrze to wygląda - raczej auto mało zadbane.
    A dziury w tapicerce w bagażniku to pozostałości po seryjnym subie.

  2. #1442
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    seryjnym przy nagłośnieniu Bose mam podobną dziurę bo mój sub Bose leży sobie spokojnie od lat w schowku gospodarczym, kiedyś wróci na swoje miejsce
    jak zdecyduję się rozstać z GT
    brak spinki w drzwiach - eee to drobiazg, jakiś niedbaluch pożałował 2zł na zamiennik i tyle
    sklejka - mówisz o podłodze bagażnika którą trzeba podnieść aby dostać się do koła zapasowego? w starszych GT były sztywniejsze, w nowszych
    zapadają się - może ktoś sobie usztywnił? inna sprawa że osłona pasa tylnego jest połamana
    uszczelka drzwi - jeśli spada to raczej słabo, używana nie kosztuje wiele, nowa - ponad 800zł

    - - - Updated - - -

    tylna szyba boczna rok starsza - zdarza się fabrycznie, brali z półki z magazynu do wyczerpania puli z poprzednim rocznikiem
    (co nie wyklucza wymiany oczywiście w wyniku wypadku)
    hak w GT - koszmarnie to wygląda
    srebrna antena - jak wyżej...

    trochę bzdur w opisie - "Podgrzewana przednia szyba" - chyba nadmuchem , "Poduszki boczne tylne" + "Poduszka powietrzna chroniąca kolana" - chyba jaśki z pierzem wpakował

    "Nagłośnienie bosse" - typowy analfabeta, Bose nie "bosse" to raz, dwa - brakuje subwoofera o czym już napisano wcześniej
    szyba kierowcy jest na 99% rozprogramowana (chyba że ktoś ją opuscił tyle do zdjęcia w co wątpię)
    brak ksenonów, grzania skór...

    nie chciałoby mi się tego nawet oglądać
    ...

  3. #1443
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Malibu
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    zachodnie pomorze/Poznań/Wrocław
    Auto
    GT
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za odzew.
    Uszczelka sama w sobie nie jest problemem - zastanawia mnie wypadkowa przeszłość tej GT. W dodatku drzwi ciężko się otwierają i zamykają, to daje do myślenia. Niestety nie mam miernika lakieru, dlatego można tylko pogdybać.
    Dodam jeszcze, apropo subwoofera, że radio nie chciało grać, ale pierwszy raz siedziałem w GT, także może czegoś nie wiem. Poza tym po złapaniu za przycisk opuszczania szyb słychać było dźwięk (piknięcie), a szyby nie drgnęły (jakaś blokada?).
    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    [...]szyba kierowcy jest na 99% rozprogramowana (chyba że ktoś ją opuscił tyle do zdjęcia w co wątpię)[...]
    Szyba domyka się, nie wiem czemu na zdjęciu jest opuszczona.

    Dopóki nie kupię miernika odpuszczę sobie tę Alfę i obejrzę inne, co by móc porównywać.

  4. #1444
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    szyba w GT opuszcza się jak otwierasz drzwi o kilka mm, jak zamykasz podnosi o kilka mm
    rozprogramowana szyba opuszcza się o dobre 3cm

    drzwi w GT są dość ciężkie, przy większym przebiegu może dojść do nieznacznego wyrobienia zawiasów co po stronie zamka oznacza
    inną pozycję względem rygla na słupku B - regulacja rygla jest bardzo prosta, odkręca się torxy i przesuwa rygiel do odpowiedniej pozycji

    szyby mogą się nie opuszczać jeśli drzwi są otwarte

    generalnie - odpuść sobie takie auto bo jeśli już na pierwszy rzut oka widać problemy i niedbałosci to głębiej może być gorzej...
    niektóre rzeczy wyjaśniłem ale nie po to aby bronić egzemplarz tylko abyś wiedział co w trawie piszczy
    ...

  5. #1445
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malibu Zobacz post
    ale pierwszy raz siedziałem w GT, także może czegoś nie wiem.
    Jak pierwszy raz siadłem w GT i zamknąłem drzwi to miałem wrażenie że są z ołowiu - a przesiadłem się z Focus MKI 1,8 TDDI, a wrażenia z odpalenia silnika JTD były równie ciekawe

  6. #1446
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar digit
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    alfa GT
    Postów
    14

    Domyślnie

    Co do Ostrzeszowa są tam 3 alfy do tej z czerwonym wnętrzem i drugiej czarnej po zmierzeniu powłoki lakierniczej nawet nie prosiłem o kluczyki..... Jedyna w dobrym stanie blacharki jest ta trzecia najdroższa. Ma malowany cały bok i jeden błotnik, natomiast jest bez szpachli i wygląda, że tylko obcierki były pomalowane. Natomiast ma duży odprysk lakieru na błotniku + osłony błotnika nie przylegają i w nadkolach jest syf. Pali ładnie, jest moc. Po odpalaniu pojawia się jakiś błąd dotyczący grzania silnika? Sprzedający twierdzi, ze wystarczy wymienić świece. W czasie jazdy bardzo ciężko wchodzi 3 bieg, wnętrze trochę zaniedbane - sprawia wrażenie większego przebiegu. Według mnie przesadzili z ceną za taki stan ( ciekawa tapicerka i liczą, że ktoś to kupi nie patrząc na pozostałe mankamenty). Ja generalnie szukam gtv ale, że nic ciekawego się nie pojawia więc skupiłem się na gt. Obejrzałem we Wrocławiu i okolicach 8 gt więc jak ktoś z was ma jakieś pytania to piszcie może już to auto oglądałem i oszczędzi wam to niepotrzebnej jazdy. Jak na razie najlepszy stan to alfa z silnikiem jts ( niestety patrząc po opiniach nie należy dotykać jts czy się może mylę?) natomiast wygląda, że większość jej koni zamiast ciągnąć pasie się na łące, a zawieszenie niemiłosiernie skrzypi + wszystkie tarcze do wymiany..... + błotnik pomalowany....
    Cytat Napisał Malibu Zobacz post
    Dziękuję Panowie za odzew.
    Uszczelka sama w sobie nie jest problemem - zastanawia mnie wypadkowa przeszłość tej GT. W dodatku drzwi ciężko się otwierają i zamykają, to daje do myślenia. Niestety nie mam miernika lakieru, dlatego można tylko pogdybać.
    Dodam jeszcze, apropo subwoofera, że radio nie chciało grać, ale pierwszy raz siedziałem w GT, także może czegoś nie wiem. Poza tym po złapaniu za przycisk opuszczania szyb słychać było dźwięk (piknięcie), a szyby nie drgnęły (jakaś blokada?).

    Szyba domyka się, nie wiem czemu na zdjęciu jest opuszczona.

    Dopóki nie kupię miernika odpuszczę sobie tę Alfę i obejrzę inne, co by móc porównywać.

  7. #1447
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Moim zdaniem do alfy GT to nie ma sensu nawet jechać z miernikiem. Większość tych aut w Polsce jednak miało jakąś historię wypadkową i nawet nie ma co się łudzić, że w średniej cenie jak za ten model dostanie się ideał.
    Niestety - nie.
    Jeżeli chcecie dostać niemalowany egzemplarz to szukajcie w tych z górnej półki cenowej (ale może to być jazda po całej Polsce).
    Najważniejsze w GT, które kupuje się ze znacznym przebiegiem w cenie ok 15.000PLN jest:
    -stan silnika
    -stan osprzętu (wtryski, turbina)
    -stan sprzęgła z kołem dwumasowym
    -sprawdzenie konstrukcji auta (czy podłoga nie została naruszona)
    -sprawdzenie stanu progów (po kilku latach i kilku nieudanych próbach podnoszenia przez mechaników- lubią próchnieć)
    -sprawdzenie elektroniki (czy wszystko w kabinie działa tak jak należy)
    -czy nie ma zacieków na podsufitce (jeśli ma, trzeba sprawdzić co się tam dzieje i jak najszybciej to ogarnąć)
    -stan zawieszenia (najlepsze są faktury na naprawy, ale pojechanie na szarpaki też powie wszystko)

    Jeżeli każdy z tych elementów będzie na plus to w cenie 15.000PLN jest to dobra oferta.

  8. #1448
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    GT
    Postów
    6

    Domyślnie Pierwsza alfa

    Witam !
    Mam zamiar kupić swoją pierwszą alfę w życiu generalnie padło na model GT 1.9 JTD . Cały problem polega na tym że jestem niemalże zielony z zakresu mechaniki samochodowej więc i o Alfach niewiele wiem .
    Tutaj pojawia się moja prośba tudzież pytanie. Na co mam zwracać uwagę przy kupnie czego się obawiać i generalnie jakie są tak ogólnie wady i zalety tego wozu. Wiem żę pewnie temat gdzieś był ale chciałbym żeby to było przetłumaczone jak dla "Przedszkolaka" .
    Dodam że mam dwa autka na oku w razie czego mogę zarzucić linkiem z otomoto

  9. #1449
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Zmieniam swoje GyTy na duże, wolne, rodzinne kombi Cena 33.5k, zainteresowanych zapraszam to mojego tematu i PW.

    Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  10. #1450
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar digit
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    alfa GT
    Postów
    14

    Domyślnie

    Uff. Miała być gtv, jest Gt ( 8 samochód, który obejrzałem i w dodatku blisko domu). Zdjęcia i opis mnie nie przekonywały,rozmowa z właścicielem też. Jak pojechałem w końcu obejrzeć, to w porównaniu z tym co widziałem do tej pory, to egzemplarz prawie idealny.

    Wiecie może gdzie idzie dostać podkładkę pod tablicę na przód samochodu? Czy tez jedyna opcją jest wygięcie tablicy i przymocowanie na śruby?
    Ostatnio edytowane przez digit ; 16-05-2017 o 17:37

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory