Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159 1.8 2008r - Jania Autohaus

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Rome 159 - 1.8, 2008r
    Postów
    10

    Domyślnie Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159 1.8 2008r - Jania Autohaus

    Witam chciałbym zapytać forumowiczów i prosić o pomoc i opinie przy zakupie Alfy romeo 159,
    zainteresowała mnie ta oferta :
    http://www.janiaautohaus.com/oferta/...96cm3_27650pln

    I już byłem zdecydowany, ale poczytałem trochę negatywnych opinii o komisie, dlatego będę wdzięczy za informację:

    - czy ktoś coś wie o tym aucie, wiem że jest z Gracji i miało malowane zderzaki, czy może ktoś ją oglądał i wiec coś więcej? komis pozwala na oględziny rzeczoznawcy z Dekry i sprawdzenie w ASO(teoretycznie bo nie ma tablic więc potrzebna laweta)

    - oraz czy ktoś może się podzielić opinią na temat tego autokomisu?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    no tak na forum od 5 minut i post, jest do tego multum podobnych działów poszukaj i nie rób bałaganu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Radom/Kraków
    Auto
    159
    Postów
    18

    Domyślnie

    ja ją oglądałem rok temu, miała wtedy inne felgi plus opony zimowe gratis. Generalnie malowane więcej niż zderzaki, oba tylne nadkola na pewno są lakierowane- widać to po przezroczystych naklejkach na nadkolach których lakiernik nie zdemontował tylko je polakierował . Podczas jazdy próbnej przyspieszała nieregularnie, hamulce mocno biły, huczało łożysko. No i sam fakt stoi tam ponad rok...

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Rome 159 - 1.8, 2008r
    Postów
    10

    Domyślnie

    sprzedawca mówił że koła sa inne teraz sa na większych felgach, uważasz że usterki które wymieniłeś były ewidentene? czy byłes może z nią na skp albo w aso?
    uważasz ze za 27 tyś nie warto jej brać?

    będe wdzięczny za info bo jestem aż z Łodzi

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Odradzam komis odrazu mowie. Tym bardziej ze jesteś z Łodzi.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar mario0066
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM ti , 159 2.4 JTDM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cześć , chciałbym podzielić się z wami opinią o w/w komisie. Dwa lata temu zatelefonowałem do nich aby zapytać o stan techniczny wystawionych do sprzedaży 2 szt 159 . Po odbytej rozmowie zdecydowałem się na podróż z Gdańska. Po przybyciu na miejsce okazało się że informacje udzielone przez telefon w 100% !!! pokrywały się z rzeczywistością . Pracownicy (dwóch panów i pani) mili i rzeczowi , Alfę kupiłem i cieszę się nią do dziś.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Radom/Kraków
    Auto
    159
    Postów
    18

    Domyślnie

    rok temu kosztowała 29 tys, po krótkiej jeździe testowej nigdzie dalej autem nie jechałem, na sprawdzenie nie wolno jechać nigdzie oprócz wskazanej przez sprzedawce SKP znajdującej sie w okolicy, bo auto nie zarejstrowane. A co do usterek to nie mam pojęcia, może przyspieszała nierównomiernie bo zastana, może hamulce lekko trzymały i dlatego z tego co pamiętam akumlator rozładowany do zera i tym sprzedawca tłumaczył świecącą się kontrolkę, nie pamiętam już jaką. Zanim kupiłem swoją belle obejrzałem koło 10 alf w tym dwie w jani (i gdyby nie to że podjechałem tam po drodze na urlop do zakopca to bym sie wkurzył, że zrobiłem sobie taką wycieczkę na marne). Ale może godna uwagi i sprawdzenia, kto wie. Mnie zniecheciły teksty sprzedawcy 'costam napewno było malowane" ale nie chcial powiedziec co. No i ten brak możliwości sprawdzenia oprócz jednej konkretnej SKP
    Ostatnio edytowane przez rafallw ; 09-07-2015 o 23:48

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.75 TBI TI
    Postów
    93

    Domyślnie

    To i ja zabiorę głos, bo prawie się u nich naciąłem na czerwone Mito jakieś dwa lata temu. Szukając auta znalazłem taką Mito całkiem fajnie wyglądającą w swoim rejonie więc podjechałem zobaczyć. Ogólnie wyglądała nieźle, jeździła normalnie. Nie było się do czego przyczepić. Standardowo nie można nigdzie pojechac sprawdzić, bo nie zarejestrowana - testowałem ją tylko na kawałku drogi dojazdowej do Zakopianki. Viamot jeszcze wtedy działał, a że miałem tam znajomego to podjechałem sprawdzić VIN. Auto zarejestrowane na wypożyczalnie w Grecji - oprócz daty zakupu i info o właścicielu ani jednego wpisu serwisowego czy czegokolwiek. Wróciłem do komisu i jeszcze raz oglądnąłem auto. Rzuciłem jeszcze okiem na silnik i tak stałem ze sprzedawcą przy otwartej masce gotowy do zakupu. W pewnej chwili zobaczyłem naklejkę na masce przy zaczepie ze zderzakiem z ostatniego przeglądu - data jakiś rok wcześniej i przebieg chyba z dwa razy większy niż aktualnie na liczniku (dokładnych liczb nie chce przytaczać, bo było to już jakiś czas temu), dodam tylko, że przebieg i tak nie był niski! Ogólnie ja już tam nigdy nie pojadę, bo nie lubię być w perfidny sposób oszukiwany i wszystkim odradzam. W tamtym czasie ściągali astronomiczne ilości Seatów chyba też z tego samego źródła co Mito.

    EDIT
    10 minut na forum i znalazłem Ci dwa tematy na temat tego handlarza
    http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...k_krakowa.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...ml#post1358325

    Na przyszłość troche więcej wytrwałości w szukaniu
    Ostatnio edytowane przez Roonie ; 10-07-2015 o 21:10

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roonie Zobacz post
    Viamot jeszcze wtedy działa
    Informacyjnie - Viamot się płynnie przekształcił w Automobile Torino. Z tego co widzę to ci sami ludzie...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.75 TBI TI
    Postów
    93

    Domyślnie

    Wiem, ale wtedy jeszcze działali pod szyldem Viamotu

Podobne wątki

  1. [147] Alfa Romeo 147 JTD pomoc przy zakupie
    Utworzone przez maciek12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 21:36
  2. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez sebciorek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:54
  3. Pomoc Przy Zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez alfej w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:14
  4. [147] Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Igorrodz w dziale 147
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory