Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Błąd P0420 - katazlizator

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie Błąd P0420 - katalizator

    Witam
    1000km temu zapaliła mi się kontrolka CHECK. Podłączyłem pod kompa i pokazało błąd P0420-katalizator1. Błąd skasowałem i pojechałem nad morze ponad 400km, bo stało się to dzień przed wyjazdem. 6 km przed celem kontrolka się znowu zapaliła. Tym razem był błąd P0420, ale doszedł też błąd P0130 - sygnał lambda 1 przed kat. Błędy skasowałem, bez problemu wróciłem do domu no i dzisiaj po raz trzeci wyskoczył CHECK. Podpiąłem pod kompa i wyskoczył tylko błąd P0420 katalizator. Co to może być? Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, Alfa jeździ bardzo dobrze. Spalanie z 900km wyszło wg komputera 7,6 więc chyba ok. Pierwszy raz zapalił się po zatankowaniu do pełna i przejechaniu około 5km. Od stycznia to był pierwszy raz kiedy zalałem do pełna, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie? Może jakieś brudy z baku spłukało? Miał może ktoś podobne błędy? Czy to na pewno musi być katalizator? Jak to posprawdzać? Alfa 147 1.6 105KM
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Karol147 ; 24-07-2015 o 19:17

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz przedmuchy albo rozwalił się wkład od katalizatora. Albo już od dawna go nie ma i dlatego bodajże lambda alarmuje.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Da radę jakoś to zdiagnozować za pomocą Fiat Ecu Scan? Jakieś wykresy sond, napięcia?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić napięcia, czy sondy działają, ale skoro wypłuł katalizator to potem automatycznie kasuje się reszta, albo sonda i katalizator to się wszystko zazębia, jeszcze można sprawdzić sondę ostatnią, ona może wariować przy zabitym katalizatorze.

    Tak serio nie ma sposobu w 100%, aby sprawdzić czy na pewno kata się nie zapchał... Masz wybór albo go wymienić po cenie szrotu i popatrzeć co się dzieje, rozciąć go albo bawić się pierwsze w wymianę wszystkiego tylko nie katalizatora, co na końcu i tak może przynieść marny efekt...

    Ja mam trzeci katalizator wycięty w pizdu, ale to już wyższa szkoła oszczędzania sobie nerwów ;d

    @@edit
    Jeszcze przyszły mi na myśl świece, nie są zabite ?
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 25-07-2015 o 13:52

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Jak mechanik wymieniał uszczelkę pod pokrywą zaworów to mówił, że 4 świeca (ta pomocnicza) była trochę ubrudzona olejem. I w sumie dzień po wymianie uszczelki pod pokrywą pierwszy raz zapalił się ten check. Ale, ogólnie świece są chyba ok. Auto odpala od strzała a śmiga aż miło, nawet mam wrażenie, że jak wywaliło check to ma większego kopa hehe, ale to może być tylko moje subiektywne odczucie

    Ok to podłączę zaraz pod FES i zobaczę te napięcia sond. Mierzyć to na rozgrzanym silniku?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Mozesz zmierzyć na zimnym i na ciepłym, zapisz w jakich granicach one "skaczą" tzw. oscylują. Powinny sobie skakać między 0.1-0.8v o ile dobrze pamiętam, jeżeli jest zacięta na np. 0.25 i ani drgnie lub w ogole ZERO to znaczy, że jest do dupy.
    Jeżeli masz wrażenie, że auto jeździ lepiej po CHECK'u, to znaczy, że silnik wszedł w tzw. tryb awaryjny i wykorzystuję sztywne parametry fabryczne, które na dłuższą metę nie są na rękę silnikowi, co za tym idzie coś co powoduje ten check nie działa poprawnie i podaje skrajnie głupie parametry, przez co silnik działa wręcz do dupy.

    Samochód najlepiej powinien jeździć sprawny, tzn. przepływomierz, świece, sondy, kata wszystko jak należy, więc buduje się pewien schemat:

    Uszkodzony (do dupy)->W trybie awaryjnym; check->sprawny.

    Jeżeli masz wrażenie, że na checku jeździ lepiej to znaczy, ze ostatnio dużo jeździłeś już w stanie "do dupy", teraz coś faktycznie wypłuł poza skrajnymi parametrami i silnik wszedł w tryb "funkcjonalny" byle jezdzić, podejrzewam, że jak znajdziesz winowajce i go naprawisz to będzie auto dla Ciebie nie do poznania.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Tzn silnik zawsze ładnie się zbierał. Ostatnio sporo pojeździłem i nie miałem wrażenia, że byłby jakiś wcześniej zamulony czy coś. Pracował i pracuje równo, obroty nie falują itp.
    Dobra, tutaj są filmy z tego co udało mi się nagrać przed burzą Robione na rozgrzanym silniku. Przy aktywnym błędzie. Nie kasuję go bo w pon może pojadę do mechanika a jak skasuje to nie wiadomo kiedy znowu wyskoczy.

    https://www.youtube.com/watch?v=B1T-...ature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=GEs-...ature=youtu.be

    I jak te parametry?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Dziwne, że integrator 2 jest pusty, kompletne zero. Masz może jeszcze wynik przepływomierza ile powietrza puszcza na jałowym ?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Czyli co to może oznaczać, że przy integratorze 2 nic się nie wyświetla?
    Tutaj wyniki przepływomierza:
    https://www.youtube.com/watch?v=1Qs9otNQgt0

    I jak te wyniki?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że sonda druga jest kompletnym kapciem i nawet komputer jej nie uwzględnia, druga sonda dla silnika nie istnieje, podaje paliwo z mapy silnika. Usuń blędy i zobacz, czy nadal nic nie będzie i czy bedzie "open loop", jezeli tak to możesz wymienić drugą sonde, możesz nawet na szrocie kupić za 20zl, na próbe, zeby tylko potwierdzic ta wersje

Podobne wątki

  1. Błąd p0420
    Utworzone przez cobryn w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 16:12
  2. Błąd P0420
    Utworzone przez Winiar00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 13:42
  3. Błąd P0420
    Utworzone przez AER147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 23:20
  4. Błąd P0420
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 16:33
  5. Brak katalizatora - błąd P0420
    Utworzone przez codename w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 09:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory