Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Alfa Romeo GT

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa GT CZARNA :-)
    Postów
    73

    Domyślnie Alfa Romeo GT

    Witam


    Przymierzam sie od jakiegos czasu do zakupu AR 159 lub GT z silnikiem JTDm 150KM. O Alfie 159 znalazlem juz wszystkie informacje jakie chciałem. W związku z tym chciałbym szanownych forumowiczow zapytac na co zworocic uwage przy zakupie AR GT, który rocznik lepiej kupic ( nie stac mnie na nowszy niz 2005 - 2006) , jak wyglada sprawa kosztow uzytkowania, czesci zamiennych, jakie sa najczestrze usterki w GT. Szczegolnie interesuje mnie sprawa zawieszenia, w 159 uzytkownicy chwala sobie trwalosc i solidnosc zawieszenia.
    Jezeli ktos mial okazje uzytkowac AR 159 i GT to prosze o male porownanie obydwu aut, jezeli istnieje taka mozliwosc, oczywiscie

    Pozdrawiam
    Artur

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    na pewno nie jestem autorytetem w ocenie obu modeli;
    mogę powiedzieć tyle - chciałem kupić 159, ale po jazdach testowych oboma modelami widzę zdecydowaną różnicę na korzyść GT (i to będzie mój przyszły samochód);
    przede wszystkim różnica w masie - dla 159 silnik 1,9 jest za słaby, moim zdaniem zdecydowanie brakuje mocy a zwłaszcza momentu aby błyskawicznie przyspieszyć bez nadmiernej redukcji biegów;
    GT chodzi zdecydowanie lepiej i jazda nią to zdecydowana przyjemność - mimo felg 18" byłem mile zaskoczony przyzwoitym komfortem na naszych dziurawych drogach;

    sam z ciekawocią wysłucham opinii barziej doświadczonych użytkowników

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matka Zobacz post
    sam z ciekawocią wysłucham opinii barziej doświadczonych użytkowników
    Przyznaje, jak na takie oponki (profil 225/40) naciagniete na felgi i cisnienie 3 bary w nich, komfort jest niezly, zawieszenie dobrze wybiera nierownosci. Tym niemniej uwazac trzeba na dziury <b>jak cholera</b>. Nawet plytka dziura, ale zostrym brzegiem potrafi zalatwic opone lub felge, albo jedno i drugie.

    Auto z tym silnikiem zawalidroga nie jest (8.5 sek do setki), ale zostaje troche niedosytu. Pod koniec lata planuje modyfikacje na 200 PS - wtedy powinno miec fajne osiagi - ok. 6.5 sek do setki.

    Troszke rozczarowywuje mnie kultura pracy JTD w budzie GT. W 159 na pewno jest lepiej wyciszony. Spalanie jak na 1.9 tez nie rewelacyjne, ale o tym pisalem w osobnym watku.
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 06-04-2009 o 17:58
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    sory za maly off, 3bary w opony 225/40? ja mam 215/40 i pompuje 2,5...
    to jakie powinno byc cisnienie?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    sory za maly off, 3bary w opony 225/40? ja mam 215/40 i pompuje 2,5...
    to jakie powinno byc cisnienie?
    Plompej dalyi tela, jak pizniesz w dziura, to yno roz
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  6. #6
    grzybii
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam GT - też miałem taki dylemat ale przekonał mnie urok GT.

    Moja jest z 2007 i jest to Jtdm podciągnieta na 180 KM i 400 Nm. Spalanie średnie 6.5 litra i wg komputera i tyle samo jak sobie przeliczam a w sumie dużo jezdze po Krakowie w korkach...

    mam 18'' 225/40 i w sumie ciezko sie tym w koleinach jezdzi ale poza tym spokojnie można korzystac z takich opon i felg.

    na minus dodam skrzynie biegow ktora nie jest idealna.... no ale calkiem zla tez nie jest...

    z awaryjności to na razie 0 - nic sie nie zepsuło - zablokowało - przestało działać... po prostu nic...

    na początku jeździłem nią po Holandii i nie miałem problemów z zawieszeniem ale jak się przeprowadziłem do Polski i w sumie od stycznia tu jeżdze... to powoli słysze i czuje ze zawiesznie długo nei wytrzyma - ale puki co jest ok... miesiac temu byłem na przeglądzie... i wsumie powiedzieli ze zawieszenie jest jeszczse w dobrym stanie więc nie jest tak źle...

    poza tym w sumie nie ma wiele minusów same przyjemnosci z tego auta polecam

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa GT CZARNA :-)
    Postów
    73

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za odpowiedzi, po przeczytaniu poniższych opinii zdecyduje się GT, chociaz 159 mi sie bardziej podoba, szczególnie jak sie na nia patrzy z przodu
    ale zeby kupic 159, ktora troche polata bez wkladu finansowego to trzeba kupic egzemplarz po lipcu 2006, a taki jest poza moim zasięgiem finansowym

    jeszcze jedno pytanko, roczniki, które mnie interesuja to 2005 lub 2006 proszę o info czy powyzsze roczniki miały jakąś wade fabryczną, np taką jak AR159 wyprodukowane do połowy 2006 roku

    pozdrawiam
    Artur

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybii Zobacz post

    na minus dodam skrzynie biegow ktora nie jest idealna.... no ale calkiem zla tez nie jest...
    Mozesz rozwinac? Co zlego widzisz w skrzyni?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  9. #9
    grzybii
    Gość

    Domyślnie

    skrzynia po prostu nie jest najmocniejszym elementem tego auta... mam problemy z szarpaniem podczas zmiany z 3 na 2 bieg... ponadto 1 i 2 są troszkę krótkie... mogła by być bardziej precyzyjna... co do 3-4-5-6 nie mam zastrzeżeń... jeździłem jeszcze dwoma innymi GT i miały podobne dolegliwości... ogólnie oceniam ją pozytywnie ale nie jest to popis inżynierów Alfy ... ot co... moi znajomi mają też jakieś problemy ze sprzęgłem ale nie pamiętam co dolegał dokładnie ich GT.

    Sumując to jest dobre i solidne auto ale jak ktoś mi powie że to jest idealne i wszystko jest w nim super to wg mnie albo nim nie jeździł albo przejechał się tylko raz...
    Ja zakochałem się w tym aucie bez pamięci ale jest w nim szereg rzeczy które można by poprawić... no ale Alfy kocha się za coś innego niż bycie idealnym
    P.s. ideałów nie ma

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Moje zastrzezenie odnosnie skrzyni dotyczy tylko jednego: III jest za dluga i przy zmianie z II na III, aby nie meczyc silnika, trzeba go ciagnac do 2500-2700 rpm, nawet przy spokojnej jezdzie. Po prostu mocno spadaja obroty po wlozeniu trójki.
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 07-04-2009 o 21:10
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory