Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czy da się to usunąć bez lakiernika?:-(

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie Czy da się to usunąć bez lakiernika?:-(

    Koledzy,

    Dziś w nocy jakieś zawistne ludzkie ścierwo (albo po prostu ścierwo) zostawiło mi na masce pamiątkę widoczną na zdjęciu.
    Czy usunięcie (albo chociaż wyraźne zmniejszenie) tak mocnej, głębokiej rysy jest możliwe w ramach regeneracji lakieru, na którą i tak się wybieram za jakiś miesiąc (jak będę miał miejsce w garażu podziemnym - widać, że słusznie z tym czekam), czy tu jest już niezbędne lakierowanie maski? Rysa głęboka, zrobiona na oko mocno dociskanym kluczem....
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1891.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	176403  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    z tego co widzę to do podkładu poleciał więc lipa. Polerowanie wygładzi ostre krawędzie i minimalnie poprawi wygląd ale tam gdzi emasz szare to już niestety nie zejdzie:/

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    No tego się obawiałem...czyli 5 stów w plecy... Jedyne na pocieszenie to to, że było tam parę innych, mniejszych rys, zaliczonych przez poprzedniego właściciela, ale nie na tyle dużych żeby wyskakiwać z kasy na lakierowanie. Teraz już nie ma wyjścia...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krzychu0073
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150km. 2006r.
    Postów
    274

    Domyślnie

    Aż krew człowieka zalewa widząc takie rzeczy. Nie wiem jak trzeba być ograniczonym umysłowo i zawistnym, żeby robić takie rzeczy. Mojemu kumplowi ktoś na całej masce porobił znaczki illuminati i też musiał malować. Patrząc po zdjęciu tak jak kolega wyżej pisał, nie obejdzie się bez malowania :/ po polerce nie będzie wyglądać dużo lepiej, bo rysa jest głęboka.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    No zalewa, zalewa:-( gdyby jeszcze był w tym promil mojej winy, że gdzieś źle stanąłem, na zakazie, coś zastawiłem, zablokowałem chodnik itp. a tu nic. Samochód spokojnie stał na parkingu. Nie wiadomo kto, totalna bezsilność. Ale jakbym dorwał ch....
    Już po rozmowie z lakiernikiem jestem. 480zł i na pewno będzie zrobione idealnie. Takie małe pocieszenie, że maska po lakierowaniu będzie wyglądała o wiele lepiej niż przed powstaniem tej rysy:-) Więc efekt finalny będzie dokładnie odwrotny od zamierzonego przez tą szmatę która to zrobiła.
    Ostatnio edytowane przez AlfRomeo ; 26-08-2015 o 10:39

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    ostatnio gdzieś w tv widziałem jak gościa nagrała kamerka w NOWYM ASTONIE DB9 jak jechał z wózkiem dziecięcym i jechał po długości całego auta jakimś gwoździem...to jest masakra!
    Tutaj kolego wiem, że szlag trafia bo też bym tak miał...zastanawiam się czy nie będzie widać różnicy po malowaniu maska/błotniki bo to duża powierzchnia.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Dobrego lakiernika mam:-) Mam nadzieję, że stanie na wysokości zadania. Dwa razy u niego już byłem z innymi samochodami i zawsze było super:-)

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Niektórzy ludzie to nie mają nic w tym łbie, DARUS widziałem ten filmik z Astonem. Oby mu ręce uschły.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Moja też ma taką pamiątkę na masce...
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Da się to zrobić, musisz tą ryskę wypełnić bazą, nakładając ją np. wikałaczką, później zmatowić to na gładko papierem wodnym 2500, pomalować klarem, papier i polerka. Powinno wyjść. Sam niedawno, dałem swoją Alfę cała do malowania i takim sposobem usuwam ryskę z drzwi, po jakimś baranie.
    Z drugiej strony patrząc na Twoją maskę, to nowy lakier jej nie zaszkodzi

Podobne wątki

  1. OMIJAĆ Lakiernika i Mechanika Ostrowiec Św.
    Utworzone przez kiler_911 w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 21:21
  2. Poszukuję lakiernika z o-ic Żywca
    Utworzone przez 1984 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 08:21
  3. LAKIERNIKA!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez Starscream w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory