Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Zagięcie na masce

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta TB
    Postów
    30

    Domyślnie Zagięcie na masce

    Dwa tygodnie temu zakupiłem nową giuliette z tego roku, dzisiaj po raz pierwszy wziąłem się za mycie i woskowanie. Przyjrzałem się dokładnie masce i zauważyłem, że na wysokości logo alfy występuje zagięcie około 4 cm w odległości około 1 cm od krawędzi. Wcześniej nie rzuciło mi się w oczy ale teraz bardzo mnie to niepokoi w końcu to nowe auto. Czy ktoś z użytkowników mógłby potwierdzić mi czy to jest wytłoczenie fabryczne, czy jednak zostałem nabity w butelkę w salonie. Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Mam to samo auto MY2010 i wiem ze na 200% nic nie było robione od nowości. Też bym pomyślał że to fabrycznie ale to zagięcie nie jest na całej szerokości maski tylko na środku. Znajomy lakiernik twierdzi że to skutek ręcznego docisku przy zamykaniu maski a ja raczej tak nie zamykam , ale auto tyle razy w aso było że różnie mogło być. Muszę pooglądać inne egzemplarze. Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że to od nowości było , to mogło powstać nawet jeszcze w fabryce. Czekamy na więcej opinii

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Kupujemy auta emocjami, a Giulietta tym bardziej. Potem jest nieco odkryć, ale co tam. Nie wierzę by ktoś chciał kogoś zrobić w balona ale w Italii i w Polsce sporo kiepskich pracowników. To zresztą nas łączy . Jeśli nie ma jakichś zarysek sugerujących przygodę kontaktową poproś o naprawę gwarancyjną.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Też mam tam delikatne zagięcie. Ale o naprawę bym nie prosił. Im rzadziej auto w ASO, tym lepiej..

    pzdr, tadzikpl

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to trzeba wiedzieć że to jest żeby to widzieć Ja też bym to zostawił , zawsze już będzie wpis w historii auta że była naprawa blacharsko lakiernicza a to już może sugerować przyszłemu nabywcy że była jakaś przygoda , miernik lakieru zresztą to potwierdzi. Nie przejmować się drobiazgami , lać paliwko, zmieniać olejek , klocuszki i śmigać

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta TB
    Postów
    30

    Domyślnie

    Dokładnie dopóki nie zauważyłem tego zagięcia z bliska to było wszystko ok, teraz widzę to pod każdym kątem. Jutro po pracy wybiorę się do salonu i obejrzę kilka egzemplarzy czy mają coś takiego. Niestety auto kupiłem w innym mieście i nie chce mi się jechać prawie 100 km dlatego weryfikację przeprowadzę w miejscowym salonie. Ale byłbym spokojniejszy jakby ktoś jeszcze potwierdził taką sytuację, choć 2 inne przypadki dają względny spokój.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Poszukaj w swojej okolicy speca od wgniotek- pół godziny i nie będzie śladu.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Wątpię żeby coś takiego zrobił ... (chyba że jest cudo twórcą) , po pierwsze to nie jest wgniotka a po drugie to jest przy samej krawędzi gdzie blacha jest bardzo sztywna i w dodatku podwójna bez możliwości dojścia od wewnątrz. Co raz bardziej skłaniam się ku wersji że tak wyszło z fabryki. Blacha w tym miejscu jest na tyle sztywna że nawet chcąc to zrobić celowo nie wiem czy by to wyszło . Nikt raczej nie dociska z taką siłą maski i to na samej jej krawędzi. Przyuważylem dziś na mieście jedną taką na parkingu , obejrzałem - też miała lekkie zagięcie w tym miejscu. Może ktoś w fabryce robi dopasowanie żeby krawedz się schodziła równo ze zderzakiem i taki efekt powstaje ? Pieron wie , zapytać można w aso przy jakiejś okazji co na ten temat sądzą

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta TB
    Postów
    30

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić kilka sztuk może potwierdzi się, że to jest norma. Być może jedna z matryc w fabryce ma taką wadę i przy wytłaczaniu wychodzą kwiatki. Mam nadzieję, że się mylę i jest to celowe działanie w fabryce.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zrób fotę - nikt nie ma szklanej kuli- może więcej da się wówczas powiedzieć

Podobne wątki

  1. [159] Odpryski na masce
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 14:34
  2. Znaczek na masce 156
    Utworzone przez Tacka w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 17:59
  3. Logo Alfa Romeo na masce
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 11:16
  4. [33] Wloty powietrza na masce
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 23:55
  5. [75] Przetloczenia na masce
    Utworzone przez PiotrekR w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory