Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Jakie głośniki do oryginalnego radia 147

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie Jakie głośniki do oryginalnego radia 147

    Witam
    Chciałbym wrzucić lepsze głośniki do alfy ale do oryginalnego radia. Nie mam nagłośnienia BOSE i jakość dźwięku nie jest zadowalająca. Jakie głośniki mogę podpiać do oryginalnego radia żeby go nie spalić? Audiofilem nie jestem ale chciałbym uzyskać możliwie czysty dźwięk, muzyki słucham z oryginalnych płyt CD. Dodam, że nie mam zamiaru wrzucać żadnej tuby do bagażnika, ew może jedynie wzmacniacz ale kompletnie nie znam się na nagłośnieniu i nie wiem od czego zacząć.
    Może ktoś poleci jakieś głosniki dobre które nadadzą sie pod oryginalne radio z Alfy 147 z roku 2003.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Na początek zacznij od wygłuszenia drzwi i posłuchaj może Ci wystarczy. Jeżeli nie to możesz zmienić głośniki. Pod fabryczne radio polecane są zestawy odseparowane Helixa i Hertza do 300 zł. Ja jednak polecam Ci zmianę radia na używane np. JVC model exad 551 ( sam taki mam). Świetnie gra i dość dobrze pasuję do deski Alfy. Do tego głośniki u dimension el comp 6. Taki zestaw gra bardzo ładnie i nie kosztuje majątku. Radio umożliwia też łatwą rozbudowę audio o wzmacniacz i suba w przyszłości. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Drzwi wygłuszę na pewno przy zmianie głośników, mimo wszystko chcę zmienić. Radio chciałęm zostawić w oryginale bo dobrze to wygląda. Czyli wiem jakich głośników szukać, dzięki

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Reda/Trójmiasto
    Auto
    AR 164 3.0V6 Super '97
    Postów
    46

    Domyślnie

    Jeśli to ma być pod radio to przede wszystkim zwracaj uwagę na skuteczność- 90 i więcej.
    Druga kwestia... patrz z czego jest zrobiona membrana tweetera. W najtańszych zestawach, np Hertz DSK, membrany są z plastiku. Gra to gorzej jak 80% głośników fabrycznych.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Czyli jednak te Hertzy odpadają, ciekawe jak Helix ale cena ta sama więc podejrzewam że membrana tez plastik

    EDIT
    Poczytałem i pod fabryczne radio poleca się te głośniki http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62...872328623.html . Więc wybór prawdopodobnie padł, bo radia zmieniać nie chcę.
    Do tego ile muszę kupić maty wygłuszającej (czy czegoś innego) żeby wygłuszyć drzwi przednie L+P?
    I czy istnieje mozliwość podpięcia subwoofera blaupunkta od alfy 147 z oryginalnym radiem BOSE? Podłączyć da rade, ale czy ma to sens w moim przypadku?
    Ostatnio edytowane przez ice_cube ; 14-10-2015 o 14:30

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Reda/Trójmiasto
    Auto
    AR 164 3.0V6 Super '97
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 147 ale generalnie jest tak, że każda fabryka gra za 300-400zł.
    Do passata B5 dla przykładu, jak sobie wrzucisz takie Helixy, to sobie pogorszysz sprawę.

    Weż pod uwagę to że, zdecydowana większość ludzi którzy polecają ten zestaw, robi to w połączeniu z wytłumieniem drzwi.
    I w tym momencie to wytłumienie głównie poprawia granie a nie zmiana głośników.

    Zestawy za 300zł kupujesz wtedy kiedy twoje fabryczne są zepsute albo nie masz nic a chcesz na "czymś" słuchać wiadomości.
    Helix B62, Hertz DSK itp to bardzo mierne produkty.
    Ostatnio edytowane przez Mehow ; 14-10-2015 o 15:27

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Im bardziej zagłębiam się w tym temacie tym więcej mam problemów. Nie jestem audiofilem, ale uważam, że gra to słabo (np w porównaniu do seata leona 1, gdzie różnica to niebo a ziemia). Ci którzy wygłuszali drzwi mówią że efekty są nieodczuwalne, inni piszą że te głośniki helix + wygłuszenie i gra duzo lepiej niż oryginał. Jeszcze inni piszą że zmiana samego radia bardzo pomaga i dźwięk jest lepszy. Pogubiłem się.
    Jest ktoś kto zna się na rzeczy i powie co zrobić krok po kroku żeby dźwięk był czysty i żeby dobrze to grało? Nie musi być głośno, chodzi mi bardziej o czystość dźwięku.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Każdy mówi , nie jestem audiofilem, nie musi grać głośno, tylko czysto, lepiej od serii. I w duchu oczekuje gotowej recepty za 200 zł. Tak sie nie da. Chcesz lepiej? Radio z rozbudowanyni filtrami, bosko by było ze zwrotnicami, wygłuszane porządnie drzwi matami BUTYLOWYMI, tak wiem drogie, wzmacniacz i jeśli bez suba głośniki z przedziału 600-1000 zł. Poprawny solidny montaż i dopiero to zagra wyraźnie lepiej od seri, w każdym aspekcie. Inaczej to lizanie przez papierek i wmawianie sobie na siłę super poprawy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Reda/Trójmiasto
    Auto
    AR 164 3.0V6 Super '97
    Postów
    46

    Domyślnie

    j.w.
    Jak chcesz dobre audio to bez 3-4 tysi nie podchodż do tematu.
    I od razu uprzedzę- audiofilizm zaczyna się od 20tysi w górę. Bo to też jeden z moich ulubionych tekstów.
    - dobre w sensie poprawne, takie które gra "czysto"- cokolwiek to znaczy, bo czysto to znaczy bez zniekształceń. A jak chcesz bez zniekształceń to bez wzmacniacza się nie obejdzie.

    Głośnik jest przetwornikiem. On przetwarzana sygnał, który dostaje. To charakterystyczne charczenie przy głośniejszym graniu robi radio, które się nie wyrabia z braku mocy.
    Ludziska myślą sobie... wymienię głośniki i będzie miód malina. Bzdura.... fabryczne głośniki legitymują się mocą rzędu 15-25w. Jakie kolwiek niefabryczne będą miały najmarniej 50, bardziej 80, co powoduje że radio jeszcze bardziej się poci.

    To tak jak byś założył szersze kapcie i oczekiwał że auto szybciej pojedzie.
    A tym czasem pojedzie wolniej i spali więcej paliwa.
    Ostatnio edytowane przez Mehow ; 14-10-2015 o 17:31

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar ice_cube
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 140KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dobre radio, wygłuszenie drzwi, podłączenie subwoofera pod seryjne głośniki. Będzie lepiej? Potrzebny do tego wzmacniacz?

    Czy przy budżecie 1000zl dać sobie z tym spokój?

Podobne wątki

  1. Tuba do oryginalnego radia 156
    Utworzone przez rafalfa w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 15:23
  2. [159] Subwoofer do oryginalnego radia
    Utworzone przez Danielos80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 11:06
  3. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  4. [159] Głośniki do oryginalnego radia
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 20:28
  5. Wyjęcie oryginalnego radia
    Utworzone przez magic10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory