Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Temat: Alfa 159 200km z turbo od 210km

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Porsz
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    147 JTDm 16v+
    Postów
    56

    Domyślnie

    Mój tuner (zresztą blisko współpracujący z Cinkiem) robi zawsze diagnostykę przed programem i po programie na ulicy. Nie wyobrażam sobie jak po zmianie oprogramowania, można nie sprawdzić jak zachowują się wszystkie parametry auta. Każdy szanujący się tuner i każdy szanujący swoje auto właściciel, musi i chce sprawdzić jak auto zachowuje się w warunkach drogowych (lub hamownia). Tak samo w tuningu, jak i autach sportowych. Jak ktoś uważa, że strojenie przez maila jest spoko, to lepiej żeby dał sobie spokój z tuningiem. Przecież to jest kuźwa jakaś kpina...

    Prosty przykład. Zawiozłem GT narzeczonej na program, logi idealne ale po przeglądzie endoskopem okazało się że dwie klapki z ssącego wybrały się na wycieczkę do silnika. Jak e-mailowy tuner to zdiagnozuje ?

    Jak tak dalej pójdzie, to się okaże że Cinek jest frajer bo ma hamownie i dokładnie sprawdza auta, a przecież mógłby napyerdalać 3 razy tyle programów przez internet.... Na posiadanie auta trzeba mieć pieniądze, na tuning trzeba mieć 2x więcej pieniędzy. Jak kogoś nie stać, to niech dozbiera albo da sobie spokój. Wszystko da się zrobić taniej, ale czy lepiej ? Odpowiedź mamy właśnie w tym temacie. Kolega przejechałby się do tunera osobiście, to by nie było problemu. TYLE w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Porsz ; 21-11-2015 o 22:39

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    Kpina są chyba wasze komentarze, wszystko co trzeba zrobić się odbywa ( logi i diagnostyka auta, program, logi i hamownia po sofcie, potem znowu logi i testy auta i tak do uzyskania ) wiec kompletnie nie rozumiem marudzenia że coś jest nie tak. Jedynym dostępem od tego co się dzieje na miejscu u tunerów to to że program sam wgrywam i dostaję go na maila. Tyle w temacie

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucek_lukasz Zobacz post
    Kpina są chyba wasze komentarze, wszystko co trzeba zrobić się odbywa ( logi i diagnostyka auta, program, logi i hamownia po sofcie, potem znowu logi i testy auta i tak do uzyskania ) wiec kompletnie nie rozumiem marudzenia że coś jest nie tak.
    Komentarze są pokłosiem Twojego niedoprecyzowania opisu z pierwszego posta, nie każdy wie, że wiele firm zajmujących się modyfikacją oprogramowania współpracuje z tunerami którzy dla nich taką modyfikację przeprowadzają "na odległość".

    Jasne, że tuner powinien być poinformowany o tym, że w aucie znajduje się inne turbo, to robi różnice- choć też nie zawsze.
    Odnośnie tego problemu to stroiciel musiał to widzieć w logach modyfikując soft, jego się pytaj o przyczynę zaniżonej masy zasysanego powietrza, z czego to wynika. On stroił auto, on będzie wiedzieć co się tam działo.

  4. #44
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Porsz Zobacz post
    Mój tuner (zresztą blisko współpracujący z Cinkiem) robi zawsze diagnostykę przed programem i po programie na ulicy. Nie wyobrażam sobie jak po zmianie oprogramowania, można nie sprawdzić jak zachowują się wszystkie parametry auta. Każdy szanujący się tuner i każdy szanujący swoje auto właściciel, musi i chce sprawdzić jak auto zachowuje się w warunkach drogowych (lub hamownia). Tak samo w tuningu, jak i autach sportowych. Jak ktoś uważa, że strojenie przez maila jest spoko, to lepiej żeby dał sobie spokój z tuningiem. Przecież to jest kuźwa jakaś kpina...

    Prosty przykład. Zawiozłem GT narzeczonej na program, logi idealne ale po przeglądzie endoskopem okazało się że dwie klapki z ssącego wybrały się na wycieczkę do silnika. Jak e-mailowy tuner to zdiagnozuje ?

    Jak tak dalej pójdzie, to się okaże że Cinek jest frajer bo ma hamownie i dokładnie sprawdza auta, a przecież mógłby napyerdalać 3 razy tyle programów przez internet.... Na posiadanie auta trzeba mieć pieniądze, na tuning trzeba mieć 2x więcej pieniędzy. Jak kogoś nie stać, to niech dozbiera albo da sobie spokój. Wszystko da się zrobić taniej, ale czy lepiej ? Odpowiedź mamy właśnie w tym temacie. Kolega przejechałby się do tunera osobiście, to by nie było problemu. TYLE w temacie.
    szkoda tylko, że masz żałośnie ujemne pojęcie o tym co piszesz

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Porsz
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    147 JTDm 16v+
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    szkoda tylko, że masz żałośnie ujemne pojęcie o tym co piszesz
    7 lat w motorsporcie jako zawodnik, 3 jako praca, 2 warsztaty budujące auta sportowe wśród najbliższych znajomych... Nie jestem mechanikiem, ale znam podstawy. Jak moje pojęcie jest ujemne, to Ty prawdopodobnie jesteś blisko jądra ziemi.

  6. #46
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Obróbka softa to mechanika? Jakich kluczy do tego uzyc

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Porsz Zobacz post
    7 lat w motorsporcie jako zawodnik, 3 jako praca, 2 warsztaty budujące auta sportowe wśród najbliższych znajomych... Nie jestem mechanikiem, ale znam podstawy. Jak moje pojęcie jest ujemne, to Ty prawdopodobnie jesteś blisko jądra ziemi.
    no właśnie udowodniłeś jakie masz pojęcie i jakie podstawy znasz, skoro twierdzisz, że nie da się zdalnie zrobić softa.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Porsz
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    147 JTDm 16v+
    Postów
    56

    Domyślnie

    Hehe, brakuje argumentów to czepiamy się słówek ?


    W którym momencie napisałem, że się nie da ? Zdarzają się takie przypadki, np:
    - fakap zaraz przed lub w trakcie wyścigu/rajdu, kiedy stroiciela nie ma na miejscu
    - poprawki do softu tego samego stroiciela, bo znowu nie ma go na miejscu
    - jest listopad, za chwile będzie Barbórka i wszyscy znający się w temacie tunerzy nie mają nawet 5 minut wolnego


    Z tego co wiem, żaden z tych przypadków się nie zdarzył i dalej nie widzę ani jednego powodu żeby nie zapakować dupy w auto na chwilę i nie pojechać wystroić normalnie auta... Ale ostatecznie niech każdy robi jak uważa, co ja się będę unosił...

    P.S. Na rozluźnienie pośladów:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	duty_calls.png
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	13.8 KB
ID:	184044  

  9. #49
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to ciekawe dlaczego producenci sprzętu do flashowania ecu i softu do modyfikowania wsadów sprzedają gotowe mody i te auta jeżdżą i nic się z nimi nie dzieje...

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    gotowce są robione pod dany egzemplarz i dany osprzęt tak aby nawet zajechana jednostka miała jeszcze zapas XD

Podobne wątki

  1. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  2. [159] Problem z turbo 2.4 200KM. film.
    Utworzone przez oliwazmk87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 23:37
  3. Była Alfa 166 2.4 JTDm 210km???
    Utworzone przez 145Q w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 07:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory