Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Łacznik elastyczny "wydechu" w 147

  1. #1
    schilfek
    Gość

    Domyślnie Łacznik elastyczny "wydechu" w 147

    Witam

    Mam problem z moją 147. Ostatnio oddałem autko do ASO (i chyba juz nigdy wiecej...) by wymienić zawieszenie w aucie. Rownolegle panowie z serwisu stwiedzili że mam do wymiany owy łącznik elastyczny i go wymienili. Pojeździłem autkiem 4 miesiące i .. auto straciło moc. Na kanale u znajomego zauważylem że owa złaczka elastyczna jest cała czarna a szukając informacji dowiedziałem się że powinna być srebrna lub brązowa a nie czarna. Mogło coś się z nią stać? Czy może być to przyczyną straty mocy w aucie? Kolejna wymiana?
    Nadmienie że szukając przyczyny straty mocy wymienilem wszystkie filtry płyny swiece i... mocy nadal nie m kasy też

    Prosze o pomoc
    Z góry dzieki

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Właśnie kiedy to piszę to maoja 156 stoi na warsztacie i wymieniają jej ten łącznik, siatke czy jak to zwał. Nowa jest srebna, stara raczej czarna nie była, u mnie objawiło się to warkotem i moc spadła to fakt, za siatke zapłaciłem 80 zł, wymiana 60 zł a w ASO ok 200. Jeżeli to siatka, a robiłeś w ASO masz gwarancje na części i serwis oczywiście przyczyn straty mocy może być wiele (najszybciej podpiąć pod komputer) Pytaniue dlaczego bez Twojej wiedzy-zgody wymienili tą część. A jeżeli chodzi o ASO, zdjagnozowali mi po zimie, wymianę wahaczy, tylejek stabilizatora, etc a okazało się to nieprawdą, wydałem na części ok 300 PLN ale TVN TURBO już poinformowane

  3. #3
    schilfek
    Gość

    Domyślnie Łacznik elastyczny "wydechu" - 147

    Łącznik wymieniono za moją zgodą Stwierdzili że to konieczne. A jeśli konieczne "naciągacze" to się zgodziłem. Fakt zauważyłem że auto chodzi strasznie głośno a zawsze mi się wydawało że jest świetnie wygłuszone.
    Na komputerze rówież byłem i nic nie wykazało. Ale teraz czytam forum i dowiaduje się że 147 ma dwie sądy lambda może parametry odczytano z tej pierwszej?? i dlatego odczyt był prawidłowy? gwarancja - owszem ale jakoś tak - mam ich dosyć w tym ASO.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Nie mam teraz możliwości zmierzyć sam, ale może ktoś zna wymiary tego łącznika długość średnica bo chciałbym zakupić zanim podjadę do tłumikarza oraz jaka jest średnica rury wydechowej ?

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    pojedziesz do tłumikarza to ci sam dobierze i tyle








Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. [GTV] gdzie i jaki łacznik elastyczny
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 23:04
  4. Głóśna praca wydechu, wymiana "portek"
    Utworzone przez maciasgta w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory