Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Tarcze i klocki do 147 - porady

  1. #1
    pedzaceimadlo
    Gość

    Domyślnie Tarcze i klocki do 147 - porady

    Byłem dziś u mechanika, podniósł mi Alfę i mówi, że do wymiany mam z przodu klocki + tarcze. Mówi, że tył na razie jest w porządku i nie potrzebna jest wymiana. Co Wy o tym myślicie ? Czy jak wymieniać to tył od razu też ? Proszę o jakieś opinie/porady jakie klocki i jakie tarcze powinienem zakupić. Dodam, że Alfa jest z 2001 roku, 2,0, 150 kucy.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Jak tył jest w dobrym stanie, to niech jeszcze popracuje

    A z tarcz do przodu mogę polecić nacinaną i nawiercaną Mikode, ładnie się prezentuje i dobrze hamuje.
    Poza tym: TRW, Brembo, ATE

    Klocki jakieś do zwykłej jazdy, chyba, że odczuwasz zapotrzebowanie na Red Stuffy
    Tak więc: Ferodo Premier, Textar, TRW, ATE

    Czegokolwiek byś nie wybrał z górnej półki, to będziesz zadowolony

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam i odświeżam Tym razem ja potrzebuję jakiejś porady odnośnie tarcz i klocków, niestety moje chyba dokańczają żywota, przynajmniej tak powiedzieli w ASO, no ale generalnie do rzeczy. Szukam tarcz, klocków do normalnej jazdy, nie jeżdżę na torach i nie robię toru z drogi, ale wiadomo chciałbym mieć w sytuacji awaryjnej co wdepnąć, żeby zatrzymać się jak najszybciej. I tutaj zastanawiam się np. nad zestawem tarcze TRW plus klocki TRW, ale dużo dobrych opinii czytam także o zestawie nacinanej mikody plus klocków trw.
    Czy to prawda, że tarcze dodatkowo nawiercane mają mniejszą żywotność? Czy to prawda, że tarcze nacinane szybciej zużywają klocki? Przeczytałem takie infa w różnych tematach, na różnych forach, ale generalnie nie znam się na tym w ogóle . Obecnie mam chyba jeszcze fabryczne tarcze i chciałbym, żeby te nowe posłużyły w tym aucie równie długo, a nie pękły po 20 tysiącach. Poradźcie coś koledzy laikowi w tym temacie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Były jakieś opinie że wiercone i cięte Mikody pękały ale ja w praktyce nie sprawdzałem nie wypowiadam się. Mam całe mikody standardowe i klocki TRW - jak dla mnie dobrze się sprawdza. A tarcze cięte czy nawiercane faktycznie szybciej zużywają klocki.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja jakiś czas temu wymieniłem na nacinane tarcze Mikody i klocki TRW bo słyszałem że ten zestaw do siebie pasuje. Nawiercane rzeczywiście są bardziej podatne na pękanie ale nie tylko w Mikodzie i wcale bym się tego nie obawiał. Z tego zestawu jestem zadowolony i mogę go polecić.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wito
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    156 2.4jtd/Giulietta 1.4 MA
    Postów
    410

    Domyślnie

    Również jeżdżę na Mikodach nacinanych,nawiercany + klocki TRW. Zrobiłem już ponad 10tyś. km i jak narazie nic złego nie dzieje się. A cały zestaw nie kosztuje zbyt dużo więc myślę że to dobra inwestycja.

  7. #7
    szymonst
    Gość

    Domyślnie

    Ja w poprzedniej Alfie miałem zestaw EBC - Turbo Groove + Green Stuff - trochę kosztował ale hamowało się super. Jak teraz skończy się żywot tego co dała fabryka to pewno zdecyduję się ponowić zakup.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Nacinane i nawiercane tarcze faktycznie mają mniejszą żywotność od zwykłych wentylowanych. Wyglądają za to bajerancko i co najważniejsze hamują doskonale. Jeśli chodzi o klocki hamulcowe to nie ma między nimi wielkich różnić. Mam TRW jest dobrze, ale na pewno nie są lepsze od moich poprzednich Magneti Marelli.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Tyłu bym nie wymieniał. Tarcze Mikoda, zaciski Brembo

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś jakiego producenta układ hamulcowy idzie w Alfa 147 na pierwszy montaż ? Słyszałem, że podobno TRW, ale nie są to potwierdzone informację. Może ktoś z Was może to potwierdzić na 100%.

Podobne wątki

  1. [159] Klocki i tarcze
    Utworzone przez Drone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1744
    Ostatni post / autor: 07-04-2023, 14:53
  2. Tarcze i klocki JTD
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 21:33
  3. Klocki, tarcze
    Utworzone przez Mieszko1974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 19:11
  4. Klocki i tarcze
    Utworzone przez garlic w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 18:17
  5. [156] tarcze i klocki tyl
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory