Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Używany silnik 2.0 JTS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Italiano_Vero
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Brera 1750 TBi '10 + Alfa Spider 3.0 V6 24v '02, była Alfa GTV 2.0 JTS '03
    Postów
    104

    Domyślnie Używany silnik 2.0 JTS

    Pytanie: Czy używany silnik 2.0 JTS pochodzący ze 156 lub GT podejdzie do GTVki? Czy to musi być koniecznie z GTV? Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    W przypadku TS-a różne były kroćce wody, tzn. silnik pasował ale po montażu było widać zaślepiony odcinek. Podejrzewam, że z JTS jest podobnie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Podejdzie. Przecież potrzebujesz sam goły słupek, resztę i tak przekładasz...

    Co stało się z oryginalnym silnikiem ? Może warto zastanowić się nad remontem ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Italiano_Vero
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Brera 1750 TBi '10 + Alfa Spider 3.0 V6 24v '02, była Alfa GTV 2.0 JTS '03
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki

    W przypadku mojego silnika to raczej jedyne wyjście... Łatwiej byłoby napisać co było z nim w porządku.

    1) Po raz drugi obróciło panewkę. Ale to chyba lepiej że tak się stało, bo ten silnik umierał. W 2012 po tej samej akcji przeszedł generalny remont - wał do szlifu, dwa nowe korbowody, powiększane cylindry.
    2) Od kilku lat walczyłem z trybem awaryjnym, zaliczyłem wiele różnych warsztatów i nikt nie wiedział co jest grane. Auto wchodziło w tryb do tego stopnia że przy gazie w podłodze silnik kręcił się do 1500 rpm. Nieraz zdarzyło mi się tak przy wyprzedzaniu. Błędy jakie wyskakiwały to przepustnica (wymieniana dwa razy, bez zmian), cewki, wypadanie zapłonów. Nic z tych rzeczy nie pomogło. Może winna jest centralka.
    3) Spalanie oleju rzędu 1,5 litra na 1000 km, nieszczelne pierścienie?, przekroczone normy spalin, okropny zapach z rury.
    4) Nierówne obroty, nieraz gasł sam z siebie, tak po prostu. Technikę ponownego odpalania na środku drogi miałem opanowaną do perfekcji.

    Ten silnik to złom i mam też pewne obawy co do kupienia innego JTSa, ale gorszy niż ten na pewno nie będzie a koszt używki jest dużo mniejszy niż gdybym zdecydował się na remont. Auta nie chcę się pozbywać, bo poza silnikiem jest doinwestowane i w fantastycznym stanie. Chodzi mi też po głowie swap na 3.0 V6, ale to wiąże się z większymi kosztami i ryzykiem... nowa skrzynia, wzmacniane zawieszenie, sprawa się komplikuje.

    Naprawdę jestem już na krawędzi załamania, jedyne co mogę zrobić to przestrzec przed najgorszym wynalazkiem Alfy w historii - silnikiem 2.0 JTS. Trzeba było słuchać się 99% opinii na forum i mechaników

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    To faktycznie... remont mu się nie przyda :-)

Podobne wątki

  1. Używany silnik
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 08:59
  2. [Sprzedam] Zestaw HID używany
    Utworzone przez creaf w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 06:07
  3. Wariator używany
    Utworzone przez darek2116 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 14:00
  4. [145] Używany przepływomierz
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory