Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [156] alumki 18'' ???

  1. #1
    loki
    Gość

    Domyślnie [156] alumki 18'' ???

    Witam serdecznie koledzy i koleżanki..
    dawno mnie tu nie było no ale cóż taka praca..

    Pytanie mam odnośnie alumków mam 18'' Alessio ET 38 R428 8J x 18H2 5x100 są na tym opony 235/40/18 i stad moje pytanie czy np. jak dam oponę 215/40 czy bedzie pasować czy sama felga nie bedzie gdzies odzierać..? czy ktoś jeździ na takim rozmiarze..?

    Pozdrawiam..
    Ostatnio edytowane przez loki ; 26-04-2009 o 15:13

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Nie wiem kolego co Ci odpowiedzieć na pytania ale zobacz jak wygląda 156 na 18" Alfa Romeo 156 PIEKNA ! KOLA -18-STKI JTD !, 2004r., 1900cm3 - otoMoto

    Moim zdaniem IMHO za duże, i to o wiele.. jeszcze jako tako jak bym miał samochód umyć wypucować i robić zdjęcia.. ale weź tym jeździj po Polskich drogach.. Pogniesz od razu.


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Te 18stki z Alfy do ktorej podales link, sa faktycznie paskudne, ni jak nie pasuja do tej Alfy. Zeby miec takie kola, to trzeba obnizyc zawieszenie i zamontowac listwy ze sportpacka. Gdyby te zalozeniabyly spelnione i gdyby te felgi mialy inny wzor i kolor, to zdecydowanie mialo by to efektowny wyglad.
    Co do rozmiaru, to mysle ze nie bedzie ocierac, ale zastanawia mnie, czy na felge o szerokosci 8J da sie naciagnac opone o szerokosci 215. Pewnie sie i da, ale moze to nieladnie wygladac, bo 8J to juz szeroka felga.
    Kolega Qki poruszyl temat polskich drog. No coz, podpisuje sie pod tym co powiedzial. Ja jezdze na 17stkach i juz jest kiepsko majac profil 45, a co dopiero profil 40. Niestety w polskich realiach to hardcore. Polecalbym Ci zgrabne 17, najlepiej oryginalne - wowczas Alfa prezentuje sie najkorzystniej.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Ja jeżdżę na 16" profil 55 i uważam że jest to optymalny rozmiar, jak się uważa na doły to się jedzie w miarę spokojnie, jak się jednak po deszczu w coś walnie to też trzeba się pomodlić żeby jednak nic się nie stało.. Przy 17" myślę że wygląd auta idzie duuuużo na plus ale tak samo idzie uważanie na to po czym się jedzie, ja bym nie ryzykował chyba że mało jeździsz, bądź też masz bardzo dobre drogi i tylko po nich jeździsz. 18" to już jest katastrofa jeśli chodzi o codzienne użytkowanie - tylko szpan i niedzielne przejażdżki po autostradzie (najlepiej nie Polskiej). Radzę tak jak kolega wyżej - 17" jakieś ładne, mocne i najlepiej oryginalne szprychowe. Tylko też pod warunkiem że Alfą jeździsz po dobrych drogach i w miarę oszczędzasz - jak masz byle jakie trasy bądź jeździsz gdzieś z przymusu to 16" będzie optimum.


  5. #5
    Karo1205
    Gość

    Domyślnie

    Witam ja ma w swoje AR 156 17 MOMO gumy 225/45 nie proponuje zakladac wiekszych mi juz czasem obciera z przodu na skreci i na jakims doleczku i na nasze polskie drogi tez nie proponuje bo co miesiac trzeba jezdzic wywazac gumy naszcescie ja wiekszosc czasu spedzam w wloszech wiec drogi sa dobre wg.mnie ten rozmiar jest max.jaki zakladac do alfy ani mniejsze ani wiksze jak zalozysz 225/40 to tlucze strasznie nie pwoiem bo i na 45 robi swoje... pozdrawiam

  6. #6
    loki
    Gość

    Domyślnie

    dziękuje panowie za rady i odpowiedzi..

    mam na oku jeszcze oryginały AR 17'' ET 40,5 7J wiec myślę ze będą się dobrze prezentować.. może jakiś dystansik wrzucę i bedzie..

    dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam..

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie :)

    Prezentowac sie beda ale na tym silniku dynamika gdzies ucieknie
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    Prezentowac sie beda ale na tym silniku dynamika gdzies ucieknie
    No fakt, silniczek bedzie mial dodatkowy opor, dlatego polecalbym Ci opony w rozmiarze: 205/45/17. Ja tez takie zalozylem, mimo, ze mam mocniejszy motor i nie zaluje. Oryginalnie moja 156 wyjechala z fabryki na oponach o szerokosci 185mm, wiec 205 powinno w zupelnosci wystarczyc, skoro konstruktorzy uznali, ze 185 jest juz OK, chociaz moim zdaniem, chyba przegieli
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    JarekFK
    Gość

    Domyślnie

    Do Alfy 156 bez dystansow nie wsadzisz 18" na oponach 235/40/. Wiem bo sam to przerabialem. Ja mam zawias -40mm (nie mysl nawet wstawiac 18" bez miniumum -30mm) i felgi 18" z takimi wlasnie oponami. Na tyl jeszcze jako tako sie to zmiescilo, ale na przod musialem zakladac 20mm dystanse. Et felgi mam chyba identyczne wiec u Ciebie bylby ten sam problem.... Pozatym nie polecam na polskie drogi takich rozmiarow.. Po pierwsze: zapomnij o komforcie... po drugie uwazaj na koleinach... po 3 omijaj wszystkie dziury..
    Plusy: super wyglad, w zakrety wchodze jak po szynach...
    (tyle ze czasem moze wypchnac rancik nadkola....)

  10. #10
    loki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekFK Zobacz post
    Do Alfy 156 bez dystansow nie wsadzisz 18" na oponach 235/40/. Wiem bo sam to przerabialem. Ja mam zawias -40mm (nie mysl nawet wstawiac 18" bez miniumum -30mm) i felgi 18" z takimi wlasnie oponami. Na tyl jeszcze jako tako sie to zmiescilo, ale na przod musialem zakladac 20mm dystanse. Et felgi mam chyba identyczne wiec u Ciebie bylby ten sam problem.... Pozatym nie polecam na polskie drogi takich rozmiarow.. Po pierwsze: zapomnij o komforcie... po drugie uwazaj na koleinach... po 3 omijaj wszystkie dziury..
    Plusy: super wyglad, w zakrety wchodze jak po szynach...
    (tyle ze czasem moze wypchnac rancik nadkola....)


    JarekFK na przód mam zamiar założyć oponki 215/40/ no i myślałem o dystansie 5 mm.. odnośnie gwintu to pójdzie w dół jakieś -30 lub -35 mm.. odnosnie naszych polskich drog to wiem... może dużo nie jezdze ale moja AR musi sie prezentować.. na tył załozyłem żeby sprawdzić czy wejdzie i bez problemu 235/40/18 weszła..

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory