Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: czujnik położenia wału korbowego JTD

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie czujnik położenia wału korbowego JTD

    Panowie,
    Mam AR 145 ale piszę w dziale 147/156 bo tutaj jest więcej aut z silnikami JTD.
    Proszę o pomoc - gdzie szukać czujnika położenia wału korbowego .
    Chciałem go zlokalizować, bo podejrzewam że może on być przyczyną szarpania mojego auta.
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    dzięki, mam nadzieję że znajdę

  4. #4
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo może sie jakoś ciekawie rozwinie i będzie pomocny dla przyszłych śmiałków którzy będą chcieli samemu w AR 147 JTD wymienić ten czujnik. Otóż ja dziś specjalnie wolne z pracy wziąłem żeby przed zlotem wymienić ten czujnik. Finał jest taki że straciłem pół dnia a stary czujnik nadal na swoim miejscu. Jedyne co mi się udało to wymontować osłonę silnika ale z powrotem nie udało mi się już jej założyć bo stalowa to ciężka i kanał mam ciasny

    Sam czujnik udało mi się zlokalizować po godzinie szukania, jest z tyłu bloku silnika, od spodu mniej więcej na wysokości łączenia silnika ze skrzynią biegów. Ale żeby nie było tak prosto to gołym okiem go za bardzo nie widać, udało mi sie go wymacać podążając za kablem. I o ile sam czujnik da sie odkręcić bo dojście powiedzmy że jako takie jest tak drugiej końcówki kable, czyli tej wtyczki za cholerę nie byłem w stanie zlokalizować gdzie ona sie wpina. Szła gdzieś w kierunku alternatora ale dochodziłem do momentu gdzie dalej ręki już nie dało się wcisnąć a wtyczki dalej nie czułem pod palcami. Wszystko z pozycji kanału. Od góry dostęp jeszcze gorszy. Więc generalnie zwątpiłem, zakląłem pod nosem sto razy i wyszedłem z garażu

    Jak tak czytam np że w TS to jest robota na 15 min to sie zastanawiam czy w JTD ktoś to specjalnie tak zaprojektował żeby się nic nie dało samemu zrobić ? Podobnie się sytuacja miała z przepływką. W TS na wierzchu a JTD tak zakamuflowane że 3 godziny roboty minimum. A chciałem jeszcze przy okazji termostat wymienić ale to też z tego co słyszałem w JTD roboty na conajmniej 4 godziny więc mówię sobie - dość. Jedynie akumulator wymienię sam, tyle chyba dam radę, CHYBA choć żeby nie było że mam dwie lewe ręce - EGR sam rozebrałem, przepustnicę też. A i przepływkę wymieniałem 2x

    Podsumowując - jeśli ktoś ma ochotę wymienić samemu czujnik położenia wału w JTD to stanowczo odradzam

  5. #5
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Po długich namysłach zdecydowałem się na kolejne podejście do wymiany tego czujnika i tym razem, uwaga - SUKCES!

    Czujnik udało się wymienić z kanału ale trwało to około 2 godzin, niezbędny okazał się demontaż fragmentu rury wydechowej przed katalizatorem co też nie było łatwą sprawą z racji zapieczonych śrub. Następnie trzeba odkręcić od bloku silnika taki plastikowy element który spina kabel, wtyczkę czujnika z kablem zasilającym. To też nie jest prosta czynność bo strasznie tam ciasno na manewrowanie kluczem.

    Załączam jeszcze zdjęcie gdzie dokładnie szukać tego czujnika, szara to skrzynia biegów a pomarańczowy alternator


  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    przechodziłem to w tym tygodniu po tym ja Alfa rzuciła palenie

  7. #7
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    przechodziłem to w tym tygodniu po tym ja Alfa rzuciła palenie
    rzuciła palenie hehehe dobre

    a ja powiem tak na świeżo dzień po wymianie że jest jeden bardzo odczuwalny plus tej całej operacji a mianowicie auto teraz bardzo delikatnie odpala, wcześniej szarpało, znaczy myślałem że tak musi być i to normalne ale dopiero teraz widzę co to znaczy normalne odpalanie no i nie ma już obaw że auto zdechnie na środku skrzyżowania choć do tak drastycznych objawów jeszcze nie doszło, wymieniłem czujnik bo ostatnio 2x zdarzyło mi sie tak że auto na gorącym silniku nie odpaliło

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    stety bądz nie stety u mnie podobem nie palenia była usterka body compa. Na moje szczęście udało się go uratować.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kodak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 156 2.4 JTD Distinctive z 2000r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    czołem. troche odgrzeje... w sieprniu tamtego roku wymieniałem ten czujnik u siebie (156 2,4). dojscie do niego delikatnie mówiąc kiepskie ale bez problemu sie udała wymiana. Na koniec jeszcze pstryknąłem fote ku potomnym , w lusterku widać ten czujnik znajduje sie on zaraz za rozrusznikiem. może w 147 jest podobnie.

    fota mam nadzieje że sie przyda

    http://images46.fotosik.pl/1701/04997c3333206cb7.jpg

  10. #10
    fmistrz
    Gość

    Domyślnie

    mam pytanko, czy auto ciężko odpalało, dostawało jak gdyby strzał i trochę nim telepało, a po wymianie czujnika odpala lepiej, mógłbyś rozwinąć swoją myśl, że ja powiem tak na świeżo dzień po wymianie że jest jeden bardzo odczuwalny plus tej całej operacji a mianowicie auto teraz bardzo delikatnie odpala, wcześniej szarpało, znaczy myślałem że tak musi być i to normalne ale dopiero teraz widzę co to znaczy normalne odpalanie. Mam prośbę o odpowiedź, bo denerwuje mnie ta trzęsiawka przy odpalaniu.

Podobne wątki

  1. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez usarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 09:50
  2. Czujnik położenia wału korbowego?
    Utworzone przez Wojtek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 10:39
  3. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 18:55
  4. Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez LoKi w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 17:06
  5. [146] Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez Bandul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory