Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: DSP Wzmacniacz HAES nie wyłacza się i rozładowuje aku.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie DSP Wzmacniacz HAES nie wyłacza się i rozładowuje aku.

    Cześć Wam, Jestem posiadaczem Alfy 166 2.4 jtd z 2000 r. już dość długi czas bo prawie od nowości, często korzystam z waszej pomocy na forum . Tym razem spotkał mnie problem nie opisany.

    Od kilku dni borykam się z "rozładowującym się" akumulatorem. Sprawdziłem multimetrem pobór prądu na zaparkowanym aucie i wynik mnie zaskoczył - 0.85. (powinno być 0.01 -0.02).
    Sprawcą okazał się być fabryczny wzmacniacz DSP firmy HAES który pobiera prąd mimo wyłączonego systemu ICS, ponieważ nie wyłącza się i działa non stop.
    Od tego samego czasu (kilka dni) tylne głośniki w drzwiach raz grają raz nie grają (przód i półka grają cały czas). Ics pomimo. że działa podczas jazdy non stop to zanika czasem dźwięk na chwile. Głośniki jakby strzelają gdy wyłączam auto.
    - Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są ok.
    - Zrobiłem też test na wyciągniętych bezpiecznikach w skrzynkach (po kolei , wszystkie) i ani razu nie wystąpił zanik prądu na dsp.
    - Bezpiecznik od dsp znalazłem w bagażniku na kablach przy dsp (wszystko fabryczne).

    Wzmacniacz sprawia wrażenie poprawnie działającego, mam przypuszczenie że nie wyłącza się bo nie wie, że powinien tzn że BYĆ MOŻE otrzymuje cały czas napięcie z pilotowego kabla.
    Pytanie o lokalizację przekaźnika od wzmacniacza dsp (być może jest zawieszony i nie rozłącza), dodam że na forum ani w instrukcji nie ma info o lokalizacji czy istnieniu takiego przekaźnika. Czy to jednak możliwe żeby wzmacniacz działał w podłączeniu na "krótko" bez przekaźnika w obwodzie?

    Czy ktoś może udzielić wsparcia i podzielić się być może podobnym przypadkiem i sposobem rozwiązania tego problemu ?

    Póki co wyciągam bezpiecznik w bagażniku a żeby mieć radio to go wkładam .
    Strategia raczej krótkotrwała ze zrozumiałych powodów - to tak nie było

    Pozdrawiam,
    Darek

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zobacz czy przychodzi napięcie na wzmacniacz na kostke czarną pin 7 i tym samym czy wychodzi z kostki żółtej u góry ICS na pinie 6. Być może ICS szwankuje.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Masz różnicę potencjałów.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Zobacz czy przychodzi napięcie na wzmacniacz na kostke czarną pin 7 i tym samym czy wychodzi z kostki żółtej u góry ICS na pinie 6. Być może ICS szwankuje.
    Witaj Danus77.
    Dziękuję za szybkie zainteresowanie i wsparcie.

    Sprawdziłem w czarnej kostce pin nr 7 kilkukrotnie.
    Ics wyłączony - napięcie 0 ~ 0.01 V.
    Ics włączony - napięcie 12.67 (tyle co aku bo nie zapalałem auta).

    Dzięki tobie potwierdziłem, że remote z ics działa prawidłowo tylko dsp nie reaguje na zanik "prądu remote" na pinie 7 i nie wyłącza się.

    Wygląda na usterkę dsp zatem. Już go wyjąłem z zamiarem otwarcia... i teraz żałuję bo pomyślałem, że mogłem sprawdzić przed demontażem czy na wyłączonym ics i wpiętej kostce w dsp pojawia się napięcie na pinie 7 we wzmacniaczu. Byłaby to odpowiedź czy w dsp utworzył się w drodze usterki jakiś mostek.

    - - - Updated - - -

    Otóż na pinie 7 na podłączonym dsp i WYŁączonym ics, jest napięcie 4.48 V. Podkreślę że, jest to napięcie z dsp a nie z ics.
    Czy to możliwe, że cewka w dsp pozostaje wzbudzona, utrzymując dsp włączone non stop pod wpływem takiego napięcia ?
    Czy można uznać to za przyczynę, jak myślicie?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Nie wiem jak realizowane jest załączenie zasilania w tym konkretnym wzmacniaczu ale najczęściej jest to przekaźnik i lubi się nieraz "skleić". Ale do konkretnej diagnozy trzeba by go otworzyć i pomierzyć. No i wymiana bo jak ma styki wypalone to może szybko nastąpić powtórka z rozrywki.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Przyczyną okazał się być zawieszony przekaźnik wewnątrz wzmacniacza siemens v23072-c1061-a308.
    Spokojnie dostał w głowę i przypomniało mu się natychmiast jak trzeba funkcjonować.
    Zapewne usterka się powtórzy toteż kupię nowy i przylutuję.

    Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.

Podobne wątki

  1. HAES DSP wtyczka
    Utworzone przez rafalalfa w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 14:35
  2. ICS- rozładowuje aku.
    Utworzone przez Emek w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 18:01
  3. seria mp3 plus wzmacniacz/2din wzmacniacz plus adapter
    Utworzone przez adriano1987 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory