Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Różnice w napędzie pomp oleju V6

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie Różnice w napędzie pomp oleju V6

    Takie pytanie, bo nie wiem czy sobie coś uroiłem. Chodzi mi o napęd pompy oleju, czyli przekładnię helikalną na wałku pompy a napędem z paska. Czy przełożenie tych przekładni zmieniało się na przestrzeni lat? Chcę wrzucić późne V6 12V z 164 super, i ożenić to z pompą oleju i układem paliwowo- zapłonowym z GTV6. Gdzieś mi się wydaje że ktoś chciał zrobić tak samo ale z motorem z 164 qv i pompa miała inne obroty, i trzeba było całość przerabiać na DIS.
    1984 GTV6 3.2 24V

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    W alfe 164 3.0 12v były dwa rodzaje pompy oleju ale nie wiem czym sie różniły. Nigdy sie nie zagłębiałem. Zębatka która napędza pompę olejową, ta która jest miedzy kołem pasowym a pompą też nie zawsze była taka sama. Są chyba ze trzy różne, ale też nie wiem czym sie różnią.

    - - - Updated - - -

    Trzeba gdzieś wykopać informacje, jakie ciśnienie powinien mieć każdy silnik na biegu jałowym. To by wszystko wyjaśniło.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Takie pytanie, bo nie wiem czy sobie coś uroiłem. Chodzi mi o napęd pompy oleju, czyli przekładnię helikalną na wałku pompy a napędem z paska. Czy przełożenie tych przekładni zmieniało się na przestrzeni lat? Chcę wrzucić późne V6 12V z 164 super, i ożenić to z pompą oleju i układem paliwowo- zapłonowym z GTV6. Gdzieś mi się wydaje że ktoś chciał zrobić tak samo ale z motorem z 164 qv i pompa miała inne obroty, i trzeba było całość przerabiać na DIS.
    Gdzieś ostatnio też to info wygrzebałem. Ponoć na potrzeby dysz natryskowych denek tłoków zamontowanych w bloku konieczna była zmiana ciśnienia które wytwarzała pompa. Nie wiem ile w tym prawdy ;-) Nie baw się w półśrodki i zrób nowy zapłon i zasilanie w paliwo Wystarczy ecumaster z mapsensorem, wieniec zębaty zmienić z 60-2 na 36-1, miejsce na czujnik położenia wału albo zrobić albo wykorzystać to, które już jest i tak dalej... ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Gdzieś ostatnio też to info wygrzebałem. Ponoć na potrzeby dysz natryskowych denek tłoków zamontowanych w bloku konieczna była zmiana ciśnienia które wytwarzała pompa. Nie wiem ile w tym prawdy ;-) Nie baw się w półśrodki i zrób nowy zapłon i zasilanie w paliwo Wystarczy ecumaster z mapsensorem, wieniec zębaty zmienić z 60-2 na 36-1, miejsce na czujnik położenia wału albo zrobić albo wykorzystać to, które już jest i tak dalej... ;-)
    Tak po za tematem, pompa wody dobra?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Tak po za tematem, pompa wody dobra?
    Kształtem wygląda ok, ale dopiero w przyszlym tygodniu bede przymierzal. Dzieki w kazdym razie !
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Dzięki za odp. czyli najpewniej będzie przełożyć cały napęd pompy z RWD. Bimsky jakbym chciał się bawić w SA, dis i szmery bajery to bym dłubał 24V, a tu miał być projekt na "weekend" a było to jakoś w sierpniu
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nie wiem po co zmienili kształt zębatek w silnikach ze 164.Chyba po to, żeby nikt nie wkładał silnika ze 164 do 75 .Napęd pompy oleju, która pozostała po staremu w 164, jest identyczny a jednak, jeśli się chce przełożyć pompę z wyjściem na aparat to nijak nie pasuje do zębatki w głowicy. Męczyłem się z tym przy wkładaniu silnika ze 164 do 75 i po wielu różnych próbach, doszedłem do wniosku, że jedyne wyjście to ściągnięcie prawej głowicy i przełożenie zębatki w głowicy tak, aby pasowała z tą od napędu pompy i aparatu jednocześnie.Tak też zrobiłem i chodzi idealnie. Zresztą ten manewr powtórzyłem później, wkładając silnik ze 164 do GTV-a. Moim zdaniem, silniki ze 164 poliftowych są jakościowo gorzej wykonane, jak te ze starszych 164.Głównie wałki rozrządu. Te starsze, od 91 chyba, też miały natrysk oleju na denko tłoka. Nie zauważyłem natomiast zmian w pompie olejowej, ani przełożenia, aby szybciej chodziła.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Rozbierałem ostatnio kilka silników. Dwa od 75 i trzy od 164, wszystkie 3.0. Sprawdzałem przy tym przełożenia pompy oleju i jest różnie.
    Mam trochę nie jasność. Ma ktoś może dane producenta jakie powinno byś ciśnienie oleju na biegu jałowym w tych silnikach?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Rozbierałem ostatnio kilka silników. Dwa od 75 i trzy od 164, wszystkie 3.0. Sprawdzałem przy tym przełożenia pompy oleju i jest różnie.
    Mam trochę nie jasność. Ma ktoś może dane producenta jakie powinno byś ciśnienie oleju na biegu jałowym w tych silnikach?
    Według instrukcji obsługi z 164 Super 3.0 V6 12V na biegu jałowym minimum 0.5, a na maksymalnych obrotach min 3.5.

Podobne wątki

  1. Dziwne stuki w napędzie q4
    Utworzone przez Cesky w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 16:22
  2. Regeneracja pomp CR, wtrysków itp.
    Utworzone przez stawu w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 14:03
  3. [156] Chłodniczka oleju - pytanie o różnice (zdjęcia)
    Utworzone przez Spike90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 19:40
  4. [156] Stukanie w napędzie...
    Utworzone przez Ql_Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 20:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory