Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Temat: Urwana klapa wirowa

  1. #61
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogutosada Zobacz post
    Dzięki kolego, to akurat filmik poglądowy z you.tuba, moja tak charczy przez chwilę, i później zaprzestaje. Olej już zamówiłem więc jutro pewnie doleje i zobaczę co się dzieje. Czy jest jakaś podziałka czy mam nalać pod korek? bo tak szczerze to chciałbym sprawdzić czy jest jakaś zmiana niż pchać od razu cała 3l a i jeszcze czujnik MAP od ciśnienia zamówiony bo na postoju wskaźnik turbo nie schodzi do zera.

    odnośnie skrzyni jestem już w kontakcie z kolegą z forum pampik, podobno jest specem od tych skrzyń, więc mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości uda mi się z nim spotkać.

    dzięki
    Spusc stary ze skrzyni, odmierz sobie do jakiejś butelki 2,7l i wlej.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    oki, tak zamierzam zrobić, dokupiłem Tutela Matryx GL4 75W85... dziś mam zamiar to zrobić, jak i wrzucić nowy zawór MAP (ten z bosh z opla co był tu polecany 0281006076 ->82zł)

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    dzieki kolego, w piątek dolałem ok 0,4l oleju do skrzyni i dźwięk znikł, a więc w przyszłym tyg. kupie nowe 3l i wymienię całkowicie na nowy.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    kolego mam takie pytanie jest po remoncie silnika, przez urwane klapy wirowe; wymieniono:
    2tłoki, komplet pierścieni, komplet panewek, komplet zaworów (16), nowe uszczelki, płyny, rozrząd + osprzęt, pompa wody,
    dodatkowo wymieniłem czujnik podciśnienia oraz dolałem oleju do skrzyni..

    mechanik nie wymienił popychaczy ponieważ twierdził że jeszcze są okey, ale wypadałoby przyszłościowo je wymienić,
    odgłos jaki wydobywa się z silnika jest jak na nagranym filmiku, czy to stukanie "szklanek" czy pompa vacum, mi się wydaje że pompę tez słychać
    proszę o pomoc,

    ww.youtube.com/watch?v=CKCJIdYObgs[/url]

    i drugie pytanie mrugają mi swiatła i na wolnych obrotach i podczas jazdy; alternator ładuje poprawnie, akumulator też nowy co to może być?

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogutosada Zobacz post
    Witam, podepnę się pod temat,
    pacjent 1,9jtdm 16V, urwały mi się klapki wirowe aluminiowa i poszły po 3 i 4 tłoku,
    zaczęło się od tego że odpalając auto usłyszałem że silnik zaczął stukać jak stary ursus, wiec od razu na hola do mechanika,
    pierwsza diagnoza przeskoczył rozrząd, mechanik chcąc założyć nowy nie mógł go spasować bo tłoki się nie schodziły,
    ściągnął głowice rozebrał górę, i znalazł kawałek sprasowanego metalu ( klapa wirowa)

    moje pytanie czy warto regenerować silnik czy robić przeszczep?
    przy regeneracji koszty ok
    900zł 2tłoki
    250zł płyny
    jakieś 100 zł pierścienie
    +550rozrząd
    i robota pewnie ok 1500-2000zł

    przy przeszczepie pewnie koszty podobne

    co o tym myślicie?

    najbardziej boli mnie fakt że 2 lata temu jak mechanik wycinał mi DPF, mówłem żeby pozbył się klap wirowych to mówił że ich nie widzi i za pewne ich nie ma...

    masakra moja bella w tym roku zawias przód 3,5tys zł + amory 1100zł i teraz to...
    Kolego, witam w klubie. Jutro odbieram auto po generalnym remoncie. U mnie klapka nie dość, że uszkodziła zawór, który się ukruszył, to jeszcze lecąc poza komorę spalania pociągnęła za sobą turbinę. Zawieszenie robiłem przed wakacjami i koszty podobne. Boli, ale co zrobić. Mam tylko nadzieję, że to koniec niespodzianek na jak najdłuższy czas.

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    Kolego ja już mogę podliczyć cały koszt:
    wymieniłem następująco:
    -2tłoki, 900 zł
    - komplet: pierścieni 100zł
    - komplet panewek 200zł
    - komplet zaworów + szlif i planowanie 1100zł
    - komplet popychaczy 380zł
    - komplet koników - 300zł
    - uszczelki ok 200zł
    - nowy rozrząd 550zł
    - pompa wody 200zł
    - termostat 200zł
    - oleje + filtry 400zł
    +robota 1800zł (a kolektor został wyczyszczony i zaślepiony)

    i dolałem oleju do skrzyni za radą kolegów (na wiosnę wymienię na nowy + po 4tys km na tym oleju po naprawie zrzucę go i dam nowy)

    i jak cenowo Cię wyszło?


    edit:
    Koledzy pytanko czy po takim remoncie trzeba docierać silnik? Mój mechanik mówił że nie trzeba się jakoś zbytnio przejmować, tylko normalnie jeździć i nie pałować na zimnym, a o wymianie oleju mówił żeby zlać dopiero za 10tys km. Mi osobiście wydaje się że olej i tak warto zmienić po 2tys.
    Może macie jakieś rady jak docierać? Bo po internetach widzę że są bardzo skrajne opinie, jedni twierdzą że od razu ogień z rury, a inni zaś że nie wolno i najlepiej na jałowym kręcić przez pół dnia.

    Ma koś może jakieś dobre wskazówki, ja na tą chwile staram się normalnie użytkować spokojnie przyspieszać, dopiero jak się rozgrzeje to zdaży się wypredzić jakieś auto ale to wciśniecie pedału do ziemi dosłownie na 5sek.; Kręcę do max 3tys obrotów.
    Ostatnio edytowane przez Kogutosada ; 30-11-2019 o 08:10

Podobne wątki

  1. Urwana klamka
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 09:34
  2. Urwana klamka
    Utworzone przez kamiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:55
  3. [GTV] Urwana antena
    Utworzone przez Sojer w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 15:34
  4. urwana poduszka
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 07:00
  5. [147 1.9 JTD] Urwana kostka PIN
    Utworzone przez QuliG w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory