Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Panel deski rozdzielczej - co zrobić żeby wyglądał lepiej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 120 KM + LPG Tartarini EVO
    Postów
    13

    Domyślnie Panel deski rozdzielczej - co zrobić żeby wyglądał lepiej

    Witam.

    Szukałem sporo jednak nie udało mi się znaleźć na tym forum wątku poświęconego zmianie panelu ozdobnego na desce rozdzielczej. Generalnie chodzi mi o to, że w mojej Julce zamontowany jest fabryczny zwykły plastikowy panel (szary metalik). Powiem szczerze, że patrząc na deskę rozdzielczą jako całość może nie wygląda to źle, ale na pewno nie stanowi jakiejś szczególnej dekoracji. Panel ten jest zbyt zwyczajny i czasem patrząc na wnętrze Julki odnoszę wrażenie, jakby ktoś nie miał pomysłu jak zaprojektować tą część deski rozdzielczej i postanowił przykryć ją po prostu zwykłą plastikową nakładką pomalowaną uniwersalnym szarym kolorem.

    Giulietta z zewnątrz wygląda bardzo odważnie, wciąż nowocześnie, jak dla mnie absolutnie rewelacyjnie więc i w środku tego samochodu przydałoby się trochę pazura, życia, iskry w tej desce rozdzielczej. Rozglądałem się przez kilka miesięcy za aluminiowym panelem na allegro (który też mega szału nie robi choć jest o wiele lepszy od plastikowego), niestety takowe w ogóle się nie pojawiają. Przyszło mi wiec do głowy, aby przemalować ten standardowy panel, który mam, na inny kolor (może bordowy metalik tak jaki mam lakier na samochodzie), ale wkrótce po tym pomyśle zainteresowałem się hydrografiką, która daje bardzo ciekawe możliwości pod względem wzorów i kolorów. Z drugiej jednak strony nie chciałbym przesadzić i zrobić jakiejś wioski w samochodzie.

    Stąd chciałem Was zapytać drodzy Forumowicze jakie macie pomysły na ożywienie swoich paneli ozdobnych deski rozdzielczej tak, aby faktycznie były dekoracją a nie tylko jej wypełnieniem. Może mi coś doradzicie? Może macie do sprzedania jakiś ciekawe pomalowany panel albo choćby ten ze szczotkowego aluminium?

    Mam też pytanie o demontaż tego panelu jak i jego małego przedłużenia po lewej stronie kierownicy, czy możecie prostymi słowami opisać (albo zdjęcie wysłać) jak zdementować te elementy tak aby niczego nie uszkodzić?

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze, podpowiedzi, sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja bym zrobil wiosenny wzor - zielona trawka, slonko i jakies fajne kwiatuszki. Serio.
    Na zime dałbym bałwana

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    jaką masz wersję - przedlift czy polift?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Słabo szukasz na forum ;p kilka tematów założyłem o tych panelach...

    Albo kupisz gotowy z katalogu akcesoriów, albo daj swój do malowania..
    Poczytaj początek mojego tematu o Julce, sa tam linki i moja wariacja deski i kolegi Doblo - on tez malował...

    Mialem 2 panele alyminiowe i je sprzedalem poprzez to forum, jak chcesz to znajdziesz...
    Mam jeszcze jeden ale porysowany, wiec nie sprzedaje, pomaluje go pewnie jakoś....

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 120 KM + LPG Tartarini EVO
    Postów
    13

    Domyślnie

    Widać jeszcze nie potrafię się odnaleźć na tym forum. To jest przedliftowa Giulietta (rocznik 2012). Zaraz postaram się znaleźć Twoje posty prezes01.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Proszę - tu będzie łatwej fotki przejrzeć

    https://www.facebook.com/czarnawloszka/

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Twój panel [MENTION=38097]prezes01[/MENTION] jest brzydki fe i w ogóle, nie wiem jak można z tym jeździć ale możesz mi go dać jeśli Cię zniechęciłem :>

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    Twój panel @prezes01 jest brzydki fe i w ogóle, nie wiem jak można z tym jeździć ale możesz mi go dać jeśli Cię zniechęciłem :>
    myślę że taniej Ci będzie oddać swój do malowania

  9. #9
    8002
    Gość

    Domyślnie

    Może warto pochylić się nad katalogiem akcesoriów i wybrać gotowca - jest kilka fajnych

    t.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Twoje rozczarowanie wynika z tego, że kupiłeś bieda wersję, gdzie wygląda faktycznie tak sobie - ja miałem oryginalnie aluminium i zmieniałem na czerwony. Jest kilka akcesoryjnych kolorów - od białego za 290 zł po włókno węglowe za 2.200 :

    http://alfaromeo.mopar.eu/pl/pl/akce...ctId=MP0002718

    Ogólnie na początku były chyba wszystkie kolory pokrywające się z lakierami nadwozia - zawsze możesz spytać u użytkownika tanifiat na allegro - sprowadza prosto z Włoch i ma dobre ceny. Ja u niego kupuję wszystko, co jest za drogie w ASO (czyli prawie wszystko ).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Demontaż deski rozdzielczej
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 16:08
  2. [155] Demontaż deski rozdzielczej
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 13:42
  3. Co zrobić żeby dvd działało?
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 20:40
  4. [147] Co zrobić żeby lepiej grało??
    Utworzone przez Kondi w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory