Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dwumas + sprzegło 1.9 jtd GT

  1. #1
    Maykee
    Gość

    Domyślnie Dwumas + sprzegło 1.9 jtd GT

    Witam mam pytanie czy ktos robił jakies przerubki dwumasu w alfie z silnikiem 1.9 jtd? mam alge GT i generalnie pada dwumas i musze go wymienic na jakis mocniejszy. Sprzeglo sie zaczelo lekko slizgac wiec bede montował specjalna okładzine na tarcze albo spieka u Radzikowskiego zrobie. Tylko czy to jest sens potem tym jezdzic w miescie.... Zastanawiam sie co z tym dwumasem mozna wykombinowac...

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Ze spiekiem nie da się "normalnie" jeździć po mieście.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    a ja gdzies czytalem ze valeo robi zwykle jednomasowe zamienniki dwumasowek. moze warto sie tym zainteresowac. poszperaj po necie, a cos znajdziesz

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał slider2002 Zobacz post
    a ja gdzies czytalem ze valeo robi zwykle jednomasowe zamienniki dwumasowek. moze warto sie tym zainteresowac. poszperaj po necie, a cos znajdziesz
    Owszem Valeo produkuje takie coś, ale niestety nie sprawdza się to zbytnio w użytkowaniu. Po pierwsze odczuwasz większe wibracje przy puszczaniu sprzęgła, a po drugie podczas przyspieszania z niskich obrotów (co w Diesel'u raczej normalne i częste) niemiłosiernie trzęsie autem i to najbardziej na pusto, gdy samochód jest lekki i sprzęgło przenosi całe wibracje silnika na karoserię. Nie jest to przypuszczenie, a niestety miałem z czymś takim do czynienia w AR 147 1,9 JTD kolegi, któremu poradzono ten patent, oraz w Sprinterze 316 CDi z 03'. Obydwa przypadki zostały rozpatrzone pozytywnie po reklamacji i wiem od dystrybutora Valeo, że są to rutynowe procedury przy tym niestety mało udanym "zamienniku" koła dwumasowego. Być może w jakimś innym aucie się to sprawdzi, ale znajomy mający sklep przeważnie każdemu to odradza z racji wielu niezadowolonych klientów.

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    może lepszym rozwiązaniem byłoby uzycie innej skrzyni z innym kołem? czy w jtd są same dwumasy?

Podobne wątki

  1. Sprzegło 156 2.5 V6 i sprzegło od GTA
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 22:14
  2. Skrzynia? Sprzegło? Dwumas?
    Utworzone przez Bond_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 17:04
  3. [155] sprzegło
    Utworzone przez errorbrra w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 18:18
  4. Sprzegło 156
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 12:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory