Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zerwany gwint piast przednich

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Mito 1.4 120KM
    Postów
    5

    Domyślnie Zerwany gwint piast przednich

    Hej,

    Na początku uprzedzam, że nie bardzo się na tym znam.
    Będę miał do zrobienia parę rzeczy w samochodzie i prawdopodobnie nie obejdzie się bez zdjęcia przednich kół.
    Problem polega na tym, że mam dość mocno rozgwintowane piasty i po zdjęciu kół może się okazać, że ciężko je założyć z powrotem dlatego chciałem przy okazji się z tym rozprawić.

    I tu się zaczynają schody, bo o ile mogę znaleźć na allegro piasty tylne z łożyskami, tak na przód nie, albo coś źle szukam. Czy są w ogóle jakieś zamienniki na przednią oś? a może wymiana tego wiąże się z wymianą zwrotnicy? tego również nie mogę znaleźć nowego na allegro, same używki.

    Chciałem kupić zamienniki i wymienić w pierwszym lepszym serwisie, ale może ktoś orientuje się ile taka usługa by kosztowała wraz z częściami w ASO?

    Dzięki z góry!!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    A nie da rady przegwintować?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Mito 1.4 120KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    a takie przegwintowanie to w wulkanizacji czy każdy serwis powinien móc zrobić? rozumiem, że wtedy wymieniam śruby na większe?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Jak ogarnięta wulkanizacja to powinni nagwintowac. U mnie to zdało egzamin

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    wg tego obrazka

    https://www.fiat-autoparts.com/pl/ka...izmu-rnicowego

    wynika, że oddzielnie można kupić piastę i oddzielnie łożysko na przód, cena oryginału ok 300zł piasta i 250 łożysko. Jednak radzę zadzwonić/podjechać do ASO bo może się okazać, że cena jest niższa niż w tym katalogu. I tak samo podjechać do sklepu z zamiennikami dobrymi i zapytać, oni na miejscu sprawdzą w katalogu - szukając w google teoretycznie zamiennik Delphi BK1565 jest piastą przednią bez łożyska.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    jak nie ma już co nagwintować to się wstawia tzw helicole i trzyma jak oryginał - nie trzeba nic wymieniać - ok 20-25zł za otwór

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Mito 1.4 120KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie! Sprawa ma się następująco. Wymiana w ASO przednich piast to koszt 1300zl, dlatego najpierw spróbuję zamontować Helicoila a jeśli to się nie powiedzie to czeka mnie przegwintowanie (którego wolałbym uniknąć, bo musiałbym przegwintować wszystkie otwory we wszystkich kołach razem z zapasem).
    I teraz pytanie: Czy poradzę sobie z montażem takiego Helicoila? Obejrzałem film na youtube i wygląda to na dość prostą operację, jedyne co budzi zastrzeżenia to samo nagwintowanie pod tę sprężynę... Czy naprawdę da radę to zrobić ręcznie? Spodziewałbym się, że stal z której jest wykonana ta piasta będzie stawiała spory opór.
    Ostatnie pytanie: do piast w mito, będę potrzebował m12 x 1.25 ?

    Jeszcze raz dziękuję!

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamxyz Zobacz post
    Dzięki Panowie! Sprawa ma się następująco. Wymiana w ASO przednich piast to koszt 1300zl, dlatego najpierw spróbuję zamontować Helicoila a jeśli to się nie powiedzie to czeka mnie przegwintowanie (którego wolałbym uniknąć, bo musiałbym przegwintować wszystkie otwory we wszystkich kołach razem z zapasem).
    I teraz pytanie: Czy poradzę sobie z montażem takiego Helicoila? Obejrzałem film na youtube i wygląda to na dość prostą operację, jedyne co budzi zastrzeżenia to samo nagwintowanie pod tę sprężynę... Czy naprawdę da radę to zrobić ręcznie? Spodziewałbym się, że stal z której jest wykonana ta piasta będzie stawiała spory opór.
    Ostatnie pytanie: do piast w mito, będę potrzebował m12 x 1.25 ?

    Jeszcze raz dziękuję!
    Gwintujesz otwory w piascie, a nie kole. Jeżeli masz przyciągniete gwinty podjedz do oponiarza i niech przelecieci Ci gwinty w piastach gwintownikiem w ori rozmiarze. U mnie takie coś zdało egzamin.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamxyz Zobacz post
    Dzięki Panowie! Sprawa ma się następująco. Wymiana w ASO przednich piast to koszt 1300zl, dlatego najpierw spróbuję zamontować Helicoila a jeśli to się nie powiedzie to czeka mnie przegwintowanie (którego wolałbym uniknąć, bo musiałbym przegwintować wszystkie otwory we wszystkich kołach razem z zapasem).
    I teraz pytanie: Czy poradzę sobie z montażem takiego Helicoila? Obejrzałem film na youtube i wygląda to na dość prostą operację, jedyne co budzi zastrzeżenia to samo nagwintowanie pod tę sprężynę... Czy naprawdę da radę to zrobić ręcznie? Spodziewałbym się, że stal z której jest wykonana ta piasta będzie stawiała spory opór.
    Ostatnie pytanie: do piast w mito, będę potrzebował m12 x 1.25 ?

    Jeszcze raz dziękuję!
    rozbawiłeś mnie chłopie ;D heh

    sam to sobie możesz wkręcić śrubę w piastę, albo co najwyżej gwintownikiem w ori rozmiarze M12x1,25 spróbować nagwintować jeszcze to co zostało...

    Helicole wstawia się jak już gwintownik w ori rozmiarze nie ma co skrobnąć... a do wstawienie helicoli trzeba albo dać fachowcowi piasty, albo podjechać do niego z autem, żeby to zrobił na miejscu

    po pierwsze nie zrobisz tego sam, bo nie kupisz pojedynczych helicoli, a po drugie gwintowniki pod helicole mają nietypowe rozmiary specjalnie do tego zadania i też ich nie zdobędziesz jeśli nie kupisz całego zestawu za grubą kasę

    zostaw lepiej fachową robotę fachowcom, a jazda będzie przyjemna i bezpieczna dla ciebie i otoczenia

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Mito 1.4 120KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    hmmm, myślałem, że helicoile sprzedawane na allegro (np allegro.pl/zestaw-do-naprawy-gwintow-m12x1-25-vcoil-helicoil-i6139541847.html) działa tak, że rozwierca się dołączonym wiertłem, gwintuje i zakłada helicoila i powstaje wtedy gwint o rozmiarze m12 x 1.25.

    Dobra, znalazłem jakiś warsztat w Warszawie gdzie to montują, zadzwonie jutro i popytam ile za to chcą i najwyżej zawiozę samochód i na miejscu zadecydujemy czy nagwintować czy helicoila założyć

Podobne wątki

  1. Zerwany gwint w zacisku hamulcowym
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 11:26
  2. Zerwany gwint - piasta
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 20:57
  3. Zerwany gwint w podłużnicy ;/
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:58
  4. Zerwany gwint w misce olejowej.
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 18:26
  5. Zerwany gwint .
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 23:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory