Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: bella selespeed dziś padła...

  1. #1
    alfa147ss
    Gość

    Unhappy bella selespeed dziś padła...

    Drodzy koledzy i koleżanki mam prośbe czy moze ktoś miał podobny promlem, otóż dwa dni temu rano miałem wyciek z układu selespeed jak sie okazało, przelało sie górą tym odpowietrznikiem na drugi dzień zaczeło coś świrowac i wyrzucało mi na luz (N) wieczorem juz problem sie nasilił i po wrzuceniu jedynki lub wstecznego wywalało mi na (N) dzisiaj to juz porażka... rano nie słychac było po otwariu drzwi zeby pompa sie włączyła. odpalam auto a tam komunikat selespeed falure.... i znowu to samo po wrzuceniu jedynki, lub wstecznego... wyper... na (N). po kilku próbach udało się ze bieg nie wyskakiweł wiec w te pędy pojechałem do serwisu. po drodze niespodzianka.. nie mogę wrzucić biegu wyżej niz drugi.. i tak na dwójce ujechałem 4 km... do serwisu zostało 900metrów gdy na krzyżówce po zatrzymaniu wyrzuciło na luz i koniec... wraz z innymi kierowcami zepchałem auto na pobocze. Po 2-3 min. odpalam auto i bieg wskakuje.. dalej na dwójce dojechałem do serwisu.. zostawiłem auto i musze czekac do wtorku bo fachowca od ss nie ma jest na wolnym...
    Pomóżcie co może siedzieć??
    z góry dziekuje..
    dodam ze auto stoi w opolu na ul. Mehla u Lukoszka..moze ktos zna ten warsztat

  2. #2
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    No ja znam ten serwis. Poczekaj to wtorku, wszystkiego się dowiesz.
    Jeżeli coś poważniejszego to powiedzą ci co jest do wymiany i
    ewentualne elementy selespeed dostaniesz na allegro w duuuuużo
    niższych cenach niż u nich nowe, więc spokojnie, pomału.

    Może to tylko przekaźnik
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #3
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    skrzynia przeszła w tryb awaryjny, dlatego została Ci tylko jedynka i dwójka.Skoro wywala olej znaczy, że nie trzyma ciśnienia.Ogólnie tyle przychodzi mi do głowy.Reszta okaże się po wpięciu pod komputer. Mam nadzieje, że dolewałeś oleju po tym jak został "wyrzucony"?

  4. #4
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie

    tak olej dolewałem, w sumie w zbiorniczku było połowę ale dolałem do pełna, wężyk włożyłem do buteleczki zeby zobaczyc czy wyrzuca i faktycznie w butelce było ok 50ml. czekam z duszą na ramieniu na telefon z serwisu...

    ---------- Post dodany o godzinie 14:00 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:03 ----------

    dziś dzwonili do mnie z serwisu i diagnoza jest: uszkodzony czujnik prędkości.. jutro ma być zamontowany i wtedy sprawdzą.. koszt takiego czujnika 270zl...

  5. #5
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie

    dzisiaj odebrałem alfe... kosztowało więcej niz miało, wymienili czujnik prędkośći w skrzyni, posprawdzali zapłąciłem 700 zl i.... dojechałem do domu..alfa znowu sie zepsuła czyli to samo co było...zadzwoniłem do serwisu podeszli bardzo fachowo p.Artur ktory zajmował sie w ASO alunia przyjechał do mnie pod dom z examinerem podpiął alunie pokasował błedy i dalej lipa.. doszedł do wniosku ze to łopatki przy kierownicy robią jakies zwarcie.. jutro znowu do ASO...

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa147ss Zobacz post
    dzisiaj odebrałem alfe... kosztowało więcej niz miało
    Znam to, SeleSpeed zawsze zajmuje więcej czasu niż się wydaje.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    alfa147ss
    Gość

    Domyślnie

    dzis odebrałem belle i śmiga...okazało sie ze przyciski przy kierownicy od zmiany biegów robiły zwarcie i komp swirował. dziś p. Artur wszystko naprawił.. mam nadzieje ze teraz bedzie śmigac.. i co najfajniejsze dziś nic nie zapłaciłem bardzo chwale sobie ASO na mehla w Opolu. Pozdrawiam

  8. #8
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa147ss Zobacz post
    dzis odebrałem belle i śmiga...okazało sie ze przyciski przy kierownicy od zmiany biegów robiły zwarcie i komp swirował. dziś p. Artur wszystko naprawił.. mam nadzieje ze teraz bedzie śmigac.. i co najfajniejsze dziś nic nie zapłaciłem bardzo chwale sobie ASO na mehla w Opolu. Pozdrawiam
    Niby tak, ale skąd możesz wiedzieć, że nie wystarczyło zrobić od razu tych przycisków Wtedy na pewno byłoby wiele taniej

  9. #9
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    Niby tak, ale skąd możesz wiedzieć, że nie wystarczyło zrobić od razu tych przycisków Wtedy na pewno byłoby wiele taniej


    pewnie masz racje ale myślę,że i tak kolega miał sporo szczęścia,że facet w ASO wiedział ( coprawda wedle metody prób i błędów) w co ręce włożyć...nie każdy ma tyle szczęścia (cos wiem na ten temat) mnie naprawiali selespeeda kilka razy i powiedzmy,przepłaciłem bo zachciało mi się regenerować części zamiast od razu wstawić oryginał. (pompa selespeed)
    Oby Ci teraz Alfa śmigała ....bezawaryjnie

  10. #10
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    Niby tak, ale skąd możesz wiedzieć, że nie wystarczyło zrobić od razu tych przycisków Wtedy na pewno byłoby wiele taniej
    Taaaak. Gdyby od razu było wiadomo że Schleswig-Holstein ma niecne zamiary... ludzie, jeżeli na kompie wyszło że czujnik prędkości padł to chyba nic dziwnego że nie rozbierał kierownicy

    Mi już Artur kilka razy różne auta robił i zawsze byłem zadowolony.

    Spokojnej i bezawaryjnej jazdy życzę.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. [156] Pomocy padła Bella !56 19 JTD
    Utworzone przez kapex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory