Cześć wszystkim,
Nieuchronnie zbliża się dzień, w którym będę musiał wymienić sprzęgło w swoim samochodzie (Alfa Romeo 145, 1.9JTD 105KM, 2000r.) i obawiam się, że wraz z wymianą sprzęgła czeka mnie wymiana koła dwumasowego :/ Spoglądając na cenę nowego koła byłem lekko zszokowany, dlatego zacząłem szukać alternatyw, aby moja studencka kieszeń zbytnio nie ucierpiała na tej naprawie. I tak zgłębiając temat dokopałem się do dwóch rozwiązań, które znaczne pozwoliłby mi zaoszczędzić, ale z racji małej wiedzy dot. mechaniki pojazdów chciałbym się skonsultować z Wami, osobami bardziej doświadczonymi Średnio uśmiecha mi się kupowanie nowego koła, którego cena stanowi połowę, jak nie więcej, obecnej wartości pojazdu, kupno używki też mija się z celem, bo nie wiadomo na co się trafi, dlatego rozważam dwie propozycje:

• Regeneracja koła dwumasowego. Trochę poczytałem, nie tak drogie jak nowe koło, ale ponoć duża loteria, rozwiązanie doraźne, po małym przebiegu znowu zaczyna nawalać, mało zakładów, które serio się na tym znają. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Opłaca się regenerować? Macie jakieś polecane zakłady na Śląsku?

• Zamiana koła dwumasowego na koło sztywne. Grzebiąc po internecie znalazłem temat (chyba dot. Stillo), gdzie w analogicznych silnikach jak w mojej Alfie zastępowano koło dwumasowe, zwykłym kołem sztywnym od Fiata Marei z 100 konnym silnikiem 1.9TD, jednak informacje były tam szczątkowe. Próbowałem znaleźć jakieś informacje na tym forum, ale też ciężko znaleźc rzetelny temat. Wykładu co do zamiany koła dwumasowego na koło sztywne nie musicie mi robić, jakie są tego konsekwencje wiem, wiem też do czego samo koło służy etc. Szukam tylko pewnych informacji od osób, które robiły podobny zabieg. Wiem, że potrzebuję już ww. koło zamachowe z Fiata Marei 1.9TD 100KM, do tego kompletne sprzęgło odpowiednie dla tego koła (z sprężynkami etc.).

Mam nadzieję na owocną dyskusję, liczę, że temat przyda się też innym.

Pozdrawiam serdecznie!