Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Dymi na czarno 1.9 16v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    alfa 147fl
    Postów
    23

    Domyślnie Dymi na czarno 1.9 16v

    Witam
    Od już dosyć dawna zauważyłem dymienie i to mocne u siebie w alfie 147 1,9jtd 16v.Spróbuje wszystko opisać po kolei:
    Na początek wymieniłem rurę turbo-IC oraz turbo-filtr powietrza gdyż miały pęknięcia, niestety nie pomogło...
    Później wymiana wszystkich filtrów oraz oleju, również nie pomogło, następnie czyszczenie egr który jest częściowo zaślepiony- również nic nie pomogło. Przepływka działa prawidłowo. Brak błędów.

    A dymienie polega na tym, że na zimnym silniku gdy staram sie zawsze nie przekraczać 2 tys obrotów i wtedy przy zmianie z 2 biegu (przy 2 tysiącach obrotów) na 3 często widzę aż w lusterku jak unosi się czarny dym z rury wydechowej, alfa puszcza takiego jakby pierda wtedy .. aż wstyd jak ktoś za mną jedzie.. po tym, nie wiem czy jeszcze dymi, ale na pewno nie tyle, że widzę to w lusterku.. Przy gwałtownym przyśpieszaniu też lubi troche zadymić na czarno.

    Jakby ktoś mógł mnie naprowadzić jakoś, albo pomóc lub uspokoić, że to normalne będę wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mam podobnie, zimny silnik i już przy 1 biegu i zmianie na 2... tak jakby na początku była za duża dawka paliwa a za mała powietrza...Podejrzewam końcówki wtrysków, jak się rozgrzeją to jest lepiej. Przepływkę mam jeszcze oryginał, ale spalanie w normie, logi też więc sam nie wiem. Jak się rozgrzeje to przy pełnym bucie lubi tez pierdnąć ze startu, choć nie zawsze. U siebie mogę to śmiało robić na zawołanie, tzn jade na 2 biegu ok 1500-1600obr i but w podłogę na 2 sekundy, bo jak turbo zacznie dmuchać to jest już akceptowalnie Może rzeczywiście przepływka nie nadąża za wtryskami przez te pare sekund, choć jakaś bezwładność zawsze jest- pedał w podłogę, wtryski podają od razu więcej a powietrze dopiero dociera i chwilowe nie dopalenie...Wiem może głupia teoria ale sam już nie wiem

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    alfa 147fl
    Postów
    23

    Domyślnie

    Hmm. Myślę, że gdyby wtryski lały czy coś to miałbym problem z rozruchem/szarpał by silnik/ dymilby nawet na luzie po przegazowaniu, a u mnie nic takiego nie występuje.. Auto ma moc, ladnie odpala, a pierdzi dymem kiedy silnik jest zimny i z małych obrotów wkręca się na wyższe. Wtedy to aż chmura leci dymu. Dzisiaj jak nie będę robił wielkich nadgodzin w pracy zdejme jeszcze rure dolotu i sprawdzę jak tam wygląda sytuacja. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł niech pisze... Za miesiąc wybieram sie alfa jakies 3500km w obydwie strony i nie chciałbym żeby auto mi sie rozwalilo po drodze, albo jechac ze strachem ze cos moze nie wyjść.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Też mam podobnie, przy ruszaniu ostrzejszym puści chmurkę... albo po zmianie biegu przy niskich obrotach.. ja obstawiam że zmienna geometria ciężko się porusza i nie podaje odpowiedniej dawki powietrza. Tzn ciężko ma ruszyć ten pierścień w turbinie sterujący kierownicami . Ale to tylko taka moja teoria. Wtryskiwaczy raczej nie podejrzewam że leją bo korekty na jałowym są ok 0,3 - 0,6 przy obciążeniu nie przekraczają wartości -+1

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Michuxfcb
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 8V
    Postów
    115

    Domyślnie

    I ja też tak mam , a czy u was przy zmianie biegów żeby obroty nie spadły poniżej 2000 tys to na biegu trzeba
    przeciągnąć tak od 3000 do 3200 tys ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michuxfcb Zobacz post
    I ja też tak mam , a czy u was przy zmianie biegów żeby obroty nie spadły poniżej 2000 tys to na biegu trzeba
    przeciągnąć tak od 3000 do 3200 tys ?
    Zależy na jakim biegu, ale raczej nie ma aż takiej różnicy między przełożeniami.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    alfa 147fl
    Postów
    23

    Domyślnie

    Rura dolotu oraz sam dolot wyczyszczony i nadal nic... Kurde juz sam nie wiem co moze byc przyczyna... Ma ktos jeszcze jakis pomysl?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Pompa cr daje już znaki że trzeba jej się przyjżeć, lejące wtryski, uszkodzona przepływka/ czujnik doładowania lub zawalony szlamem, dziura w dolocie: rura turbo - ic, sam ic, rura ic- kolektor

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    alfa 147fl
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Pompa cr daje już znaki że trzeba jej się przyjżeć, lejące wtryski, uszkodzona przepływka/ czujnik doładowania lub zawalony szlamem, dziura w dolocie: rura turbo - ic, sam ic, rura ic- kolektor

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Wtryski raczej ok. Przeplywka sprawna, dodatkowo wyczyszczona, rury wymienione na nowe. Natomiast jak mogę sprawdzic czy reszta jest sprawna?

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Wtryski możesz sprawdzić sam: próba przelewowa pod domem, pompa do ściągnięcia ( można ją ściągnąć bez zrzucania rozrządu, zeby nikt Ci kitu nie wciskał - wystarczą 2 śruby z tego co pamietam M6x40) i do sprawdzenia w wyspecjalizowanym warsztacie, przeplywkę mogleś uwalić przy myciu, mozesz jeszcze zrobic logi z mas powietrza i ciśnienia doładowania. Możesz jeszcze wyciągnąć czujnik ciśnienia z kolektora i sprawdzić czy nie jest zawalony błotem + przy okazji egr czy nie jest zawalony sadza i kolektor w miejscu jego przykrecenia czy nie jest zawalony błotem
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 11-07-2016 o 11:31

Podobne wątki

  1. Dymi na czarno
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 15:17
  2. dymi na czarno siwo
    Utworzone przez robotix666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 21:56
  3. Alfa dymi na Czarno
    Utworzone przez Adriann w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 20:48
  4. dymi na czarno
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 05:34
  5. Troszkę dymi na czarno 2.4 JTD
    Utworzone przez krisss81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory