Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: biały nalot na czarnych plastikach-czym usunąc?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie biały nalot na czarnych plastikach-czym usunąc?

    witam, jakis czas temu na czarnych elementach - szczegolnie na drzwiach, jak i desce w mojej 166 pojawil sie gdzie niegdzie bialy "nalot", nie wiem co to do konca jest, nie idzie tego doczyscic tradycyjnymi srodkami, tak jakby ten plastik sie postarzal. czym najlepiej to usunac aby przywrocic blask i odowic te elementy? budzet do 100zl

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 159 8v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Mam to samo na jednych drzwiach, też jestem ciekaw.

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Opalarka i lekko podgrzać. Dobra suszarka do włosów też sobie poradzi, tylko więcej dmuchania. Powinny zrobić się czarne jak nowe.

    Możesz jeszcze po prostu porządnie umyć. Kupujesz dobre APC, rozcieńczasz jak zalecane albo ciut mocniejszy rozwtór i szorujesz: gąbką nakładasz, mikrofibrą zbierasz - i tak po kawałku. Potem jakiś siuwaks do odżywiania plastików, tylko dobry, a nie Plak czy inne supermarketowce. Jak trzeba to powtarzasz. Biały nalot to raczej nie oznaka starzenia się, tylko po prostu jakiś syf. Nie wszystko co do plastików dobrze je wyczyści, czasami może wręcz zaszkodzić.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Opalarka i lekko podgrzać. Dobra suszarka do włosów też sobie poradzi, tylko więcej dmuchania. Powinny zrobić się czarne jak nowe.

    Możesz jeszcze po prostu porządnie umyć. Kupujesz dobre APC, rozcieńczasz jak zalecane albo ciut mocniejszy rozwtór i szorujesz: gąbką nakładasz, mikrofibrą zbierasz - i tak po kawałku. Potem jakiś siuwaks do odżywiania plastików, tylko dobry, a nie Plak czy inne supermarketowce. Jak trzeba to powtarzasz. Biały nalot to raczej nie oznaka starzenia się, tylko po prostu jakiś syf. Nie wszystko co do plastików dobrze je wyczyści, czasami może wręcz zaszkodzić.
    Kolego, robiłeś osobiście kiedyś opalarką? Już takich agentów widziałem sporo... W cieniu super, francja elegancja. A w słońcu plastik wygląda jak falowany,w dodatku jak ktoś dobrze poleci do popęka plastik.
    Warto na początek spróbować dobrze domyć środkiem typu APC, a następnie zabezpieczyć albo tańszym dresingiem do plastików, albo może powłoka jakaś która poleży z 6-12miesięcy.
    Wysyłam PW.

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Robiłem, co prawda nie w AR tylko we Fiacie. Jak komuś faluje i pęka to za bardzo podgrzał i tyle. Sam tak zmarnowałem parę elementów Ludzie myślą, że jak opalarka to dawaj full pałer i z przyłożenia zamiast delikatnie i z oddalenia szybko przesuwać nad plastikiem. Jednak to inwazyjne i jak się coś skopie to wiadomo - szuka się nowych plastików na wymianę bo już się nie poprawi.

    Więc lepiej najpierw porządnie wymyć dobrymi środkami, a jak nie pomoże i koniecznie chce się mieć "jak nowe" to można podgrzewać.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Już takich agentów widziałem sporo... W cieniu super, francja elegancja. A w słońcu plastik wygląda jak falowany,w dodatku jak ktoś dobrze poleci do popęka plastik.
    Tak walczyłem z podszybiem. Na koniec zmatowiłem lekko papierem plastik, prysnąłem Bollem strukturalnym i po godzinie suszenia się w upale było suche gotowe do założenia i wygląda nieporównywalnie lepiej od wszelkich opalarek, dressingów i innych cudów na kiju.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Tak walczyłem z podszybiem. Na koniec zmatowiłem lekko papierem plastik, prysnąłem Bollem strukturalnym i po godzinie suszenia się w upale było suche gotowe do założenia i wygląda nieporównywalnie lepiej od wszelkich opalarek, dressingów i innych cudów na kiju.
    dokładnie, ja swoje podszybie rok temu przeleciałem podkładem + sprayem do plastiku czarnym i trzyma elegancko.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Nie wiem jak w przypadku innych strukturalnych, ale przy bollu nawet producent poleca w ogóle bez podkładu go kłaść na goły oczyszczony plastik po lekkim zmatowieniu, wtedy ta struktura wgryza się w pory i zarysowania w powierzchni plastiku. Ale w brodę sobie pluję że dopiero teraz tak zrobiłem z podszybiem, trzeba było wcześniej zamiast prób lakierowania w kolor samochodu, czy oklejania folią - to były tylko zmarnowane czas i pieniądze.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    KHOT - masz gdzieś foto jak to wygląda później? I jaka trwałość?
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    [MENTION=34691]serath[/MENTION]: W wysokiej rozdzielczości(ale słabyc warunkach pogodowych : http://i.imgur.com/WfgOFv3.jpg - powierzchnia ma lekko chropowatą strukturę, a co do trwałości to na razie za wcześnie na jakiś ostateczny werdykt, ale jest dobrze. Zanim zacząłem grzebać w podszybiu prysnąłem dla testu na metalową obudowę małego nożyka łamanego i pomimo wyżywania się na nim w codziennym użyciu, na razie nic nie odpada ani nie rysuje się.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Czarna tapicerka i biały nalot
    Utworzone przez jerry46 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 12:50
  2. Biały nalot pod korkiem od oleju
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:51
  3. Renowacja / polerka czarnych felg - czym i jak ?
    Utworzone przez flatbeet w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 09:29
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:10
  5. [164] Biały nalot pod korkiem oleju
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory