Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa Romeo 156 2.4JTD 99r warto?

  1. #1
    gtados
    Gość

    Post Alfa Romeo 156 2.4JTD 99r warto?

    Witam.Jestem nowy na terenie i chcę zacząć przygodę z Alfą.
    Chcę nabyć 156, mam wątpliwości jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.4 JTD. Czytałem Wasze opinie na ten temat i przemawia do mnie 2.4, ale znajomy (właściciel 156 1.9 '03) powiedział mi, że w motorze 2.4 jest częsty problem z głowicą. Przyznam szczerze jestem laikiem w tym temacie.
    Znalazłem coś takiego:
    Alfa Romeo 156, 1999r., 2400cm3, 136KM - otoMoto
    Co myślicie o tym, wart jest.
    Jutro zamierzam go zobaczyć i zapytać gościa czemu sprzedaje, czy ma faktury na wymienione elementy oraz przejechać się. Nie będe miał speca ze sobą, dlatego może jakieś rady.
    Dzięki
    Pozdrawiam

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Coś podejrzane, ze Gość wymienił tyle różnych części i sprzedaje za tak niską cenę- jakich firm wstawiał części, bo jeżeli jakies QAP lub tym podobne, to w najbliższym czasie będziesz je znowóż wymieniał. Myślę, że w tym przypadku musisz szczególną uwagę zwrócić na silnik- jak turbosprężarka, koło dwumasowe, sprzęgło- to takie droższe pozycje, które moga być padniete i jednocześnie moga być powodem sprzedaży. Poza tym coś on duzo ma nakombinowane- konsola srodkowa drewnopodobna- oklejona jakimś sreberkiem, kierownica plastikowa, a powinna być drewniana. Jeżeli sam jedziesz, to raczej nie z zamiarem zakupu, ale poogladania!
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  3. #3
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    12tys za to auto to podejrzanie niska cena :/ Ciekawe co ukrywa.
    Jeżeli juz zdecydowałes sie po nia pojechać to napewno omów sie na wizyte w ASO. Odżałuj kilka stówek na porządny przegląd zanim wywalisz 12000 w błoto. Tym bardziej że nie masz ze sobą fachowca. Powodzenia

    No dokładnie b.piotrus okleina wyglądna beznadziejnie. Kombinator z właściciela.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  4. #4
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Trochę za tanio. Proponuje pojechać z kimś kto ma doświadczenie w Alfach lub znaleźć tutaj kogoś na forum z okolic, kto poświeci te 30 minut i obejrzy samochód z Tobą. Na pewno nie proponuję kupować samemu.

  5. #5
    gtados
    Gość

    Domyślnie

    Byłem, widziałem. Kierownica obszyta, datego nie drewniana. Autko wizualnie bdb, ale silnik to porażka. Sam właściciel przyznał, że głowica do regeneracji.

  6. #6
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jesteś do przodu o kilkanaście stówek Ciężko teraz o dobry egzemplarz. Szukaj od kogoś z forum Ewentualnie poczekaj z pół roku to sprzedam Ci moją

Podobne wątki

  1. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45
  2. Alfa 156 2.4JTD z Szamotul - warto obejrzec?
    Utworzone przez squadra_azurra w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory