Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Spadek ciśnienia turbo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Auto
    AR 159 2.4
    Postów
    20

    Domyślnie Spadek ciśnienia turbo

    Witam,
    moim problemem jest spadek ciśnienia turbodoładowania co widoczne jest na zamieszczonym poniżej filmie. Spadek ciśnienia pojawia się powyżej 3000 obr/min ale sądzę że w zakresie do 1800 obr/min też nie jest tak żwawa jak powinna być. Dodatkowo strasznie kopci jak wkręca się na obroty. Alfa 159 z 2006 roku z silnikiem 2,4 JTDm 200KM. Wiem, że wątków z podobnymi problemami jest mnóstwo ale po przeczytaniu sporej ilości artykułów pozostaje bez silny. Próbowałem uporać się z problemem sam, wyglądało to tak że od znajomego, który ma alfe 156 (sprawną) wymieniałem poszczególne newralgiczne punkty czyli po kolei:
    -podmieniony czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze,
    -podmieniony overboost,
    -podminiony EGR, dodatkowo wyczyszczony obecny,
    -zakupiony nowy przepływomierz.

    Po poszczególnych wymianach nie zauważyłem różnicy.
    Oddawałem auto również do mechanika ale po niespełna dwóch tygodniach, które alfa spędziła na warsztacie ów mechanik rozkłada ręce i mówi, że nie wie co to może być. Jeździł również Bellą z kompem i sprawdzał parametry...po tej operacji powiedział, że wszystko powinno być dobrze.
    Mieszkam w województwie Lubuskim i poszukuje ogarniętego mechanika w temacie któremu mógłbym powierzyć Alfunie.

    Link do filmu : youtube.com/watch?v=R6O6-lP4PV8&feature=youtu.be

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Powiem Ci, że u mnie jest dokładnie to samo. Też moja bella była 2 tygodnie w warsztacie i też rozłożyli ręce.

    Porównywali ją z innymi 2.4 posiadanymi na stanie i nic nie udało się im ustalić, logi wychodziły ponoć prawidłowe. Masakra.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Na luzie da się przekroczyć 3 tysiące obrotów? Głupie pytanie, ale węże podciśnienia sprawdzaliście, czy nie są sparciałe?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Auto
    AR 159 2.4
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Na luzie da się przekroczyć 3 tysiące obrotów? Głupie pytanie, ale węże podciśnienia sprawdzaliście, czy nie są sparciałe?
    Do lekko powyżej 3 tyś idzie dobrze, wartość doładowania trzyma się sztywno do momentu osiągnięcia pewnej granicy a później to już tylko wahania. Dodam jeszcze że po odłączeniu przepływki obroty ciągną do końca i z tego powodu wymieniłem tę przepływkę... ale bez skutku

    - - - Updated - - -

    No masakra, kupiłem auto z 200 KM a jechać nie chce :/

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Czyli młotkiem nie da rady, bo to sprawa elektryczna. Alfa chodzi w trybie serwisowym w takim razie.
    Było już kilka tematów na forum, gdzie komputer nie pokazywał żadnych błędów, a mimo to był cały czas tryb serwisowy. Do tej pory pewnie znaleźli przyczynę.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Auto
    AR 159 2.4
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Czyli młotkiem nie da rady, bo to sprawa elektryczna. Alfa chodzi w trybie serwisowym w takim razie.
    Było już kilka tematów na forum, gdzie komputer nie pokazywał żadnych błędów, a mimo to był cały czas tryb serwisowy. Do tej pory pewnie znaleźli przyczynę.
    W takim razie co dalej... tryb serwisowy oznaczał by że powinna palić się jakaś kontrolka i raczej powinien kasować się po wyłączeniu zapłonu...ale pewny nie jestem.
    Ostatnio edytowane przez tomi74151 ; 04-08-2016 o 11:46

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Głupie pytanie, ale węże podciśnienia sprawdzaliście, czy nie są sparciałe?
    Jaka jest właściwa średnica przewodów podciśnienia? 4mm?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Powiem Ci, że u mnie jest dokładnie to samo. Też moja bella była 2 tygodnie w warsztacie i też rozłożyli ręce.

    Porównywali ją z innymi 2.4 posiadanymi na stanie i nic nie udało się im ustalić, logi wychodziły ponoć prawidłowe. Masakra.
    Zmień mechanika


    Cytat Napisał tomi74151 Zobacz post
    W takim razie co dalej... tryb serwisowy oznaczał by że powinna palić się jakaś kontrolka i raczej powinien kasować się po wyłączeniu zapłonu...ale pewny nie jestem.

    Jeśli masz jeszcze tabele błędów w ECU Niektórzy tak umiejętnie grzebią w ECU przy choćby wywalaniu DPF, że leci cała tabela.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Auto
    AR 159 2.4
    Postów
    20

    Domyślnie

    Już nie mam siły walczyć z tym i potrzebuje kompetentnego mechanika w Lubuskiem aby się tym zajął.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm 16V chwilowy spadek ciśnienia doładowania
    Utworzone przez tommy-j w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 16-10-2018, 18:42
  2. Brak mocy, sygnał ciśnienia turbo 1.9 jtd 16V 140km
    Utworzone przez kuba2016 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 23:08
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 01:57
  4. [159] Spadek ciśnienia doładowania przy 2k obr/min
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 20:57
  5. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory