Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Genius Max, niemożliwa regeneracja?

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie Genius Max, niemożliwa regeneracja?

    Opiszę historię od początku aby możliwie w pełni przedstawić rzeczywistą sytuację.
    Mam 166 3.0V6 z instalacją brc sequence 56 i reduktorem Genius Max. Instalacja lata od wielu lat (ma już ponad 10 i wiosną dawałem nowy reduktor oraz wszystkie filtry) i nic się nie dzieło. Nic, choć odkąd ją mam często był problem na maksymalnych obrotach (kick down) że przełączał na benzynę. Ponoć "tak mi mówiono" że to tak celowo. Choć sam zauważyłem że wcale reguły nie było.
    Dwa tygodnie temu niestety zaczął mi piszczeć reduktor (piszczenie ustawało dopiero po dłuższej chili po wyłączeniu gazu) i chyba jednocześnie zaczęły się problemy z odpalaniem na ciepłym. Tak więc udałem się na diagnostykę. Koleś po wysłuchaniu tej samej historii co tu opisałem odpiął wężyk podciśnienia i zdecydowanie stwierdził że reduktor przepuszcza gaz na podciśnienie. Prowadząc z nim jeszcze chwilę rozmowę wszystkie jego argumenty wydały mi się sensowne i za jego radą reduktor musiał być zregenerowany. Pytałem co i jak. Gość był pomocny i wcale nie protestował jak oznajmiłem że sam to zrobię. Tak też się umówiliśmy. Zastrzegł jedynie że te reduktory często erodują wewnątrz i nadają się na śmietnik. W domu rozkręciłem reduktor przede wszystkim żeby zdiagnozować tą korozję. Otworzyłem wszystko i poza dwoma tyciutkimi nadgryzieniami nic nie znalazłem. Po prostu na jednej połówce przy krawędzi kanału wodnego w dwóch miejscach na prawdę niewielka chropowatość się pojawiła i to jeszcze na powierzchni która jest dużooooo większa i uszczelka z łatwością uszczelniała i dociskała na pozostałej części gładkiego korpusu. Po po prostu moim zdaniem te dwa malutkie miejsca nie mogły mieć wpływu na szczelność układu.
    Poniżej prowizoryczny szkic z fragmentami dwóch kanałów i na czerwono punkty gdzie miała miejsce ta śladowa korozja. Przy czym te czerwone miejsca są i tak mocno przesadzone w stosunku do rzeczywistości. Kto rozkręcał to wie o co chodzi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	9.6 KB
ID:	207901
    A więc decyzja o zamówieniu zestawu naprawczego i do dzieła. Reduktor cały wyczyszczony i wszystko wymienione. Sprzęt zamontowany i jadę do gaziarza. Po 2h walki gazownik stwierdził że coś jest nie tak. Nie da się nic ustawić. Ciśnienie skacze, nadal problem z odpalaniem i reduktor piszczy jak dostaje gaz.

    I teraz pytanie do znawców. Ja coś spieprzyłem czy reduktor faktycznie nie da się zregenerować. Piszę tu bo gazownik wzrusza ramionami i nie potrafi mi doradzić (poza kupnem nowego max`a). Generalnie gazownik wydaje się spoko bo za pierwsza wizytę nie wziął nic a jeszcze doradził. A za ostatnie męczenie tylko 30zł. Gazownik twierdzi że mogłem coś spieprzyć i mogę oddać im do regeneracji (ale okazuje się że już nie sam reduktor jak wcześniej tylko mam zostawić całe auto). Ale zastrzegł że to wcale nie musi rozwiązać problemu i ostatecznie będzie trzeba i tak kupić nowy. To mnie nie satysfakcjonuje bo jakbym nie chciał oszczędzać to od razu kupiłbym nowy. A oni twierdza że jest ryzyko wybulenia na regenerację 450zł i jeszcze może ona być bezskuteczna. I co teraz? Kłamią?
    Co mogłem zrobić źle? Koszt zestawu jest śmieszny (120zł) i moge kupić drugi i poprawić operację. Ale co? Jakieś pomysły? Ja nie napotkałem tam żadnych trudności. Co można schrzanić? Co dalej robić?
    Gdyby nie to że to reduktor piszczy (sprawdzane stetoskopem) to powiedziałbym że problem nie leży w ogóle w reduktorze skoro regeneracja nie przyniosła żadnych zmian. A tak to jestem zbity z tropu i absolutnie nie mam nowego.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Marek a co w tym zestawie było.
    Sama membrana?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie, wszystko co gumowe - oringi i membrany.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wałkując temat dość długo odpuściłem kolejną regenerację. Nikt nie potrafi odkryć tajemnicy regeneracji ganiusa max.
    Zdecydowałem się na nowy reduktor ale nie geniusa. Nie znalazłem zasadności wydawania prawie 1000zł za reduktor. Myślę że nie jest on wart tej ceny co w zasadzie podziela zdecydowana większość ludzi. Wybór padł na KME Gold GT. Jego cena jest na poziomie "profesjonalnej" regeneracji geniusa ale mam przynajmniej pewność że będę miał spokój na lata. Instalacja zmodyfikowana pod jego kierunkiem a czujnik brc zamontowany na trójniku. Wszystko jest już po ustawieniach i długich testach. Działa wyśmienicie we wszystkich zakresach pracy silnika.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy do 3000 na luzie, kosmiczne korekty, jazda niemożliwa
    Utworzone przez Budzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 14:39
  2. Spalnie lpg po wymianie genius 1500
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 23:37
  3. regeneracja EGR w jtd
    Utworzone przez kula6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 13:01
  4. [159] Regeneracja dpf co 60 km
    Utworzone przez edi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 22:55
  5. [146] Regeneracja 1.6 TS
    Utworzone przez Kreweta w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory