Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Parę "banalnych" pytań

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar grafcio
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM Berlina
    Postów
    35

    Question Parę "banalnych" pytań

    Hej!
    Na wstępie chciałbym powitać wszystkich kolegów "alfa-holików" Jako pierwsze auto kupiłem 147kę, w stanie opłakanym co prawda, ale chcę ją doprowadzić do technicznej, mechanicznej i wizualnej względnej perfekcji. Zarobiło mi się jej szkoda. Mam parę problemów z którymi nie mogę się uporać, a szpec ze mnie żaden, dlatego liczę na was.
    Dodam, że chyba poprzedni właściciel chciał trochę odpicować auto bo w rejestrze VIN widnieje jako szary welur i takie są boczki na drzwiach, a w środku skóra i komóra. Pokusił się nawet o zmiane gałki lewarka od biegów na sportowy zamiennik firmy EUFAB
    1) Podgrzewane fotele
    Nie działają zarówno z jednej jak i z drugiej strony, nawet nie pali się lampka, więc nie dochodzi prąd. Wyjąłem więc bezpiecznik A45 15A, który podobno za to odpowiada. Jeden kabelek do gniazdka A45 w skrzynce bezpieczników, a drugi przyłożyłem do progu, czyli do masy(-)...i nic. prądu nie ma. Zajrzałem pod maskę, odkręciłem kabel masowy obok akumulatora, przeczyściłem delikatnie, dokręciłem ponownie, także raczej nie zaśniedział. Gdzie teraz szukać przyczyny?
    2) Tempomat... Mam, ale nie działa a robię dziennie 50-60 km w trasie, przydałby się. Zakładam, że powinna zapalić się zielona ikonka po włączeniu, też nie ma żadnej reakcji ze strony komputera pokładowego. Sprawdzony bezpiecznik A35 odpowiadający za "cruise control" i parę innych rzeczy, w tym światło cofania. Ono działa bez problemu. Jak tutaj wymanewrować i szukać źródła? Muszę rozbierać całą kierownicę? Jeśli tak to przy okazji może zrobię niedziałający przycisk od przyciszania radia
    3) Da się wymienić same materiałowe elementy drzwi? Chciałbym zmienić brzydki szary welur na skórę, pod design tapicerki foteli. Aktualnie w ogóle się ze sobą nie komponują.
    4) Wariator. Trochę słychać go przy starcie, potem cichnie. Warto bawić się samemu w zestaw naprawczy za pare dyszek czy w grę wchodzi tylko wymiana całości?
    5) Wahacze górne, polecacie kupić oryginalne czy zamienniki jakiejś konkretnej firmy? Stosunek ceny do wytrzymałości w odstepie czasu jest najważniejszy.
    6) Dostałem dwa kluczyki z pilotem, w tym jeden bez płyty głównej. Trochę śmieszne, no ale co zrobić. W tym jednym całym co mi został, po włożeniu baterii jest ok, ale po jednym dniu już tylko świeci światełko a samochód się nie zamyka i nie otwiera, a po tygodniu/dwóch juz sie nie pali. Założyłem że jest gdzieś na płytce zwarcie, wyczyściłem ją w spirytusie i wysuszyłem ale dalej to samo. Miał ktoś podobny problem?

    Poza tym wszystko działa, co mogłem - wcześniej naprawiłem i bellą da się jeździć bez obaw o bezpieczeństwo, i nienagannie wygląda Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    1. Zobacz czy masz je wogóle podłączone, kostka pod siedzeniem.
    2. Co do tempomatu podłącz pod kompa, może masz uszkodzony czujnik w pedale sprzęgła lub hamulca nie pamiętam dokładnie który i dlatego nie możesz go włączyć ale to diagnostyka prawdę powie.
    3. Oczywiście że się da, wszystko można wymienić lub naprawić kwestia tylko dokupienia.
    4. Darek na forum regeneruje wariatory i z tego co czytałem wszyscy są zadowoleni. Ale tu niech się wypowiedzą Ci co regenerowali je.
    5. TRW lub Lemforder jak chcesz mieć spokój na dłuższy czas, może cena szokuje ale coś za coś. Poszukaj na forum są sprawdzone sklepy dostaniesz bardzo dobre ceny
    6. Ten kluczyk bez płytki to jest chyba serwisowy ? czy jakoś tak

    A co najważniejsze pilnuj poziomy oleju żeby zawsze był pod max, jest sporo tematów o TS poczytaj sporo się dowiesz, kup sobie kabel do diagnostyki, program znajdziesz na forum lub poproś ktoś Ci wyśle
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 06-11-2016 o 19:39

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar grafcio
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM Berlina
    Postów
    35

    Domyślnie

    Podłączone jak najbardziej Biała kostka pod siedzeniem kierowcy. Co do kluczyka... zakładam, że poprzedni właściciel był po prostu idiotą bo to normalnie taki sam kluczyk tylko płytki w środku nie ma A tempomat po przełączeniu na on powinien coś pokazać na wyświetlaczu, myślę, że problem leży nie tyle w czujniku co po prostu w zasilaniu podobnie jak przy grzanych fotelach. Może jedno z drugim jest jakoś połączone innym bezpiecznikiem albo czymś innym o którym nie wiem?
    W związku z tym, będę musiał zaopatrzyć się w diagnostyczny interfejs i tu też zadam pytanie - jaki niedrogi a zarazem dość sprawny interfejs polecasz/polecacie oraz program? Przy okazji wykasuję błąd sondy lambda, który już nie istnieje.

    EDIT - jaka kwota regeneracji wariatora? zrobi to na miejscu jak pojedzie się do niego z flaszką?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Co do tempomatu to jeśli bedzie błąd czujnika to Ci się nie włączy nawet ikona.
    Sprawdź też te przełączniki może one padły.
    Ja mam kabel od viakena może nie najtańszy ale działa bez zarzutu ten niebieski kkl
    Musisz napisać do niego to Ci wszystko powie co i jak jego nick darek2116

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar grafcio
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM Berlina
    Postów
    35

    Domyślnie

    Na viaken.pl znalazłem za 39 zł kabel pod usb z przełącznikiem w 4 trybach do FiatECUScan, Wygląda ciekawie, i nie jakoś chińsko jak te z allegro. Cena też kusi. Po wypłacie będę musiał zaopatrzyć się w to cudo A do Darka napiszę. Dziękuję Ci za pomoc
    Może ktoś jeszcze wpadnie na pomysł co zrobić z grzaniem foteli

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar M4rcin3z
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Gdańsk/Włocławek
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 16V 1.6 TS 105KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Grafcio ja mam ten kabel od viakena za 39zł. Nie wejdziesz nim w niektóre opcje w MESie, tam gdzie jest potrzebny ELM327. Jeśli chcesz mieć kabel to podstawowej diagnostyki to spoko, ale jak chcesz mieć full dostęp to dokup jeszcze ELM327.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    156 lift 1.9 16v
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć. Jeżeli chodzi o tempomat to przerabiałem to w 156. Nad pedałem sprzęgła jest taki czujnik. W czujniku tym jest trzpień, który prawdopodobnie się zaciął. Rozbierz go i zmontuj w taki sposób, żeby wystawał bardziej z czujnika (tak, żeby dochodził do pedału sprzęgła po zamontowaniu). Jak go zobaczysz to będziesz wiedział o co chodzi. Dostęp jest dość przerąbany, ale da się to zrobić

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar grafcio
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM Berlina
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wrócę do tematu, up
    Na bezpieczniku A45 od foteli prąd jest, tylko mój miernik zrobił się kapryśny Rozebrałem cały bok od strony fotela kierowcy i dostałem się do przełącznika. Do niego niestety prąd nie dochodzi, masy też znaleźć nie mogę. Możliwe, że jest jakiś przekaźnik na te grzane fotele? Bo pobór prądu też większy na matach, i na dwa fotele na jednym 15A bezpieczniku raczej nie powinno to być. Na mój rozum.
    A no i ze sprzęgłem też trochę roboty będzie żeby to rozebrać. Ale... czy w dobrym miejscu szukam przyczyny? Czy na komputerze pokładowym po przełączeniu na "ON" nie powinna się pojawić informacja o włączonym tempomacie i zapalona zielona dioda, niezależnie od stanu czujnika sprzęgła? Bo ja takiej informacji nie mam i komputer w ogóle na ten przycisk nie reaguje.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 23:15
  2. [MiTo] Prośba o parę odpowiedzi dla "błądzącego".
    Utworzone przez Blesso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 10:48
  3. 2.4 JTD kilka banalnych pytań
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 22:18
  4. Parę pytań od"zielonego" w sprawie AR xD
    Utworzone przez matixjaw w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 07:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory