Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: brak stabilnej masy cale auto iskrzy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Unhappy brak stabilnej masy cale auto iskrzy

    witam koledzy. mam problem ciagnalem dzisiaj na nowo wszystkie kable do wzmacniacza bo stare były "prowizorycznie" zrobione no i wszystko już podpięte i ujawnil sie problem mianowicie nigdzie na aucie nie ma masy. wszedzie iskrzy nawet w glupich srubkach na dachu o alusach nie wspomne... pytanie co moze byc przyczyna i gdzie ?? gdy podlacze mase do ramy tuba wydaje dzwieki przebicia i na srubie sie iskrzy:/ po zapaleniu samochodu tuba dziala bardziej jak glosnik silnika zamiast grac... pomocy bo nie wiem co robic wzmacniacz jest przykrecony do oparcia tylnych foteli ale tam raczej masy nie ma bo moj kuzyn tak ma i gra normalnie sam zreszta mu go przykrecalem... nawet bezposrednio z akumulatora na akumulatorze masa bije jak poje*ana...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    nigdzie na aucie nie ma masy. wszedzie iskrzy nawet w glupich srubkach na dachu o alusach nie wspomne...
    Napisz dokładnie jak prowadziłeś nowe kable i jak to wszystko podpiąłeś - ciągnąłeś również przewód masowy czy tylko dodatni ?
    Z twojego opisu niewiele można wywnioskować - musisz dokładnie opisać co, jak i gdzie poprowadziłeś i jak to wszystko jest podpięte. Najlepiej narysuj jakiś schemat stanu obecnego. Takim autem jeździć nie polecam - to proszenie się o problemy a samochody palą się szybko...
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    No dobra, ale prowizorka działala tak??? Więc zachowaj ten sam schemat podłączenia co wcześniej, dlaczego wcześniej dizłało a teraz niechce

    Jak zachowuje się wzmacniacz, nie pali bezpieczników??? Ponadto proponowałbym założenie bezpiecznika na kabel + od razu przy aku, obowiązkowe zabezpieczenie.

  4. #4
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    zobacz czy kabel plusowy gdzies sie nie przetarl przy prowadzeniu i czy masy nie dotyka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    kabel idzie od akumulatora blotnikiem i do srodku do progu pociagniety jest plus wlacznik i chinch z srodka kable ida strona kierowcy pod progiem tylnymi siedzeniami bokiem do oparcia gdzie jest przypiety wzmacniacz. masa jest brana przewaznie z ramy w bagaju i tak jest kabel ale nigdzie nie bylo masy wiec teraz nie jest podpiety i od akumulatora tez kabel jest odczepiony probowałem ciagnac prowizorke kabla (calego nie szczepianego) od wzmacniacza do aku - i tez nic z tego iskrzy jak glupi dzisiaj mierzyliśmy miernikiem natezenie pradu czy wogule na ramie cos pokaze i pokazalo:/ nie pamietam ile ale nie powinno byc tam pradu a byl... kable sa oki wszystkie nowki nigdzie nie przetarty bo sprawdzalem to dzisiaj... prowizorka jaka byla kiedys podlaczana prowadzila kable od swiatelka w bagazniku i wzmacniacz byl bardzo maly ale smigal. fakt tez dalo sie slyszec buczenie ale nie az takie jak teraz... przedtem bylo bardzo delikatne... a teraz wali malo glosnik nie wyskoczy... bezpieczniki oki nic nie pali zabezpieczony przy aku i na wzmacniaczu jest

    ale teraz wpałem na cos jeszcze kiedys kable byly bardzo cieniutkie a tuba spora i kable byly podpiete pod to wlasnie swiatelko z tylu (bomba na kolkach ) a od jakiegos tygodnia zaczelo mi i na tamtych kablach tak fest walic i buczec... a przedtem dalo sie slyszec delikatny dziwiek buczenia wiec przedtem mogla to byc wina kabli i to do czego sie podpialem w takim razie cos sie musialo stac nie dawno tylko co ?? no chyba ze powiecie inaczej koledzy
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 22-05-2009 o 22:48

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    powiem Ci tak zastanawiales sie co sie stanie jak ktos wlanie Ci w lewy blotnik? spokojnie mozna przez przegrode miedzy silnikiem a samochodem puscic. wg mnie tak sie zachowuje bo plus gdzies dotyka masy i dlatego na samochodzie masz prad... mi sie wydaje ze tak :
    1. odlacz pus od wzmaka i znowu zmierz
    2. jak dalej bedzie to znaczy ze cos ma prad co nawet przy wylaczonym silniku pobiera, moze wyjmuj po kolei bezpiczniki i patrz kiedy zniknie ten prad stad bedziesz wiedzial

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    dareme89 jak bys mi jeszcze powiedział gdzie jest ta przegroda to byłbym wdzieczny bo rozebrałem poł deski i nie ma nigdzie :/ a w JTD ciezko jest gdziekolwiek reke włożyc... dzisiaj bede z tym kombinowal jeszcze najlepiej to wzmacniacz wyciagne calkiem z auta i zobacze przy samym akumulatorze na prowizorce czy tez bedzie tak biło...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    no i sprawa wyjasniona przetarl mi sie kabelek od lampki w bagazniku (chyba nie wytrzymywal pradu) a druga rzecza jaka poszła to wyjścia rca w radiu prawdopodobnie od prob polaczenia radia z wzmacniaczem...

Podobne wątki

  1. [146] Brak masy AR146
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 20:50
  2. JTD 16V niedoładowanie przy stabilnej jeździe
    Utworzone przez lukas.elk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 17:42
  3. brak masy w przekaźnikach= brak pompy
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 07:06
  4. Brak świate mijania po braku masy. Pomocy :(
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 23:41
  5. niedzała tylnia sonda lambda ( brak masy)
    Utworzone przez okiz w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory