Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Propozycje na wyjazd :)

  1. #1
    pedzaceimadlo
    Gość

    Domyślnie Propozycje na wyjazd :)

    Witam Was

    Lubię podróżować moją Bellą ale nie zawsze mam pomysł gdzie mogę zabrać swoją drugą połówkę. Są jakieś fajne miejsca (parki, lasy, jeziora, muzea itp. atrakcje) w Waszych okolicach ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Nie wiem czy byłeś ale jest tam super:
    Witamy na Góreczniku
    Pozdrawiam

  3. #3
    WlodekzPoznania
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzaceimadlo Zobacz post
    Witam Was

    Lubię podróżować moją Bellą ale nie zawsze mam pomysł gdzie mogę zabrać swoją drugą połówkę. Są jakieś fajne miejsca (parki, lasy, jeziora, muzea itp. atrakcje) w Waszych okolicach ?
    Ale o jakie okolice pytasz? Wszystkie w Wlkp? Wielkopolska to razem z Dolnym Śląskiem dwa województwa, gdzie jest ok. 25% wszystkich zachowanych zabytków nieruchomych w Polsce. Do tego pojezierza w Wlkp są cztery, duże pojezierza, dużych kompleksów leśnych mnóstwo, najwięcej zachowanych dworów i pałaców (20-25% wszystkich istniejących w Polsce), najwięcej drewnianych kościołów w Europie, prastare miejsca początków państwowości polskiej jak Giecz, Gniezno, Lednica, Poznań, a prócz pradoliny Warty krajobraz jest mocno urozmaicony (nawet okolice Poznania, gdzie najniższy punkt w miescie nad Wartą leży na wysokości 50 m npm, a najwyższa Góra Moraska to już 15 2m npm), szczególnie na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim. Dlatego doprecyzuj, każdego ciągnie zawsze nieco co innego

  4. #4
    pedzaceimadlo
    Gość

    Domyślnie

    Włodek - chodzi głównie o takie ciekawe miejsca gdzie może Wy już byliście i są godne polecenia. Chodzi również w dużej mierze o Wielkopolskę, tak żeby można było sobie spokojnie w jeden dzień pojechać, zobaczyć bez pośpiechu ale poza Wielkopolską również mogą być jeśli zna ktoś. Nawet mogą być to miejsca na weekendowy wypad

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    A ja Tobie moge polecić Leśną i jej okolice, jest piękne "gorskie" jezioro, 2 tamy i o ile dobrze pamietam 4 zamki do zwiedzania (3 ruiny tj Rajsko, Gryf, Świecie i 1 odrestaurowany Czocha gdzie jest hotel) dodatkowa atrakcja jest o ile ktoś lubi sztolnie i rezerwat nietoperzy to wszystko mozna zobaczyc w ciagu jednego dnia bo kazde z wyzej wymienionych miejsc jest od siebie bardzo blisko


    Jesli chodzi o jakis dluzszy pobyt to gorąco polecam Kudowe Zdrój
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 24-05-2009 o 22:25
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    grzechu_k
    Gość

    Domyślnie

    W okolicach Ostrowa Wlkp.:
    lotnisko w Michałkowie - w weekend dużo się dzieje (spadochrony, szybowce, ultralighty itd) AEROKLUB OSTROWSKI - zapraszamy !
    elektrownia wiatrowa w Wysocku k. Ostrowa - nie można zwiedzać, ale można podjechać pod same wiatraki - duże są
    Odolanów obserwatorium astronomiczne - nie byłem ale się wybieram Odolanów On-Line - Godziny otwarcia obserwatorium
    Górecznik - Greciu podał linka
    A dla prawdziwego Alfisti przejazd drogą Janków Przygodzki - Nadstawki - Huta - Odolanów czyli równo (oprócz kilku mostków) dużo zakrętasów i droga prowadzi pomiędzy stawami hodowlanymi gdzie można zobaczyć czaple, bociany, kaczki itp. Do tego mało wiosek, ruch niewielki i możliwość ścinania zakrętów jak na torze wyścigowym (widać czy jedzie coś z przeciwka).
    Pałacyk i park w Antoninie (są organizowane różne koncerty a na codzień w pałacyku znajduje się restauracja)
    I cały dzień lub weekend masz z głowy

Podobne wątki

  1. Propozycje do 147 1.6 120km?
    Utworzone przez Mark w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:50
  2. [146] modyfikacje - Ciekawe propozycje
    Utworzone przez uki146 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 20:10
  3. Najlepsze propozycje zimówek
    Utworzone przez kubatron w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory