Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 114

Temat: Giulia vs 159

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMSKY Zobacz post
    witam,
    Czy mógłby ktoś, kto jeździł lub lepiej miał obie wersje AR, albo w szczególności zachęcam spec. od obsługi w ASO
    porównać obie Alfy: 159 i Giulia (głównie chodzi mi o benzynę: 159: 1.75 TBI 200KM i Giulia: 2.0T 200KM)

    Mam dylemat jaki samochód kupić (zakładając ich taki sam przebieg, do 100.000km)

    Czym one się różnią, tzn; w poszczególnych głównych podzespołach, w jaki sposób 159 czy Giulia jest lepsza/inna? (silnik, dolot, wydech, zawieszenie, wygłuszenie kabiny itd) [o stylistyce i walorach estetycznych chciałbym przemilczeć ze względu na subiektywizm tych cech]

    Proszę o profesjonalne podejście.

    Napisanie tego tematu motywuję tym, że często w różnych markach, zdarzało się, że nowsze wersje bywały gorsze od poprzednich; oraz tym, że chciałbym mieć przejrzysty obraz rozwoju AR.
    Oto moja profesjonalna odpowiedź:
    Bierz fabrycznie nową 159-tkę, bo rozumiem, że gdzieś ją widziałeś i możesz kupić

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR156
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa 156 fl 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazję przejechać się Giulią 2.2 na jeździe testowej. Ciężko stwierdzić po 15km jakie to auto jest. Brakowało mi szybkich zakrętów, więc nie mogę zbytnio ocenić jak się prowadzi w łukach. Ojciec ma 159 1.9 jtsa w dosyć bogatej wersji. Jednak między Giulią a 159 jest niesamowita przepaść technologiczna, tzn. asystent pasa, kamera cofania, "nieodbijające" kierunkowskazy, baaardzo duże lusterka boczne, grube przednie słupki( to akurat utrudnia jazdę). Wg mnie mało nawiązań do poprzedniczki, jeśli takową można nazwać... Zawieszenie fajnie wybiera nierówności, podobnie jak w 159. Jednak wg mnie jest nieco bardziej komfortowe niż w 159. Nadal jest sprężyste, ale już nie tak twarde jak w 159. Piszę to chaotycznie i na gorąco. Najlepszego w Nowym Roku!

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Ważnym parametrem jest rozstaw osi - ten jest 12 cm na plus dla Giulii. To na pewno determinuje wygodę prowadzenia jak i wnętrza z tyłu. To tyle o plusach.

    Dla mnie kupno Giulii w tej cenie to fanaberia bogatszych. Za te pieniądze są samochody oferujące to samo ale posiadające rozwiązania od dawna działające, a które dopiero teraz wprowadziła AR.
    Od 2-3 lat rynki samochodowe wycofują się z sedanów bo to auta stosunkowo niepraktyczne no ale Włosi mają swoją wizję.
    Do tego nikt na świecie nie rozpoczyna prezentacji samochodu od wersji topowej. Wersje topowe to się obiecuje, obiecuje, obiecuje a jak już jest gorąco to bum! i sprzedajemy. No ale znowu wizja Włochów. Chyba, że Włosi myślą, że jednym przejazdem QV po Nurburgringu pokonają takie legendy jak Porsche, Audi S, BMW M. To są 'symbole' budowane przez lata i nie da się ich tak ot 'przebić' - zresztą AMG Merca dość późno 'popularyzowane' też walczy o kawałek z tego tortu.

    Do tego wystarczy popatrzyć jaką sprzedaż ma AR na przestrzeni kilku ostatnich lat, jaką gamę modelową, żeby wiedzieć, że Giulia to niszowe auto z ciekawym podwoziem, silnikami i nadwoziem nawiązującym do tego co już jest. Gdyby miała sylwetkę tak unikalną i przebojową jak 159, to byłby to jakiś argument.

    Niestety w moim przekonaniu Giulia nie pobije sprzedaży 159, która i tak była żenująco niska.

    A 159?
    To stare konstrukcyjnie auto. 5 lat najmłodsze. Tych auto to chyba nie da się a przynajmniej nie powinno się porównywać.

    PS
    W jednym z wątków przytoczyłem statystykę sprzedaży kilku marek.
    Trzeba wziąć pod uwagę, że jak się 'klepie' 2 miliony BMW lub Audi tej samej serii, to koszt serwisowania tych aut po gwarancji będzie kilkukrotnie niższy niż Giulii, która wszystko co ma jest nowe i będzie występowało w nieporównywalnie mniejszych ilościach.
    Nie zgodzę się. Giulia ma coraz więcej zamówień. Znam sporo osób, które będą przesiadać z 3 i C klasy właśnie do AR. W tej cenie jest naprawdę bardzo konkurencyjna w swojej klasie. BMW z podobnym wyposażeniem i silniekiem kosztuje około 20tys więcej. Alfa pierwszy raz ma dobrą ofertę dla firm, a właśnie tam BWM zbudowało pozycję.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Falarek
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR MiTo
    Postów
    223

    Domyślnie

    Ale co tu porównywać. 159 mimo że nadal świetnie wygląda to już stary model. Inna sprawa że koszty zakupu używanej Giulii a 159 nie produkowanej od 2011 będą drastycznie różne. Na zasadzie "Mogę wydać na auto 120tys ale jak stare okaże się lepsze kupie 159 za 40tys". Dla mnie absurd.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Nie zgodzę się. Giulia ma coraz więcej zamówień. Znam sporo osób, które będą przesiadać z 3 i C klasy właśnie do AR. W tej cenie jest naprawdę bardzo konkurencyjna w swojej klasie. BMW z podobnym wyposażeniem i silniekiem kosztuje około 20tys więcej. Alfa pierwszy raz ma dobrą ofertę dla firm, a właśnie tam BWM zbudowało pozycję.
    Nie przeczę że tak nie jest. Jednak dla koncernu liczy się klient, który wróci. Tacy, przepraszam za określenie, 'skoczkowie' nie zbudują sprzedaży.
    Nie ma co gdybać - dodać wątek do obserwowanych i zobaczyć za rok ile tej sprzedaży faktycznie było.

    Chyba raczej pomyliłeś BMW ze Skodą, KIA czy Hyunai'em.

    BMW i Audi to firmy, które mają model w każdym segmencie, nawet tak absurdalne modele jak BMW 2 Active Tourer, który nie dość że ma przedni napęd to wygląda jak KIA Carens

    Na koniec taka ciekawostka - sprzedaż X1 z przednim napędem wzrosła właśnie przez ten przedni napęd. Obecnie samochód to narzędzie i, pomimo że dla nas słabo to brzmi, auta tylno-napędowe w segmentach cywilnych nie mają racji bytu, choć ciekawym eksperymentem jest Twingo z tylnym napędem i sprzedażą prawie 100 tyś. sztuk rocznie.

    Żeby nie pisać więcej na ten temat akurat w tym temacie, napiszę, że marka AR jest mi bliska, chciałbym aby stanęła na nogi i była konkurencją dla innych marek. Obawiam się, że jednak wybrała złą drogę

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Nie przeczę że tak nie jest. Jednak dla koncernu liczy się klient, który wróci. Tacy, przepraszam za określenie, 'skoczkowie' nie zbudują sprzedaży.
    Nie ma co gdybać - dodać wątek do obserwowanych i zobaczyć za rok ile tej sprzedaży faktycznie było.

    Chyba raczej pomyliłeś BMW ze Skodą, KIA czy Hyunai'em.

    BMW i Audi to firmy, które mają model w każdym segmencie, nawet tak absurdalne modele jak BMW 2 Active Tourer, który nie dość że ma przedni napęd to wygląda jak KIA Carens

    Na koniec taka ciekawostka - sprzedaż X1 z przednim napędem wzrosła właśnie przez ten przedni napęd. Obecnie samochód to narzędzie i, pomimo że dla nas słabo to brzmi, auta tylno-napędowe w segmentach cywilnych nie mają racji bytu, choć ciekawym eksperymentem jest Twingo z tylnym napędem i sprzedażą prawie 100 tyś. sztuk rocznie.

    Żeby nie pisać więcej na ten temat akurat w tym temacie, napiszę, że marka AR jest mi bliska, chciałbym aby stanęła na nogi i była konkurencją dla innych marek. Obawiam się, że jednak wybrała złą drogę
    Coś mi tu nie gra, a od kiedy X1 jest FWD? Przecież to RWD/AWD
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar sinus
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    36

    Domyślnie

    Już chyba nie -> autokult.pl/25642,debiutuje-nowe-bmw-x1-2016

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Coś mi tu nie gra, a od kiedy X1 jest FWD? Przecież to RWD/AWD
    Od obecnej wersji - to się nazywa SDrive
    Pierwsza wersja była na płycie e91. Obecnie to nowa platforma - ta sama co Mini Countryman.
    I to jest właśnie siła marki i dobry marketing - wcale tego nie reklamują, mało kto to wie, a 99% ludzi nie widzi różnicy i pewnie myśli, że to ma napęd na tył. Znowu wyszli w kierunku zapotrzebowania na rynku. I pewnie znów się to im opłaci. I nikt ich nie oskarża, że odeszli od swoich ideałów.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    No dobrze, to ja powiem tak - jest jeden "-" przy Giulii względem 159 (siłą rzeczy mówimy o sedanach) - Giulia ma mniejszy bagażnik (choć jak wiemy dane fabryczne mówią co innego).
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post

    Chyba raczej pomyliłeś BMW ze Skodą, KIA czy Hyunai'em.
    Management ,średniego i wyższego szczebla, właściciele wybierają najczęściej BMW. Szeregowi pracownicy raczej nie dostaną służbowego auta premium (chyba że Wilk z Wall Street jest zakupowcem).

    Alfa celuje w ten rynek. Pewnie ceny będą rosnąć równając do konkurencji, ale to wyjdzie tylko na dobre jakości. Podobnie było z Ducati jak robili Multistradę a teraz prezentują nowe modele w każdym sezonie.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia Sportwagon...?
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 20:45
  2. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23
  3. Giulia - 50 urodziny!
    Utworzone przez Archi w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory