Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Błąd P1206 - DPF

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa brera 2.4 jtd 210 km 2009r.
    Postów
    23

    Thumbs up Błąd P1206 - DPF

    Witam,

    koledzy może będziecie mieli jakiś pomysł na dolegliwość mojego autka.

    Nie którym z Was znany bład p1206. Dzięki pomocy kolegi z forum mateuszszar dzisiaj podpieliśmy auto do komputera i zczytaliśmy błąd.
    Wracając ostatniej niedzieli z Zakopca, wskoczył błąd silnika Check Engine i tryb awaryjny, spadek o połowe mocy więc wdrapać się pod góreczki było ciężko;P

    Dzisiaj z Mateuszem, skasowaliśmy bład i przejażdżka na autostradę, do momentu niczym się silnik nie rozgrzał błąd nie wyskakiwał, po osiągnieciu temperatury bład silnik i tryb awaryjny. Dałem redukcje i obroty powyżej 3 tys. -temperatura katalizatora doszła do 500 stopni i zaczeła spadać, a z tego co orientuje sie to kilka set stopni więcej musi stuknąć żeby wypalanie zaczeło się.

    I teraz pytanie co może być przyczyną błędu, dpf zatkany w 68 %- info błędu do regeneracji.

    z 1000,może 2000 tyś wstecz w połowie listopada padł mi czujnik temperatury spalin, który został na szybko wymieniony na jakąś używkę -myślicie że to jego wina? Bede wdzięczny za jakieś sugestie co z tym fantem zrobić;-)


    Screeny z MES.






    Na pierwszym screenie, podczas rozgrzewania DPF, widać napis "stan > zatkane normalnie", a później, po tym jak wyskoczył błąd P1206, "stan > do regeneracji".
    W momencie wywalenia błędu, parametry były:

    _______________________________________________
    ODCZYT PARAMETRÓW:
    Temperatura katalizatora wstępnego: 588,36 °C
    Temperatura filtra cząstek stałych: 530,66 °C
    Czujnik różnicy ciśnień: 638 mBar
    Stan filtra cząstek: Zatkanie normalne
    Zatkanie filtra cząstek stałych: 63,71 %
    Postęp regeneracji: 0,000 %
    Dystans od ostatniej regeneracji: 269,6 km
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	y3mfHSlCkGPqfvuOQ5rhbfv7_Rma4caOzdICRtAuROQbz9Sj0zD3PCSrPCgakGoLMHqdIIkVjaopACjpTmUTRaBP2X0J15BQ.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	109.8 KB
ID:	220950  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159 SW
    Postów
    51

    Domyślnie

    Moze byc egr przytkany i za duzo spalin puszczać na dpf.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Wypal go serwisowo. Jeździsz raczej w miejskim cyklu???

    - - - Updated - - -

    a najpierw posprawdzaj wężyki pod spodem koło DPF-a. Bo może spodem zaorałeś w jakąć śnieżną breję i je urwało lub kable od czujników. Warto sprawdzić na początek

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Znajomemu egr został w pozycji otwartej i zawaliło filtr dpf tylko że ona wcale nie chciała odpalić bo nie było już odprowadzenia spalin. Z tego co kojarzę egr dopiero powinien działać przy odpowiednich parametrach pracy silnika po rozgrzaniu, czyli podczas pracy podczas postoju i odpalania powinien być zamknięty więc egr wiec wszystko idzie na dpf.egr to dobry trop do sprawdzenia. Bardzo mała średnia regeneracji jest. Mnie wypala się co 500-600 km i to już też dość mało ale auto użytkowane raczej w mieście.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Wypal go serwisowo...
    Sławek - a czy to na pewno coś da?
    Skoro DPF zaczyna się nagrzewać - chcąc się wypalić, ale dochodzi do temperatury 530°C - i wywala błąd, po czym temperatura spada.
    Jaki jest powód, że nie chce / nie może bardziej rozgrzać DPF?
    Czy serwisowe wymuszenie wypalania w ogóle pomoże? Skoro normalnie nie chce się nagrzać, to serwisowo (moim zdaniem) również się nie uda. Problem chyba jest w innym miejscu.
    EGR również moim zdaniem nie ma wpływu na to, że DPF nie chce się odpowiednio nagrzać i rozpocząć procedurę wypalania.

    Ciekawe jest też to, że ostatnie 5 wypalań było co 209km (a kolega raczej autostradami lata, więc powinien mieć dużo większy dystans między wypalaniami).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa brera 2.4 jtd 210 km 2009r.
    Postów
    23

    Domyślnie

    autem pół na pół autostrada/miasto. Co do częstotliwości wypalania dpfu, to moja teoria jest taka że może ze względu na puszczanie oleju przez nieszczelne klapy łożysk szybciej dpf się zabija i stąd częściej go wypala. To co jeszcze mi przyszło do głowy, opis błędu to że komputer otrzymał zbyt wysoki sygnał z czujnika więc może tutaj coś z przepływomierzem? auto od nowości 120 tysi na blacie, więc te granice w których przepływomierze lubią padać.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli odczyty z czujników temp i ciśnienia różnicowego są ok zostaje wypalanie serwisowe, a później sprawdzenie czy to filtr ma dosyć czy auto tak sra sadzą, że co 200km się wypala.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159 SW
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    EGR również moim zdaniem nie ma wpływu na to, że DPF nie chce się odpowiednio nagrzać i rozpocząć procedurę wypalania.
    Az nie wiesz kolego jak sie mylisz. Dpf wypala sie goracymi spalinami. Jezeli jest w nich za duzo sadzy bo egr puszcza wszystko na dpf to w jednym czasie sie wypala i zapycha...


    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa brera 2.4 jtd 210 km 2009r.
    Postów
    23

    Domyślnie

    hej,

    podsumowując założony temat. Problem rozwiązany, jakie rozwiązanie zastosowałem? Komputer prawdopodobnie źle oszacował zapełnienie filtru dpf i przekroczył taką granicę w której mógł uruchomić wypalanie. Zresetowałem błąd, kupiłem piankę do czyszczenia dpfu, auto podniesione, wykręcony czujnik temperatury w otwór rurka od pianki i wprowadzamy piankę tak aby miała możliwość penetracji wnętrza. Dodatkowo wyczyściłem sam czujnik temperatury a dokładnie porcelankę która także była w sadzy. Wszystko się skręca i silnik na postoju 15 min. Później wjazd na autostradę i do rozgrzania silnika, wyskakuje błąd -po czym auto już nie przechodzi w tryb awaryjny, więc obroty 3 tys. i jednolita jazda, proces wypalania rozpoczyna się, około 10 minut później -proces wypalania się zakończył. Na postoju kasuje błąd i w drogę, po wypaleniu poziom 10% zapchania. Auto ożyło i obeszło się z wymuszeniem wypalania z poziomu komputera.

    dołączę filmik zrobiony na szybko jak przynajmniej u mnie łatwo zaobserwować proces wypalania dpf, warto napomnieć że jak już się wypala to lepiej żeby mu w tym nie przeszkadzać;-)



    Pozdrawiam i dzięki za wpisy z chęcią pomocy!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jakiej firmy użyłeś pianki?Też muszę tego spróbować bo mój DPF zaczyna zbyt często się coś wypalać(:

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 17:14
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  3. [159] Świeży posiadacz AR159 błąd P1206
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 08:41
  4. Problem z DPF w GT, błąd P1206
    Utworzone przez dsocha w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 11:13
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory