Strona 1 z 17 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 164

Temat: GME 2.0 MultiAir

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie GME 2.0 MultiAir

    Witam koleżeństwo,

    Czy ktoś wie o tym silniku coś więcej niż, że nowy, 2.0, wtrysk bezpośredni, MultiAir, turbo i że się ładnie zbiera? Pytam, bo przymierzam się do zmiany rodzinnego wozu na coś z pazurem (no, albo pazurkiem). Patrząc w cennik Giulii nie da się nie zauważyć, że przedłużenie gwarancji na ten silnik jest widocznie droższe niż na diesla. Z praktyki wiem, że przedłużona gwarancja jest tak policzona, by gwarant nie stracił. Więc wyższa kwota na ten silnik sugeruje mi: 1) poczekać, albo 2) wybrać diesla.


  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Witam koleżeństwo,

    Czy ktoś wie o tym silniku coś więcej niż, że nowy, 2.0, wtrysk bezpośredni, MultiAir, turbo i że się ładnie zbiera? Pytam, bo przymierzam się do zmiany rodzinnego wozu na coś z pazurem (no, albo pazurkiem). Patrząc w cennik Giulii nie da się nie zauważyć, że przedłużenie gwarancji na ten silnik jest widocznie droższe niż na diesla. Z praktyki wiem, że przedłużona gwarancja jest tak policzona, by gwarant nie stracił. Więc wyższa kwota na ten silnik sugeruje mi: 1) poczekać, albo 2) wybrać diesla.

    Albo kupić gwarancje i dobrze się bawić


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zdaje się że ma turbinę twin scroll, dziwnym trafem tak jak BMW :>.

    Generalnie chyba to jest bardzo nowa konstrukcja narazie używana tylko w Giulia. Maks moment jest chyba przy 1800-2000 obrotów

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Albo kupić gwarancje i dobrze się bawić
    Jakby ktoś za to płacił to pewnie Ale skoro muszę sam, to podchodzę dość praktycznie do wydatków Szczególnie, że obecne auto rodzinne kupiłem z myślą, że będzie na 3 lata... Za pół roku mija 6 lat I dokładnie mogę opisać kiedy zaczęły się wydatki, mimo, że VW się "nie psujo"

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Zdaje się że ma turbinę twin scroll, dziwnym trafem tak jak BMW :>.
    Generalnie chyba to jest bardzo nowa konstrukcja narazie używana tylko w Giulia. Maks moment jest chyba przy 1800-2000 obrotów
    Może... Muszę zgłębić ten temat zatem. Podpytam mechanika jak będę robić przegląd w Giulietcie. 280KM ma wyżej moment (w/g cennika, Sir Niuton jest przy 2250), a wersja 280KM mnie interesuje, bo 4x4 jak i automat to podstawa do dalszych rozważań o wyborze samochodu rodzinnego
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 18-02-2017 o 11:32

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Jakby ktoś za to płacił to pewnie Ale skoro muszę sam, to podchodzę dość praktycznie do wydatków Szczególnie, że obecne auto rodzinne kupiłem z myślą, że będzie na 3 lata... Za pół roku mija 6 lat I dokładnie mogę opisać kiedy zaczęły się wydatki, mimo, że VW się "nie psujo"



    Może... Muszę zgłębić ten temat zatem. Podpytam mechanika jak będę robić przegląd w Giulietcie. 280KM ma wyżej moment (w/g cennika, Sir Niuton jest przy 2250), a wersja 280KM mnie interesuje, bo 4x4 jak i automat to podstawa do dalszych rozważań o wyborze samochodu rodzinnego
    To nowy silnik, także nic się nie dowiesz odnośnie jego wytrzymałości, ci co go kupili są na razie królikami doświadczalnymi. Jeśli jeździsz w trasy i robisz duże przebiegi to bierz diesla a jeśli miasto to można zaryzykować tą nową benzynę, FiatPT już dawno nie wypuścił awaryjnego silnika także jest szansa, że tak samo będzie i w tym przypadku.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ci co go kupili są na razie królikami doświadczalnymi.
    Mówi się, że nie kupuje się samochodu przez rok od wprowadzenia. Sam osobiście tego nie przestrzegałem, ale tutaj się poważnie zastanawiam. Na razie moje doświadczenia wskazują zdecydowanie, że w FPT nie ma lipy, ale też mam świadomość, że coraz więcej rzeczy robi się "po taniości". Poza tym teraz mamy do czynienia z Fiat-Chrysler a nie tylko Fiat...

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli jeździsz w trasy i robisz duże przebiegi to bierz diesla a jeśli miasto to można zaryzykować tą nową benzynę
    Na razie staram się uniknąć diesla. Głównie ze względu na zmniejszony komfort w zimę oraz czasem ze względu na DPF. FCA jeszcze nie opracowało Webasto do diesla, a dołożenie tego po zakupie auta może znacząco skomplikować sprawę gwarancji w innym kraju. Sporo się przemieszczam pomiędzy krajami i wolałbym nie mieć z tego tytułu problemów. A diesla bez Webasto już nie kupię. Kilometrów na razie nie liczę, ale średnio wyjdzie jakieś 20-24kkm na rok. Liczę raczej, że Giulia z silnikiem benzynowym powinna palić ok 8l na autostradzie przy prędkości przepisowej/sugerowanej (140/130kmph) co wychodzi podobnie jak pali mój rodzinny samochód co ma opływowość kiosku ruchu, więc podobny koszt (Giulietta pali litr mniej ).

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Mówi się, że nie kupuje się samochodu przez rok od wprowadzenia.
    Kupuje prawie zawsze po premierze (raz w preorderze nawet) i nie ma problemu. Dealerzy też patrzą lepiej na klientów zamawiających w ciemno daną markę i w razie problemów zawsze importer coś załatwi.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Poza tym teraz mamy do czynienia z Fiat-Chrysler a nie tylko Fiat...

    (...)

    Liczę raczej, że Giulia z silnikiem benzynowym powinna palić ok 8l na autostradzie przy prędkości przepisowej/sugerowanej (140/130kmph)
    Czy to FIAT czy FCA - nie ma to żadnego wpływu na jakość wyrobów z FPT.

    A odnośnie spalania - zapomnij o 8 litrach przy 140 km/h. Będzie to raczej 9-10 litrów, niestety.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Czy to FIAT czy FCA - nie ma to żadnego wpływu na jakość wyrobów z FPT.
    Na to liczę, ale zostawiam sobie małą rezerwę na wątpliwość

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    A odnośnie spalania - zapomnij o 8 litrach przy 140 km/h. Będzie to raczej 9-10 litrów, niestety.
    No to wniosek taki, że muszę się przejechać (jeździłem dizelem z manualem jedynie), najlepiej w nocy po autostradzie.

    Giulietta 1.4 MA 170KM, 6-biegowe TCT, pali na autostradzie ok 7l. Oczywiście więcej (do 9l) jeżeli jest spory ruch i jazda jest szarpana. Ale potrafi też spalić mniej...
    Yeti 2.0 TDI 140KM 4x4, 6-biegowe DSG, pali ok 8l - sporo jak na diesla, akceptowalnie jak na SUV.

    Jeżeli w Giulii na tempomacie 140kmph na 8 biegu nie da rady mieć 8l to muszę przemyśleć ten silnik bardzo poważnie. Inna opływowść, jednostajna jazda, wysoki bieg - niskie obroty. Zakładałem 10l w Stelvio... Naiwny

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zdaje się że Passat B8 ze 220 konną benzyną pali jakieś 7.5 przy 140

Podobne wątki

  1. [MiTo] Multiair - naprawa
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-12-2023, 19:33
  2. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  3. [MiTo] Atywator Multiair
    Utworzone przez Edluk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory