Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: 2.0 JTS zatarty silnik - sprzedać czy wymienić?

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    2003 Alfa Romeo 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    9

    Domyślnie

    4000 zł i oddaję bez gadania.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Kolegę też zrobił komis w balona widzę nieźle.
    Mam te same dylematy każdego dnia widząc dymka spod maski z odmy i upiększony olejem bagnet przedmuchami na pierścieniach olejowych. Ten sam dylemat, zebrać w 2-3 miesiące na naprawę i ryzykować że te wszystkie honowania, planowania i reszta szlifów będzie git, czy wsadzać nowe serducho. Niby Kraków, kogoś tam pewnie polecają na mechanika, ale jednak strach ceny ostatecznej naprawy.
    ... bo chodzą te samochody pięknie, niestety kulturą pracy i prowadzeniem gną wszystkie inne

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szyszol Zobacz post
    Witam, mam następujące dylemat z samochodem.

    Półtora roku temu, kupiłem 156 FL 2.0 JTS 2003 z przebiegiem 114tys km. Ja Alfą zrobiłem około 20tys km, tym czasie zmieniłem całe przednie zawieszenie, skrzynie biegów, sprzęgło, sporo innych drobiazgów których łączna cena zbliżyła się do ceny zakupu auta. Teraz nastąpiła katastrofa, ponieważ zatarł się silnik, mechanik twierdzi, że był on i tak w strasznym stanie, więc naprawa nie wchodzi w grę. Dodam, że jestem studentem z pracą doraźną, wiec moje dochody nie są duże i koszta utrzymania Alfy były dla mnie dość znaczące. Obecnie, widzę 4 opcje.

    1. Kupić używany silnik, wymienić i jeździć dalej, ze sporym spalaniem i ryzykiem innej awarii?
    2. Sprzedać co się da (koła, szyby, daszki, drzwi), tylko czy uda mi się to sprzedać, a resztę na złom?
    3. Kupić silnik używany, wymienić, sprzedać cały samochód?
    4. Sprzedać samochód w stanie jakim jest handlarzowi?

    Opcje 2, 3 i 4 wiążą się z kupnem innego samochodu, najlepiej czegoś taniego z gazem. 156 lub ewentualnie coś innego zamierzam użytkować przez mniej więcej 3 lata. Stąd moje pytanie, co doradzacie zrobić, co mi się opłaci, może macie inne opcje, o których ja nie pomyślałem.
    Witam
    Ja mam takie pytanie do Ciebie po co zadajesz te pytania skoro widac ewidentnie ze oczekujsz by kazdy odpisal Ci by sprzedac? Ja na razie wiekszosc osob pisze by remontować a Ty jakbys nie chcial tego czytac. Osobiscie jak wiekszosc tu obecnych bym go remontowac i nie pisz teraz ze jestes biednym studentem bo mnie to osobisci tylko rozbawia. Skoro kupiles alfe to powinienes sie liczyc ze utrzymanie tez bedzie kosztować a jak piszesz o biednym studencie to daruj sobie jakikolwiek samochodów sprzedaj jak stoi i jezdzij tramwajem. Swego czasu sam bym tak zwanym bednym studentem zarabialem 800zl miesiecznie ale na auto wiedzialem ze bede musial lozyc i nie nazekalem...

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Moze szuka sponsora...

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mustang148 Zobacz post
    Skoro kupiles alfe to powinienes sie liczyc ze utrzymanie tez bedzie kosztować a jak piszesz o biednym studencie
    bardzo często tak jest bo na początku cena atrakcyjna i się bierze, ale czemu nikt nie zadaje sobie pytania dlaczego ta tańsza jest o 3-4 od innych w ogłoszeniach. (bo jest cykającą bombą) a później pierdo@enie, że alfa to awaryjne auto.
    A co do odsprzedaży to faktycznie kolego sprzedaj te auto, nie ma co się stresować.
    Wiele razy powiadam dla znajomych jak zaczynają opowiadać, że też by sobie kupili alfe - to nie jest auto dla każdego.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    156 lift 1.9 16v
    Postów
    23

    Domyślnie

    Po pierwsze to co z tego, że jesteś studentem? Silnik do wymiany i jeździć i się nie przejmować.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    wymieni silnik i ten "nowy" wywali taki sam numer za kilka tysięcy km to co ?
    Na sprzedaży stracisz tyle co byś wsadził w porządny remont.
    Ja zdecydowałem się na kapitalny remont, widząc że będę musiał teraz kilka dobrych lat tym autem pojeździć.. Przynajmniej wiem co mam i o silnik nie będę musiał się martwić.

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpharomeo Zobacz post
    Po pierwsze to co z tego, że jesteś studentem? Silnik do wymiany i jeździć i się nie przejmować.
    Dlatego każdy praktycznie tu radzi remontowac albo sprzedac jak go nie stać sam kiedys mialem ten dylemat wybralem remont, kosztowalo sporo choć to nie byla alfa ale silnik po naprawie dzialal jak nowy

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Jeśli już zainwestowałeś jakieś pieniądze w ten samochód, to najrozsądniejszym wyjściem jest kupno drugiego silnika i wymiana.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    wymieni silnik i ten "nowy" wywali taki sam numer za kilka tysięcy km to co ?
    Na sprzedaży stracisz tyle co byś wsadził w porządny remont.
    Ja zdecydowałem się na kapitalny remont, widząc że będę musiał teraz kilka dobrych lat tym autem pojeździć.. Przynajmniej wiem co mam i o silnik nie będę musiał się martwić.
    Chyba że wyremontowany silnik wybuchnie zanim dojedziesz do NL Zartowałem

Podobne wątki

  1. Sprzedać na części samemu czy sprzedać na skup ?
    Utworzone przez Czarna Alfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 18:15
  2. [159] Silnik zatarty?
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 21:31
  3. Zatarty silnik
    Utworzone przez zbaku7 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 17:02
  4. JTS - zatarty silnik.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory