Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

  1. #31
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Po co to demonizować w całości temat
    Są to pojedyńcze przypadki i każdy ma swoją historie wpadki warsztatu a nie działanie cykliczne

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    Myśle, że sympatyczni panowie z AJS mogliby trochę poprawić komunikację z klientem w kwestii zakresu i sposobu wykonania zleconych prac. Półtora roku temu odwiedziłem ich warsztat po raz pierwszy, gdy potrzebowałem poprawić niesolidny montaż turbo wykonany w innym zakładzie. Z wizyty byłem w miarę zadowolony, bo po poprawce w AJS samochód odzyskał wigor, wiec sprawa wyglądała na fachowo załatwioną. Niestety poczułem niemałe rozczarowanie, gdy minęło kilkanaście miesięcy i turbo poddało sie znowu. Tym razem oddałem auto do PabloGarage i tam okazało sie, ze ostatnim razem turbo było zamontowane na silikon zamiast uszczelki i wydaje mi się, że coś z tego silikonu mogło sie ukruszyć i narozrabiać. Bardzo niemiła niespodzianka i spory zawód. Jeżeli panowie z AJS to czytają, to chciałbym zwrócić uwagę, że trochę mi przykro. Naprawdę nie miałbym problemu z zapłaceniem za nieszczęsna uszczelkę.

    Poczytałem dziś "w internetach" troche opinii na temat stosowania silikonu zamiast uszczelek i sa one podzielone. Że to zależy jaki silikon i że zależy co uszczelniamy. Na potrzeby dyskusji załóżmy, że zastosowanie silikonu było rozsądnym i nienagannym rozwiązaniem. Ale o czymś takim chciałbym wiedzieć, by móc świadomie podjąć decyzję - czy chcę podręcznikowo z uszczelką czy też może ze względu na oszczędności w czasie lub pieniądzach jestem skłonny zdecydować sie na silikon. Pewnie wolałbym poczekać i dopłacić. Gdyby przedstawiono mi wybór, to ku tej opcji bym sie skłonił. Może dzięki temu nie miałbym powodów do narzekań, bo to może silikon zamordował turbo?

    Pozdrawiam, życzę braku podobnych wpadek oraz lepszej komunikacji z klientami!

    PS: poza powyższa kwestia nie mam do AJS uwag. Kontakt był życzliwy i sprawny a naprawy terminowe i niwelujące (przynajmniej czasowo) dolegliwości auta. Tylko ten silikon zamiast uszczelki i ten brak komunikacji na jego temat... [emoji4]

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 15-12-2017 o 09:35

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Moje przygody z AJS Warszawa - (nie)POLECAM

    Wlasnie sie dowiedziałem, że źle zrozumiałem kwestie uszczelnień przy turbinie! Uszczelka była zastosowana, natomiast nietypowa sprawa było zastosowanie do niej rownież pasty do uszczelniania wydechów (wiec nie tak jak myślałem, ze silikon zamiast uszczelki, ale uszczelka plus pasta do uszczelniania wydechów). Dziwne, niespotykane rozwiązanie, ale może sam popchnąłem panów z AJS w tym kierunku, podkreślając, że od wymiany turbo czuje zapach spalin w kabinie i może takie połączenie miało byc remedium. Przepraszam zatem za żale wylane w poście powyżej.

    Pozdrawiam,
    Arek




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 19-12-2017 o 16:51

Podobne wątki

  1. Przygody ze sprężarką klimy :)
    Utworzone przez matias21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 17:28
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory