Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Temat: Alfa Romeo do 5 tys. zł

  1. #1
    regaciarz
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo do 5 tys. zł

    Właśnie zdaję prawo jazdy i szukam auta, mam jakieś 4,5-5tyś ale z tysiąc trzeba zostawić na ewentualne naprawy. Głównie celuję w model 33, ostatnio strasznie spodobały mi się 75 i 164. Co byłoby lepszym wyborem na pierwsze auto? Nie ukrywam, że chciałbym coś z klimatyzacją ale dla AR wybaczyłbym jej brak Jeśli ktoś zna jakieś godne polecenia egzemplarze z Podlasia na sprzedaż to proszę o PW

  2. #2
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli ma to byc pierwsze auto to 33 i 75 to gleboka woda... 164 tez, ale troche mniej.

    Musisz liczyc sie z tym, ze pare rzeczy tzreba bedzie pewnie zrobic na wstepie.

    164 z kolei nie nalezy do oszczednych... no i jest diametralnie inna od 33/75 jezeli chodzi o charakter.

    Podawaj moze sinliki jakie cie interesuja.

    Moze 145/146, ewentualnie 155?

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    75 - kiepsko z mechanikami, z niektórym częciami też, 33 podbnie, ale częsci lepeiej gorzej z mechanikiem. hmmm 155 szukaj? jakis ts 8v powinien spokojnie byc, chyba ze ma byc oszczednie to dieselek...

  4. #4
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    W 155 byl bardzo fajny silnik 1,7, niestety wycofali go chyba przy lifcie, wiec jest w starszych autach. Moze nie za mocny, bo tylko 115 (ale i tak jezdzi dosc przyzwoicie), ale ma zalete, jest bez wariatora i jest na lancuchu... a to juz polowa rzeczy ktore najczesciej siadaja lub wymagaja ingerencji.

  5. #5
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ekhm zaden silnik 8v nie ma problemow z wariatem bo kazdy jest na lancuchu z ktorego ten wairat jest smarowany kiepski wariat to przypadlosc 16v. smialo bierz kazde 8v

  6. #6
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, ze w 1,7 wariatora w ogole nie ma. I z puntku widzenia niezawodnosci tego elementu to jest 1,7, potem lancuchy, i na koncu 16V..

    Tylko tyle mialem na mysli.

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    na tej zasadzie to kazdy element ktory polepsza cos w aucie jest zawodny nie spotkalem sie jeszcze z problemami z wariatorem w 8v

  8. #8
    regaciarz
    Gość

    Domyślnie

    mam świadomość, że auto potrzebuje trochę uwagi. 33 strasznie podoba mi się z zewnątrz. Bardziej skłaniam się ku benzynie. Co do silnika to jestem otwarty, ma po prostu jechać
    Dotąd moim faworytem była 33. Czy za 3,5-4 tyś da się znaleźć sensowną 155 albo 145?

  9. #9
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Da sie. Ja za swoja 155 juz dosc dawno temu, bedzie ze 2-3 lata, dalem 4500 albo 5000. Co prawda byl to model z 93 roku, dosc mocno zaniedbany (co nie znaczy, ze ruina) ale sprawowal sie bez zarzutu. Teoretycznie przebiegu na liczniku bylo cos okolo 280K, i podezjewam, ze conajmniej polowa z tego byla cofnieta.. silnik i skrzynia nie sprawialy problemow.

    Jak w kazdej alfie bediesz musial sie nastawic na to, ze predzej czy pozniej cos bedzie wymagalo wkladu pieniedzy i czasu, ale to nie sa auta pierwszej mlodosci i z tym po prostu tzreba sie liczyc.

  10. #10
    regaciarz
    Gość

    Domyślnie

    wiem, że trzeba będzie dołożyć kasy dlatego chcę przynajmniej tysiąc zostawić na naprawy ale z drugiej strony kupić ruinę, która na wejście wymaga wkładu 3 tyś zł też mi się nie uśmiecha, obejrzałem już kilka aut i utwierdziłem się w przekonaniu, że za te pieniądze raczej w nic powyżej 33 nie mam co celować bo albo wygląda to jakby przeszło trzy rajdy paryż-Dakar( stan lakieru, poobijane, porysowane) albo technicznie dobite.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory