Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Dzwignia zmiany biegow - nie wraca na luz

  1. #1
    qwerek
    Gość

    Question Dzwignia zmiany biegow - nie wraca na luz

    Potrzebuje pomocy, rady. Otoz ostatnio zauwazylem ze dzwignia zmiany biegow przestala mi wracac z 1, 2, 5, 6, i wstecznego w polozenie neutralne, zostaje w lewym badz prawym polozeniu skrajnym. Co moze byc przyczyne tej niecodziennosci ? Czy mozna to jakos w miare prosto naprawic? Z gory dziekuje za odpowiedzi i sugestie

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Są 2 możliwości, z których pierwsza to zacierająca się linka wybierania biegów, a 2, bardziej prawdopodobna to zacierający sie zewnętrzny mechanizm zmiany biegów. Ta 2 opcja jest w miarę prosta do naprawy i polega na rozebraniu, oczyszczeniu i przesmarowaniu mechanizmu.
    Jeśli natomiast to linka - to raczej wymiana.
    Stawiał bym na 2 opcję.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    qwerek
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz Pablo . Mam pytanie. "Zewnętrzny mechanizm zmiany biegów". Gdzie go znajde? Czy to ta plastikowa kulka w plastikowym kolnierzu pod mieszkiem lewarka?

  4. #4
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    sam nie wiem dokladnie zo to ten mechanizm ;/ ale mozliwe ze ta kulka potrzebuje troszke jakiegos naoliwienia grafitowego lub cos w tym stylu

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Nie nie. Jest to mechanizm wybieraka, który znajduje się na skrzyni biegów. Dostać się do niego można po zdemontowaniu akumulatora i jego podstawy.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    qwerek
    Gość

    Domyślnie

    Dobra. Popatrze i posmaruje co sie da Mam nowe cudo, Naskosil A, nie graftowe co prawda ale mam nadzieje, ze sie spisze . Jak to nie poskutkuje to zdejmuje akumulator

  7. #7
    qwerek
    Gość

    Arrow

    Aby pozostało cos po zapytaniu pozytecznego. Solucja tego konkretnego przypadku. Pacjent Alfa z 6-biegowa skrzynia biegow. Tak jak Pablo napisal po zdjeciu podstawy akumulatora, dostajemy sie do znajdujacego sie pod zbiorniczkiem plyny hamulcowego "koziolka"(tak bedziemy go dalej nazwywac). Do tego czegos podlaczone sa dwie linki od lewarka, jedna od strony silnika steruje wbijaniem biegow na danym poziomie wyciagniecia, tu chyba sa 4, 1-2,3-4,5-6,R; druga linka steruje podnoszeniem wybieraka(?) w pionie na 4 wspomniane poziomy. Wybierak(?) ten w gumowej duzej oslonce samoczynie wraca na polozenie luzu czyli na poziom 3-4 gdy nie przeszkadza mu dzwiginka i linka nr 2. U mnie cala niesprawnosc spowodowana byla utlenieniem sie lozyskowania dzwigienki. odkrecilem wiec jedna srube (17) wysunalem dzwigienke, wd40 na chwile, wytarlem i smar w moim przypadku pod reka byl exon moly(polecam ), i pod oslonke wybieraka jakis silikownowy. Zlozylem, nie skrecalem za mocno bo wydalo mi sie ze sprzezynka, ktora tam jest ma kasowac luz i zapobiegac odkrecaniu nakretki(niby w instukcji napisali, ze jest to sruba regulacyjna ale za bardzo nie wiem jak i co ma regulowac, tamta wyzej zgoda). Tak wygladalo rozwiazanie mojego problemy, mam nadzieje ze skuteczne i na lata . Z gory przepraszam za mylenie nomenklatury ale poprostu sie na tym za bardzo nie znam.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    panowie mam pytanie czy zdarzyło się wam że wypięła się linka od skrzyni? mnie się ostatnie kilkakrotnie przydarzyło

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał CINEKX81 Zobacz post
    panowie mam pytanie czy zdarzyło się wam że wypięła się linka od skrzyni? mnie się ostatnie kilkakrotnie przydarzyło
    Oczywiście, jeśli jest już mocno zużyta, to taka sytuacja może mieć miejsce.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mati_luk
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 2.0 TS, manual, 3d, 2002 r.
    Postów
    63

    Domyślnie

    Kolego qwerek podstawę akumulatora wyjąłeś razem z obudową skrzynki bezpieczników i filtra powietrza? czy udało Ci się jakoś to odkręcić? Ja w wakacje chciałem u siebie przesmarować, ale poległem na etapie odkręcenia śrubek podstawy akumulatora, tych które znajdują się z prawej strony. Podstawa aku jeszcze była przykręcona do obudowy skrzynki bezpieczników i na tym etapie się poddałem :/

Podobne wątki

  1. Gałka zmiany biegów nie wraca na luz.
    Utworzone przez RobertD1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2019, 21:55
  2. Drążek zmiany biegów nie wraca na neutral
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 07:29
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 14:13
  4. dzwignia zmiany biegow
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 20:53
  5. [145] dzwignia zmiany biegow
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory