Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Jak wymienić układ dolotowy z filtrem stożkowym?

  1. #1
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie Jak wymienić układ dolotowy z filtrem stożkowym?

    Witam kupiłem układ dolotowy i filtr stożkowy i czy ktoś mógłby mi poradzić jak postępować podczas wymiany starego układu na nowy??
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 19:59

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Ja osobiscie moge doradzic zeby tego nie robic no ale... moze w TB cos to da.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    jesli masz uklad dolotowy nowy o takiej samej srednicy to juz polowa sukcesu ale podejrzewam ze jest innej (miejszej) wiec tu pojawia sie pierwszy problem a mianowicie nieznaczy spadek mocy bedzie, kolejna sprawa jest to ze prawdopodobnie padnie Ci przeplywka bo stozki maja znacznie inny przeplyw ale to swoja droga a i przy okazji nie zdziw sie jak zacznie Ci palic wiecej w kazdym razie musisz podlaczyc wszystkie czujniki do nowego dolotu bo inaczej tego sobie nie wyobazam.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze panowiem jest w dolku, zakupilem juz uklad i chcialem sie dowiedziec jak wyglada proces wymiany tego wsyztskiego. A dowiaduje sie ze to zly pomysl;/ Nie wiem co mam zrobic. A moze jest ktos kto dokonal podebnej przemiany w silniku turbo?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Jaki zestaw kupiles? pokaz jakies foto.
    Podejrzewam ze to kawalek rury ze stozkiem, czyli odcinek do przeplywki.
    Nic nie powinno sie stac i powinno wszystko smigac.
    Jesli doprowadzisz zimne powietrze do stozka mozesz odczuc znaczna poprawe w porownaniu do zwyklego filtra. Zwlaszcza moment obrotowy powinien troche wzrosnac.
    Dobrze zamontowany filtr stozkowy to same plusy
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Dobrze zamontowany filtr stozkowy to same plusy
    czyli jakie? bez polerowania kolaktorow bez 4-2-1 nie bedzie zadnej rozniczy a jesli nawet to w takim stopniu ze bedzie to wogole nie odczuwalne pozatym tylko wyglad i specyficzny dzwiek zasysanego powietrza bedzie sie roznic, proponuje przejrzec np elektroda.pl tam jest wiele tematow o stozkach gdzie wypowiadaja sie ludzie pracujacy na hamowaniach oczywiscie nie neguje zakupu filtra stozkowego ale wg mnie bez dalszych modyfikacji dolotu jak i wylotu nie ma to najmiejszego sensu chyba ze działanie autosugestywne


    wracajac do tematu, tak jak mowilem wczesniej wywal seryjna rure i zaloz nowa poskrecaj dobrze wszystko opaskami pamietaj o tym ze powietrze zasysane przes silnik powinno miec jak najmiejsza temp wiec jesli masz dostep do jakis materialow termoizolujacych to sproboj "wystrugac" jakas oslone dla stozka z dostepnem powietrza z zew samochodu (o ile bedzie taka mozliwosc), podlacz wszystkie czujniki jesli brakuje jakiegos otworu na czujnik to wywierc go i dospawaj nakretke z odpowiednim gwintem w miejscu gdzie nie bedzie to tak bardzo widoczne aby nie zepsuc efektu i mozesz smigac dalej chociaz jesli kupiles dedykowane to wszystkie otwory itd powinny byc juz, moze wrzucisz jakas fotke tego nowego dolotu?
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 10-06-2009 o 09:45
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    Układ dolotowy uniwersalny, ______ CAŁY ZESTAW (644784510) - motoAllegro

    FILTR STOŻKOWY SIMOTA dolot 240KM ZAIMPREGNOWANY (644416618) - motoAllegro

    podaje fitki i mam peszcze jedno pytanie w jakiej odległośći podłączyć przepływomież od filtra

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    czyli jakie? bez polerowania kolaktorow bez 4-2-1 nie bedzie zadnej rozniczy a jesli nawet to w takim stopniu ze bedzie to wogole nie odczuwalne pozatym tylko wyglad i specyficzny dzwiek zasysanego powietrza bedzie sie roznic
    dla niektorych plusem bedzie dzwiek i wyglad :p
    duzo zimnego powietrza, ktore bedzie dostarczone przez dobrze zamontowany filtr stozkowy, zdecydowanie poprawi prace silnika i moze podniesc nieco moc a zwlaszcza moment obrotowy
    dobry stozek jest zdecydowanie lepszy niz zwykly fitr powietrza.
    Ale jeszcze lepiej w standardowym dolocie sprawuje sie sportowa wkladka filtra np. k&n
    Polecam takie rozwiazanie bo w wiekszosci wypadkow bedzie to bardziej efektywne niz stozki
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu odsprzedal ten stozek. Bedzie fajnie buczec a jak pod maska zrobi sie goraco to momentu ubedzie. Mozna poprowadzic rure gdzies z dolu, ale jak zassie syfu to lepiej nie mowic..... . Ja sobie teraz wlozylem filtr kn i przeczyscilem przepustnice, i jest fajniejsza reakcja na gaz, a mocy na pewno nie ubylo.
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  10. #10
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    a jaki mi filtr proponujecie k&n fajnie jak to by był stożkowy jakiś dopasować do mocy silnika może coś bardziej wydajnego pozdro

Podobne wątki

  1. [GTV] Układ dolotowy do Gtv 3.0 V6
    Utworzone przez Tytus9 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 14:07
  2. [GTV] Układ dolotowy 2.0 TS
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 20:18
  3. Układ dolotowy AR156
    Utworzone przez olcia w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:42
  4. [156]Układ dolotowy - modyfikacja
    Utworzone przez tomasz7730 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 00:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory