Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wyścig Górski z serii GSMP- Magura Małstowska 2017

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie Wyścig Górski z serii GSMP- Magura Małstowska 2017

    Witam.

    23-25 czerwca odbywa się na Magurze Małastowskiej 3 i 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
    Na tych stronach można się dowiedzieć więcej na ten temat:

    http://www.gsmp.pl/kalendarz/424-wys...ra-malastowska

    http://www.wyscigmagura.pl/

    Tutaj natomiast kilka filmowych relacji z poprzednich wyścigów: https://www.youtube.com/results?sear...ry=gsmp+magura

    Dodam tylko, że będzie tam startowała [notranslate]Alfa[/notranslate] 147 z silnikiem 2,0 TS o mocy na tą chwilę... 230 KM!

    Chętnych zapraszam, jako współorganizator i sędzia. Gdyby ktoś chciał przyjechać i nocować to mogę pomóc w tej kwestii.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-06-2017 o 09:25

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ta czarna z wielkim skrzydłem ? pogadałem z jej właścicielem poprzednim trochę (dzień wcześniej sprzedał, a właśnie dla silnika myślałem kupić, bo śmiesznie tania była. chyba że to nie ta, ale raczej tak - silnik od T. Strózika ?).
    Pare ciekawych wskazówek poudzielał, niektóre ok, niektóre chyba faktycznie tylko na krótkie pare przejazdów GSMP - szpera typu power grip.
    No ciekawe jak pojedzie czy dojedzie itd.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Już jest bez spojlera. Jak sędziowałem na Załużu to nieźle jechał i dojechał Ja rozmawiałem z Piotrem (obecny właściciel i kierowca) i to jest właśnie przez Strózika robiony silnik. Żeby takie coś zbudować z 2,0 trzeba było trochę kasy Niektórzy za to pewnie całe 159 kupili...
    Teraz szuka krótszego przełożenia głównego, choć ma skrzynię z 1,6 ECO. Ciekawe czy skrzynia od 166 170KM by tutaj podeszła. Tam jest 6 biegów i można by coś pomodzić.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No właśnie , skrzynia z 1,6 tam i bardzo zachwalał ją poprzednik. Ma krótsze przelożenia, ale nie wiadomo ile wytrzymuje... choć przy dostępie do serwisu/warsztatu, a tacy ludzie raczej się w to zawodowo bawią, to pikuś w sumie wymienić skrzynię.
    Ja mam plan (nie lubię tego określenia ale to nie plan bo ona jest już i czeka, po poradach GrzeskaK ) na właśnie skrzynię ze 166 2.0 po FLu + Q2/Quaifie (też czeka) + silnik ale bez ITB jak tamten. Tam jest ITB, kute elementy itd. Ale ciekaw jestem strasznie co z pompą oleju?
    Zbudować silnik czy auto to jedno , ale później to w kondycji utrzymać i jeździć to poważniejsza sprawa już.

    Ten silnik na ITB itd. w powyższej 147 wcześniej jeździł w 156 takiej też potworzastej - jak kupowałem pucharówke byłą równolegle na sprzedaż w podobnej cenie. Ale się przestraszyłem jej wtedy Głupi byłem A może nie, bo tam już duże brembo, opony 17, i nie pojeździłbym tyle co pucharówką na pewno.
    Ciekaw jestem przebiegów takiego silnika, bo sam wyścig górski to jakiś drobiazg w sensie kilometrów (ze 2 zapoznawcze i kilka czasówek tak?)
    Zastanawiam się gdzie i ile - z jakimi przebiegami/ilościami godzin oni ćwiczą? zapytałbyś czy na jakieś powszechne trackday;e jeździ ?
    Czy on jest w klasie z M. Białym z BMW E30 ? jedzie porównywalnie z nim ?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No właśnie , skrzynia z 1,6 tam i bardzo zachwalał ją poprzednik. Ma krótsze przelożenia, ale nie wiadomo ile wytrzymuje... choć przy dostępie do serwisu/warsztatu, a tacy ludzie raczej się w to zawodowo bawią, to pikuś w sumie wymienić skrzynię.
    Ja mam plan (nie lubię tego określenia ale to nie plan bo ona jest już i czeka, po poradach GrzeskaK ) na właśnie skrzynię ze 166 2.0 po FLu + Q2/Quaifie (też czeka) + silnik ale bez ITB jak tamten. Tam jest ITB, kute elementy itd. Ale ciekaw jestem strasznie co z pompą oleju?
    Zbudować silnik czy auto to jedno , ale później to w kondycji utrzymać i jeździć to poważniejsza sprawa już.

    Ten silnik na ITB itd. w powyższej 147 wcześniej jeździł w 156 takiej też potworzastej - jak kupowałem pucharówke byłą równolegle na sprzedaż w podobnej cenie. Ale się przestraszyłem jej wtedy Głupi byłem A może nie, bo tam już duże brembo, opony 17, i nie pojeździłbym tyle co pucharówką na pewno.
    Ciekaw jestem przebiegów takiego silnika, bo sam wyścig górski to jakiś drobiazg w sensie kilometrów (ze 2 zapoznawcze i kilka czasówek tak?)
    Zastanawiam się gdzie i ile - z jakimi przebiegami/ilościami godzin oni ćwiczą? zapytałbyś czy na jakieś powszechne trackday;e jeździ ?
    Czy on jest w klasie z M. Białym z BMW E30 ? jedzie porównywalnie z nim ?
    Wpadnij na wyścig. Ja będę dwa dni na parku maszyn. Piotr będzie tam stał po każdym przejeździe. Można będzie porozmawiać, może zerówką się przejechać

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie mogę, na 2gim końcu Polski będę wtedy...
    Ale znalazłem onboard na YT z tej 147 i Załuża. No kręci się wysoko dość ale chyba nie do 8 tys obr, widać na tablecie który ma zamiast zegarów 7tys z haczykiem, światło się odbija i może chwilami jest więcej ale nie widać.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie mogę, na 2gim końcu Polski będę wtedy...
    Ale znalazłem onboard na YT z tej 147 i Załuża. No kręci się wysoko dość ale chyba nie do 8 tys obr, widać na tablecie który ma zamiast zegarów 7tys z haczykiem, światło się odbija i może chwilami jest więcej ale nie widać.
    Komentarz odnośnie skrzyni pod tym filmem jest ode mnie. Kręci się dobrze ale są problemy z trakcją na jedynce i niestety za długa czwórka i piątka. Na żywo fajnie brzmi.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z trakcją to pewnie kwestia opon, grzać kocami nie można, stoi się w kolejce długo więc zimne, nie ma szans żeby z optymalną temperaturą odjeżdżać. Nie wiem czemu są zabronione koce grzewcze ? jaki sens takiego zapisu w regulaminie profesjonalnych zawodów, dla kierowców z licencjami.

    A co do samych wyścigów górskich, to rok czy dwa temu były jakieś odcinki dla Amatorów (bez licencji i książki samochodu sportowego) , ale zdaje się już nie ma?

    Co do skrzyń, to w ogóle temat skomplikowany. Mechanik gdzie Pucharówkę serwisuje zajmuje się też jednym "Miskiem na górki" jak to mawia (widzę że mają wyniki nawet dobre) , i ponoć na tym Załużu - zabrakło mu z kolei biegów na tej długiej prostej Wychodzi na to, że na różne wyścigi powinno się różne stosować

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z trakcją to pewnie kwestia opon, grzać kocami nie można, stoi się w kolejce długo więc zimne, nie ma szans żeby z optymalną temperaturą odjeżdżać. Nie wiem czemu są zabronione koce grzewcze ? jaki sens takiego zapisu w regulaminie profesjonalnych zawodów, dla kierowców z licencjami.

    A co do samych wyścigów górskich, to rok czy dwa temu były jakieś odcinki dla Amatorów (bez licencji i książki samochodu sportowego) , ale zdaje się już nie ma?

    Co do skrzyń, to w ogóle temat skomplikowany. Mechanik gdzie Pucharówkę serwisuje zajmuje się też jednym "Miskiem na górki" jak to mawia (widzę że mają wyniki nawet dobre) , i ponoć na tym Załużu - zabrakło mu z kolei biegów na tej długiej prostej Wychodzi na to, że na różne wyścigi powinno się różne stosować
    Do Miśków masz tyle kombinacji, że głowa mała. [notranslate]Alfa[/notranslate] nie mogła czwórki skończyć na kilku prostych Gdyby dwa ostatnie biegi były nieco krótsze albo miał szóstkę to była by skuteczniejsza. Na Magurze aż takich prostych nie ma więc powinno być lepiej.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    uff dotarłem do wyników z tego wyścigu :
    http://www.wyniki-online.pl/
    plus klikanie - środkowe GSMP i niżej klasy E i 'wyniki końcowe'.

    No widać że AR dojechała, ale coś chyba było nie tak ? zawodnik z tego co powierzchownie pogrzebałem raczej z doświadczeniem. Te 230 koni to podejrzane coś, biorąc pod uwagę że BMW E30 sporo szybsze z tego co się dowiedziałem mniej koni mają, ale skrzynie lepsze. No i chyba jednak jazda pod górkę z napędzaniem się pod górę preferuje tylny napęd lepiej dociążając koła napędzające? No ale może to pierwsze próby i coś z niej fajnego ten zawodnik zrobi.

    Swoją drogą kurcze sens tych wyścigów z raptem dwoma podjazdami jest dość wątpliwy, tyyyyle przygotowań, zachodu i tylko 2 podjazdy mierzone na dzień. Ja marudzę na amatorskie Classicauto z 5-6cioma próbami czasowymi i dwoma zapoznaniami, a tu dwie czasówki 2-3 minutowe i dwa zapoznania, przy jakże poważniejszym nakładzie technologii, czasu, środków itd.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Włoskie Lato 2017 - Zlot Alfa Romeo w Małopolsce 13.08.2017
    Utworzone przez bumarc w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-08-2017, 09:16
  2. Wyścig Górski- Magura Małastowska, GSMP
    Utworzone przez Belfer w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 22:15
  3. [Zapowiedź] Amatorski Wyścig Górski (III, IV, V Sienna)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 14:23
  4. Wyścig Górski- Magura Małastowska 2014
    Utworzone przez Belfer w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory