Strona 39 z 168 PierwszyPierwszy ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #381
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    tyle też znalazłem wczoraj

    albo 4x8

    albo 2x8+2x9"

    z tym od czego to zależy że ktoś ma felgi z tyłu z et34 bądź et44,5 nie mam pojęcia.
    Jeśli dotyczyłoby to zacisków to jest to dość dziwna sprawa, bo zaburzałoby geometrię i sam rozstaw kół względem siebie...

    myślę sobie że może też to być związane z innymi wahaczami tylnej osi przy mniejszych i większych zaciskach hamulcowych co wymusza zastosowanie felg o różnym ET, ale to byłoby trochę naciągane...

  2. #382
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    tak mi przyszło do głowy teraz czy napewno te 9" z ET44.5 w ogóle wychodziły w produkcji czy może tylko 34? chyba nigdzie nie widziałem potwierdzenia- jedynie po aukcjach na allegro - tyle że tam bardzo możliwe że wyprzedają jakieś wersje prototypowe czy wstępne - wiem o niektórych sprzedawcach że mają te felgi z Włoch, a niektórzy załatwiali je z włoskiego odpowiednika naszego OBR - to mogły być prototypy testowane na autach przedprodukcyjnych albo w ogóle serie próbne a potem to mogło być zmienione do finalnej produkcji. oczywiście tylko spekuluję.

    najlepiej żeby inni forumowicze którzy mają 18" ori wypowiedzieli się co u nich fabryka wstawiła dokładnie - podpowiedz dla nich jak to sprawdzić bez sciągania koła czy wjeżdżania na podnośnik - ET jest od tyłu felgi na jednym z ramion - można popatrzyć z lusterkiem+lampką, albo komórką (ja robiłem zdjęcia ale udawało się dopiero zrobić za którymś razem) albo jak ktoś ma z endoskopem.

    Sam jestem ciekaw tematu, tym bardziej że zima się zbliża i powoli trzeba skombinować jakiś felunek i bedzie to 18"
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #383
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Sam jestem ciekaw tematu, tym bardziej że zima się zbliża i powoli trzeba skombinować jakiś felunek i bedzie to 18"
    Jako świeżo upieczony posiadacz Veloce na 18" felgach mam ten sam dylemat i stąd moje pytanie:
    Co zakładacie na zimę i na jakich felgach? Chodzi mi nie tylko o rozmiar felg, ale również jaki profil opon i jakiej marki? Czy zakładanie zimówek na te same 18" felgi co letnie, to dobry pomysł, czy lepiej dokupić drugi komplet felg na zimę i zmieniać co pół roku całe koła? Jak wy sobie z tym radzicie?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #384
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Czesc, jest ktos w stanie mi powiedziec jaki to dokladnie kolor? Ewentualnie gdzie mozna kupic taka farbe zeby troszke rysy podpicowac?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	874128865_1_1080x720.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	110.0 KB
ID:	249585

  5. #385
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    jbc mam na sprzedaż 2 felgi srebrne turbiny 18" x9" et34 za 900zł z Giuli oczywiście, jednak chce sobie założyć z tyłu 2 X8" też

  6. #386
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Witam i proszę o podpowiedź, jako , że zima zbliża się nieubłaganie , czas wybrać zimówki , felgi posiadam czarne koniczynki ,opony na nich to 225/40/19 przód i 255/35/19 tył , auto z wyprzedaży rocznika było już tak skonfigurowane. Ostatnio przyglądając się oponą odniosłem wrażenie , że rozmiar felg przód i tył jest taki sam , opona na tyle rant ochronny wystaje za krawędź felgi , przód w zasadzie jest na równi z krawędzią lub nawet minimalnie cofnięty. Więc czy faktycznie moje obserwacje są trafne i rozmiar felg jest ten sam ? Czy nie lepiej na zimę założyć 255 przód i tył ? A może zostawić tak jak jest czyli ten sam model opon ale w innym rozmiarze ?

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  7. #387
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Jakie uzasadnienie ma posiadanie dwóch kompletów felg - zima/lato? Warto kupić komplet na zimę, czy jest to po prostu zbytek? Uprzejmie proszę o odpowiedz. Zastanawiam się nad zakupem drugiego kompletu(zima).

  8. #388
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    jakąś taką Giulię kojarzę z ogłoszeń, właśnie na tyle były balony bardzo wystające na boki, ktoś pewnie zamienił opony w salonie na szeroki tył może po jakimś uszkodzeniu opony złe zamówili bo nie kumali że w GIuliach albo dają wszystkie 225 na felgach 8" szerokich albo tył 255 na felgach 9" jak się wybierze odpowiednią opcję (serio, dealearzy nie kumali tematu, bo nie było to nigdzie opisane w cennikach/katalogach/konfiguratorach, a nazwa opcji w systemie zamówień była nieintuicyjna (opony extra series)).
    upewnij się na 100% jakie masz felgi, na ramionach felg wewnątrz jest napisane, przypuszczam że wszystkiem masz 8" szerokie. U mnie jest napisane odpowiednio 8.0JX19 na przodzie a 9.0JX19 na tyle (bo mam opcję z szerszymi felgami).
    Jeśli wszystkie masz 8" to na takie felgi na zimę powinieneś dać po prostu opony 225/40R19, ewentualnie możesz się zastanowić czy nie dać 235/40R19, z tego co tu jeden kolega przećwiczył zeszłej zimy to nawet 245/40R19 też wchodzą, ale przyznam że dla mnie to już dziwny rozmiar - na zimę generalnie nie stosuje się szerszych opon niż na lato, dziś zaleca się ten sam rozmiar, a w dawnych czasach ciut węższe, ale stąd szersze to raczej dziwny pomysł. Jeśli chcesz więcej balona koniecznie, to może 225/45R19, skoro koledze na forum weszły 245/40R19 to i te wejdą. 255 to już na pewno nie dawaj, to jakieś ekstremum tym bardziej na zimę i nie bardzo na felgę 8" - z resztą jak to będzie wyglądało, fuj.

    ja mam szerszy tył, ale na zimę chcę kupić 4 felgi 18" (albo pożyczę od żony z Giulietty przynajmniej na ten rok, wszystkie są 18"x8") i tam wsadzę albo 225/45R18 albo 235/45R18.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał per2u Zobacz post
    Domyślnie

    Witam i proszę o podpowiedź, jako , że zima zbliża się nieubłaganie , czas wybrać zimówki , felgi posiadam czarne koniczynki ,opony na nich to 225/40/19 przód i 255/35/19 tył , auto z wyprzedaży rocznika było już tak skonfigurowane. Ostatnio przyglądając się oponą odniosłem wrażenie , że rozmiar felg przód i tył jest taki sam , opona na tyle rant ochronny wystaje za krawędź felgi , przód w zasadzie jest na równi z krawędzią lub nawet minimalnie cofnięty. Więc czy faktycznie moje obserwacje są trafne i rozmiar felg jest ten sam ? Czy nie lepiej na zimę założyć 255 przód i tył ? A może zostawić tak jak jest czyli ten sam model opon ale w innym rozmiarze ?
    jakąś taką Giulię kojarzę z ogłoszeń, właśnie na tyle były balony bardzo wystające na boki, ktoś pewnie zamienił opony w salonie na szeroki tył może po jakimś uszkodzeniu opony złe zamówili bo nie kumali że w GIuliach albo dają wszystkie 225 na felgach 8" szerokich albo tył 255 na felgach 9" jak się wybierze odpowiednią opcję (serio, dealearzy nie kumali tematu, bo nie było to nigdzie opisane w cennikach/katalogach/konfiguratorach, a nazwa opcji w systemie zamówień była nieintuicyjna (opony extra series)).
    upewnij się na 100% jakie masz felgi, na ramionach felg wewnątrz jest napisane, przypuszczam że wszystkiem masz 8" szerokie. U mnie jest napisane odpowiednio 8.0JX19 na przodzie a 9.0JX19 na tyle (bo mam opcję z szerszymi felgami).
    Jeśli wszystkie masz 8" to na takie felgi na zimę powinieneś dać po prostu opony 225/40R19, ewentualnie możesz się zastanowić czy nie dać 235/40R19, z tego co tu jeden kolega przećwiczył zeszłej zimy to nawet 245/40R19 też wchodzą, ale przyznam że dla mnie to już dziwny rozmiar - na zimę generalnie nie stosuje się szerszych opon niż na lato, dziś zaleca się ten sam rozmiar, a w dawnych czasach ciut węższe, ale stąd szersze to raczej dziwny pomysł. Jeśli chcesz więcej balona koniecznie, to może 225/45R19, skoro koledze na forum weszły 245/40R19 to i te wejdą. 255 to już na pewno nie dawaj, to jakieś ekstremum tym bardziej na zimę i nie bardzo na felgę 8" - z resztą jak to będzie wyglądało, fuj.

    ja mam szerszy tył, ale na zimę chcę kupić 4 felgi 18" (albo pożyczę od żony z Giulietty przynajmniej na ten rok, wszystkie są 18"x8") i tam wsadzę albo 225/45R18 albo 235/45R18.

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Jakie uzasadnienie ma posiadanie dwóch kompletów felg - zima/lato? Warto kupić komplet na zimę, czy jest to po prostu zbytek? Uprzejmie proszę o odpowiedz. Zastanawiam się nad zakupem drugiego kompletu(zima).
    jeśli masz felgi które na zimę też będą OK, typu nie koniecznie chcesz mniejszy rozmiar felg (więcej opony), czy nie masz np. szerokiego tyłu żeby zmieniać wszystkie na węższe, to jak najbardziej zostań przy jednym komplecie. zaoszczędzisz kupę kasy. i tak co jakiś czas trzeba wyważać koła - wulkanizator weźmie praktycznie tyle samo za przekładkę opon + wyważenie co za samą przekładkę kół z wyważeniem - tak miałem u 2 różnych wulkanizatorów - stawka się nie różniła jak już chciałem wyważać.
    a oszczędzisz na cenie felg, do tego w większości Giulii jest TPMS, więc jakieś 700zł za koszt dodatkowego kompletu czujników też odpada.

    ja będę zmieniał, ale dlatego że mam po pierwsze 19" a po drugie mam szeroki tył i chę przejść na zimę na rozmiar jaki mam na przodzie. Gdybym miał 18" wszystkie tej samej szerokości, to na pewno bym nie kupował nowego kompletu felg, tylko robił przekładki opon.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #389
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie wygląda to źle , tył szerszy , przód węższy , jak będę miał chwilę to spróbuję dostać się do numeru felgi. Dzięki za odpowiedź.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  10. #390
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Słabo widać na tych zdjęciach
    Ale odnoszę wrażenie że opona 255 leży lepiej na feldze a 225 jest jakby ciut za mala

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez per2u ; 24-08-2018 o 21:44

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory