Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Jakie tarcze pod duże Brembo?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie Jakie tarcze pod duże Brembo?

    Witam, tak jak w temacie zastanawiam się jakie kupić tarcze pod duże Brembo. Klocki, które będę montował to galfer Fdt 1055 po poleceniu: Thoo24Mass Czytałem dość sporo na temat tarcz i wiem że chce gładkie tylko nie wiem, której firmy. Zastanawiam się nad Brembo i ATE może macie jakieś inne sugestie? Zależy mi głównie na wytrzymałości bo o skuteczność raczej nie muszę się martwić

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie czy MOTUL RBF 600 jest do samochodów z ASR, ABS I ESP? A może są jakieś lepsze płyny w podobnej cenie i temperaturze wrzenia?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    ATE, choć jak jeździsz dynamicznie to raczej nacinane/nawiercane dobrej firmy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Tylko żeby te Galfery nie były takie jak Mintexy 1055, bo wtedy to można się wku.... . Ogólnie każdy klocki porównuje do Ferodo- z jakiegoś powodu tak jest i dodatkowo cena, w ostatnich dniach kupowałem DS3000 do Alfy na tarczę 286 i DS2500 do Niemca na zacisk z S klasy i cena była lepsza niż za Mintexy
    Co do płynu to chyba ATE ma płyn jakiś taki lepszy o zwiększonej wytrzymałości i wytrzymuje dwa lata z palcem w ...., mam go w Alfie i dobrze jest, a Motula mam w Audi i też nie narzekam
    A tarcze- jak ma być dobrze to Blade'y i w zestawie z DS2500 lub 3000. Sprawdzony klocek tarcza też w porządku. Wady to dźwięk w przypadku 3000 i podwyższone pylenie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 09-07-2017 o 22:21

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    brembo oro
    tylko nie wiem czy ta seria w ogole jeszcze istieje, dawno sie nie interesowalem

    w

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zwykłe gładkie brembo dają radę, nawet na torze, ja się jeszcze nie zawiodłem a mają co spowalniać u mnie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Zwykłe gładkie brembo dają radę, nawet na torze, ja się jeszcze nie zawiodłem a mają co spowalniać u mnie.
    to samo uważam, jedynie ze względów kosmetycznych to jak będą do wyboru - jakieś z zabezpieczonymi powierzchniami nie-ciernymi (krawędź, wokół piasty), bo momentalnie rdza łapie. Ale to kosmetyka.
    I tak najważniejszy jest sprawny 100% zacisk i zapewniony luz klocka w zacisku, blokują się w brembo te wewnętrzne często przez korozję pod blaszkami prowadzącymi klocek.
    A płyn RBF600 nie szkodzi ABSowi\

    Co do klocków Galfer 1055 i Mintex 1055 też mnie zastanawia zbieżność nomenklatury ? - może oba wykorzystują jakieś podobne składniki mieszanek ? diabli wiedzą.
    Co do porównań do DS'ów to jednak Galfer 1055 to drogowe , dopuszczone do użytku na drogach publicznych klocki.v Na pewno mniej w sensie zakresu temperatur zniosą. Ale czy to potrzebne będzie koledze? sam musi wiedzieć. I mają fajne podkładki antywibracyjne. DSy - do minusów dodałbym jeszcze dość szybkie zużycie i zużycie tarcz i to że, aby optymalnie działały trzeba ich konkretnie używać - jakby wciąż "docierać".

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jeżeli to nie jest tylko przypadkowa zbieżność nazw to jak tak ma klocek wyglądać po 7- 10 tysiącach to chyba coś nie tak.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170710_115903_SRES[1].jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	48.8 KB
ID:	231393
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170710_115933_SRES[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	40.7 KB
ID:	231394
    Opierając się na bzdetach firmy to jest odpowiednik DS2500 czyli wspaniały półśrodek miedzy jazdą miejską, a upalaniem. Zrobiły one ze mną 4Nano na Kielcach, ostatniego Jastrzębia i jednego do połowy. Hamuje to to mizernie, na ta chwilę mam założone klocki TRW Cotec (DS2500 w zapasie garażowym czeka), czyli taka budżetówka do tego zacisku i nie hamuje wcale słabiej . Zużycie klocka na tak mizernym przebiegu to też porażka, na jednym tłoczku miałem więcej klocka po 30 tysiącach (DS2500) niż tu po 10 i przed rokiem nie było miesiąca bez co najmniej jednego wyjazdu.
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 10-07-2017 o 11:32

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Eee, no nie przesadzaj, a ile by miało zostać klocków po 2 i pół długich trackdayach na sucho w mocnym i jednak dość ciężkim wozie. i tylu tysiącach gdzie raczej się podejrzewam nie turlasz delikatnie ;-)
    I przecież wiemy że Jastrząb zużywa klocki że hej. A na 4 nano było sucho więc też oberwały.
    Na tych zdj nie widać, ale czy one były ścięte skośnie na brzegach jak były nowe ? bo Galfery 1055 są w odróżnieniu od pełnych litych kwadratowych DSów. I tu nie pamiętam na 100%, ale zdaje się że galfery nie mają nacięcia na środku. Ja tam je lubię, w 156 Vce mam i jest bardzo ok z gładkimi jakimiś Ferodo czy innymi zwykłymi tarczami i Brembo 305mm, ale to użytek drogowy. W dodatku przez notoryczne serwisowanie z innych przyczyn nie było mio dane zrobić przebiegów pozwalających ocenić zużycie . Ale są bardzo przyjemne w sensie łapania zdecydowanego ale łagodnego i dozowania siły hamowania. Z tym że to podkreślam - z zakresach daaaaalekich od granic temperaturowych. Tu jak wiemy chyba lepiej od DS3000 czy DS Uno to nie wiem czy coś istnieje. Tylko czy trzeba aż tak Pininfarinie? nie wiem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Zwykłe gładkie brembo dają radę, nawet na torze, ja się jeszcze nie zawiodłem a mają co spowalniać u mnie.
    U mnie gładkie Brembo niecałe 10 tys. Biją niemiłosiernie. Po przetoczeniu 100 km i znowu biją. Do wymiany..

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory