Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Temat: Co denerwuje, podoba się, zmienilibyście.

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie Co denerwuje, podoba się, zmienilibyście.

    Interesuje mnie czy macie podobne problemy i odczucie.

    Denerwuje.
    1/ Gumowy hamulec.
    2/ Brak Traffic.
    3/ Hałas rozrządu, silnik zimny 60-90 sec. po uruchomieni.
    4/ Brak ulic w nawigacji, ulic istniejących od 100 lat.
    5/ Nawigacja, kilometra kilometrów.
    6/ Lusterko wewnętrzne, nie widzę całej tylnej szyby.
    7/ Przycisk telefon. Wybór ostatniego połączenia trzeba potwierdzić na konsoli środkowej.
    8/ Pedał hamulca, przyśpieszenie przesunięte w lewo co powoduje dziwne ułożenie nóg kierowcy.
    9/ Telefon. Ulubione numery giną bezpowrotnie.
    10/ Wybór kierunku jazdy. Do przodu, dźwignia w tył. Do tyłu dźwignia do przodu.
    11/ Mycie tylnej szyby od wewnątrz, koszmar.
    12/ Grafika na wyświetlaczu. Wydaje mi się cze ktoś na mocnym kacu to wymyślił. Słupki w trybie N powinny być w A. W trybie D brakuje wskaźnika Turbo + Power. oraz wyraźnego Shift

    Podoba się. ( Po za ogólnym wyglądem i całokształtem)

    1/ Prowadzenie, przyczepność.
    2/ Q4 + szpera
    3/ Szybka zmiana biegów.
    4/ Wytłumienie zawieszenia.
    5/ Fotele sport.

    Co bym zmienił(a)

    1/ Większe tarcze hamulcowe przód i tył Co najmniej 360 przód i 330 tył
    2/ Moment i moc . Co najmniej 350 KM i 500 NM od 2200ob/min.
    3/ Niższe zawieszenie - 20 mm w wersji Q4

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lusaczek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 2017
    Postów
    43

    Domyślnie

    patrząc na twoją liste przy przewadzę minusów... sprzedaj to auto bo nie jesteś zadowolony

    ja tam fanatykiem nie jestem, traktuje uzyte rozwiązania w Giuli jako coś do czego trzeba się przyzwyczić toż to mamy wybór - tyle aut do wyboru nikt na siłe w AR nie trzyma

    także moja lista jest krótka i tylko w formie nowości dla mnie bo to móje pierwsze nowe auto z bajerami
    - do hamulców trzeba się przyzwyczaić to prawda (ale nie odrazu że są beeee) irytuje mnie tylko system przed kolizją który sam hamuje - ma swoje zalety, ale ogólnie mi przeszkadza
    - system audio (nie HK) - działa ale mi brakuje troche basu - rozwiązałem to wstawiając woofer do bagarznika, więc po sprawie - na plus nic nie trzeszczy i nie harczy - wszystko stabilnie się trzyma
    - szum wiatru przy większej prędkości - nie wiem jak od strony pasażera, ale od kierowcy na wysokości słubka bocznego strasznie szumi - tak od 150
    - nawigacja -> zmienić na EN i po kłopocie z odmianą polskich słówek - proste prawda? ostatecznie CarPlay/AndoridAuto rozwiązuje sprawe (rzecz jasna nie mam, ale jakby był...)
    - spalanie chwilowe, które non stop przyciąga uwagę ...mam to zawsze w tyle głowy i nie ciśne na pedale gazu, a przecież po to jest żeby cisnąć

    a ogólnie to szukam tylko pretekstu, aby tylko pojeździć
    jednym słowem - auto uzależnia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    + prowadzenie - radość z jazdy, uśmiech nie schodzi z twarzy
    + przyczepność
    + wygląd i jakość materiałów z których wykonana jest kierownica ( chce się ją po prostu trzymać )
    + bardzo precyzyjny układ kierowniczy, test łosia przeszedł wręcz doskonale
    + hamulce, po którkim okresie przyzwyczajania są świetne, na pewnie nie gumowe. O wiele lepsze niż w 330i. Nie rozumiem po co większe jak się sprawdzają doskonale? Nie zauważam również dziwnego układania nóg.
    + napęd AWD ( w praktyce większość czasu na tył )
    + wygląd
    + zmiana biegów, łopatki
    + silnik, dynamika, moc i moment. Samochód jest piekielnie szybki, daje radę niejednokrotnie mocniejszym kolegom ( S3, Mustang 2.3, BMW 340i )
    + spalanie, średnie zużycie 11.8l/100km po prawie 10000 km gdzie jazda głownie w trybie dynamic
    + fotele, trzymanie boczne, jakość skóry
    + wnętrze, wkomponowanie monitora, zegary analogowe a nie jakieś cyfrowe gów... na cały ekran.
    + komfort jazdy. Trasa ponad 1500 km w jedną stronę i praktycznie zero zmęczenia czy bólu kregosłupa - jeszcze raz fotele
    + szeroki i wygodny podłokietnik ( tak tak ), port usb w schowku
    + świadomość, że jest to bardzo bezpieczny samochód
    + jestem inżynierem, to też wiedza o istnieniu pewnych kruczków czyt. elemntów użytych w samochodzie jak wał z włókna węglowego, rozkład masy, itd cieszy.Pierdoła ot co.
    + jakość zestawu głośnomówiącego, działanie spotify, ogólnie łączenie z telefonem
    + wytłumienie wnętrza
    + zawieszenie mimo doskonałych właściwości jest niezwykle komfortowe ( sprawdzone na mazurskich dołach )

    Co do wyboru kierunku jazdy to można łopatką.

    - beznadziejna jakość audio
    - czułość alarmu ( czasem sam się włącza ) ale podobno da się zmniejszyć
    - brak możlwiości wyłączenie start/stop
    - brak możlwiości wyłącznie kontroli trakcji
    - średnia nawigacja, częściej korzystam z google maps

    Zgadzam się, że auto uzależnia

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    + zawieszenie i Q4 (ja sprawdziłem na warmińskich drogach, też super dało radę w błocie ) - do tego cichutkie i nie buja nic na boki w zakrętach
    + hamulce za skuteczność, dzisiaj przy 200kmh skończyła mi się droga (zamknięty pas) - auto zahamowało jakbym jechał 80 najwyżej - MEGA
    + silnik, skrzynia, "chodzenie" bokiem - gdyby jeszcze można było pozbyć się kontroli trakcji
    + (to niespodzianka dla mnie) - działanie adaptacyjnego tempomatu. Dzisiaj zrobiłem pierwszy raz w życiu 300km na jakimkolwiek tempomacie (i to w trybie A). Zużycie paliwa 8.2 średnia prędkość 101, więc nienajgorzej. Jazda autostradą jest i tak zwykle nudna, czasu się nadrobić nie da za bardzo (kiedyś prułem 220 giuliettą przez prawie 1000 km i nadrobiłem 25 minut...) - wyluzowałem się a narzeczona umalowała i zjadła w spokoju )) Choć kilka razy korciło żeby przycisnąć w dynamicu jak mnie mijał jakiś Januszek w skodzie RS i tam "szalał" na prostej drodze...


    Nie będę się powtarzał (ani Was), ale
    - o pomste do nieba woła zamykanie podłokietnika
    - za małe cupholdery! nie da się tam wcisnąć ani Costy ani Mcd. W stelvio są większe. Za to redbull lata... Ta guma w nich też bez sensu zamiast jakiś docisków na sprężynkach
    - audio HK słabe
    - nawigacja i komputer pokładowy beznadziejne
    - alarm u mnie też nieraz włącza się bez sensu
    - brak traffica jest ogromną wadą, muszę i tak korzystać z tomtoma za 800 zł mając navi za 10.000


    Nie podzielam natomiast nic w kwestii dziwnego ułożenia pedałów, za małych tarcz (wręcz przeciwnie, uratowały mi dziś dupę). Fotele w lux są nieco słabsze w podparciu bocznym, ale na długie trasy sprawdzają mi się świetnie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ważne, żeby te minusy nie przysłoniły Wam plusów


    Dziwne, że mając taką ilość fanów na świecie producent nie bierze ich opinii przy projektowaniu aut.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    10/ Wybór kierunku jazdy. Do przodu, dźwignia w tył. Do tyłu dźwignia do przodu.
    MAsz przecież TCT, tam jest tak samo, ba, w każdym innym samochodzie z automatem dajesz wajche do tyłu żeby wrzucić na D. Jakby [notranslate]Alfa[/notranslate] zrobiła odwrotnie to dopiero by się zaczął raban.
    Uważam że to totalnie bzdurny minus xD

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Ważne, żeby te minusy nie przysłoniły Wam plusów


    Dziwne, że mając taką ilość fanów na świecie producent nie bierze ich opinii przy projektowaniu aut.
    może weźmie przy jakimś FL. Z drugiej strony może po prostu nie ma dobrego kanału komunikacji? może (wtf?) po prostu nie czyta tego forum ))

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Jazda autostradą jest i tak zwykle nudna, czasu się nadrobić nie da za bardzo (kiedyś prułem 220 giuliettą przez prawie 1000 km i nadrobiłem 25 minut...) - wyluzowałem się a narzeczona umalowała i zjadła w spokoju )) Choć kilka razy korciło żeby przycisnąć w dynamicu jak mnie mijał jakiś Januszek w skodzie RS i tam "szalał" na prostej drodze...
    Sorry, ale chyba coś Ci się pomyliło
    Prując 220km/h przez 1000 km/h, a jadąc standardowo 140km/h różnica w czasie jest znacznie większa niż 25 minut.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Sorry, ale chyba coś Ci się pomyliło
    Prując 220km/h przez 1000 km/h, a jadąc standardowo 140km/h różnica w czasie jest znacznie większa niż 25 minut.
    Oczywistym jest ze nie jedziesz ciagle 220 - nie pisałem nigdzie ze to średnia natomiast grzałem na prom na Hvar od Austrii już praktycznie i poza zużyciem 2x wachy wiele nie zyskałem ok 30 min


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Denerwuje.
    11/ Mycie tylnej szyby od wewnątrz, koszmar.
    To jest cecha każdego współczesnego sedana. Szyba jest mocno pochylona i sięgnięcie do dolnej części wymaga długości rąk małpy.

Podobne wątki

  1. Alfa GT 3.2 LPG Jak wam sie podoba? Carbon itp
    Utworzone przez rudy00 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 15:13
  2. Podoba wam sie nowe forum?
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 16:42
  3. Jak wam się podoba
    Utworzone przez szamacz w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-10-2007, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory