Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: sprężyny

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Question sprężyny

    Dziś wymieniłem sprężyny na tylnej osi, ponieważ od jakiegoś czasu samochód stał nierówno i w zakrętach czasem opona dobijała do nadkola.
    Po wymianie okazało się, że nadal jedna strona samochodu jest niżej Różnica nie jest duża (ok. 7 mm) ale nie tak chyba powinno być po wymianie sprężyn. Co może być przyczyną?
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  2. #2
    wipi
    Gość

    Domyślnie

    Która strona siedzi, i czy sprawdzałeś przy pustym bagażniku?
    7 mm przechyłu może dać już nawet 10 kg obciążenia (w zależności od sprężyn).

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Siedzi prawa. W bagażniku po prawej jest zbiornik paliwa alternatywnego ;-)
    Po wymianie przednich sprężyn poprawiło się ale dla pewności pojechałem na badanie stanu amorów i są do wymiany - do niczego się nie nadają - tylne są w stanie agonalnym (CORVEN) , przednie OK (BOGE).
    Samochód był kupiony dwa lata temu i nie ruszałem przez ten czas zawieszenia.
    Trzeba kupić nowe. :-(

    P.S. Alfa się cieszy bo ma dużo nowych części - za to mój portfel jest nieszczęśliwy ;-)))

    A sprężyny to progresywne JAMEX-y (czerwone)
    Ostatnio edytowane przez bikermarek ; 19-06-2009 o 17:22
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  4. #4
    wipi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikermarek Zobacz post
    Siedzi prawa. W bagażniku po prawej jest zbiornik paliwa alternatywnego ;-)
    Po wymianie przednich sprężyn poprawiło się ale dla pewności pojechałem na badanie stanu amorów i są do wymiany - do niczego się nie nadają - tylne są w stanie agonalnym (CORVEN) , przednie OK (BOGE).
    Samochód był kupiony dwa lata temu i nie ruszałem przez ten czas zawieszenia.
    Trzeba kupić nowe. :-(

    P.S. Alfa się cieszy bo ma dużo nowych części - za to mój portfel jest nieszczęśliwy ;-)))

    A sprężyny to progresywne JAMEX-y (czerwone)
    No to chyba masz odpowidź, obciąż lewą stronę baga porównywalnym ciężarem co alternatywa i wtedy sprawdzaj.
    Jeśli nic się nie zmieni, to może skrzywiony wahacz (prawa najbardziej cierpi - polskie drogi).
    A amory sprawdzałeś u sprzedawcy czy w stacji diagnostycznej?
    Ostatnio edytowane przez wipi ; 20-06-2009 o 16:14

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Cytat Napisał wipi Zobacz post
    ...amory sprawdzałeś u sprzedawcy czy w stacji diagnostycznej?
    Na stacji... Diagnosta nie podał wyniku ale powiedział, że z tymi amorami pieczątki w dowodzie bym nie dostał
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  6. #6
    wipi
    Gość

    Domyślnie

    No i co teraz......zacząłeś od "dupy strony" wymieniłeś sprężyny - a nie sprawdziłeś amorów?
    Teraz zapłacisz podwójnie.
    To tak, jakbyś nie wymienił pompy chłodzenia przy wymianie rozrządu.
    Dziwi mnie trochę podejście Twoich mechaników do tej sprawy, no ale może nie wszystko wiem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Cytat Napisał wipi Zobacz post
    No i co teraz......zacząłeś od "dupy strony" wymieniłeś sprężyny - a nie sprawdziłeś amorów?
    Teraz zapłacisz podwójnie.
    Teraz to i ja wiem, że nie od tej strony zacząłem... Ale cóż: "błędów nie popełnia ten co nic nie robi".
    155 to mój pierwszy samochód (stąd brak doświadczenia i wiedzy), jak zauważyłem, że z zawieszeniem z tyłu jest "coś nie tak" to pomyślałem, że trzeba wymienić amortyzatory - moje myślenie podążało w słusznym kierunku. Natomiast każdy z kim rozmawiałem (a są to ludzie, którzy posiadali już niejedno auto) i po lekturze forum, doszedłem do wniosku, że trzeba w pierwsze j kolejności wymienić sprężyny.
    Podobny przykład choćby tu: http://www.forum.alfaholicy.org/145_...wieszenie.html

    Cytat Napisał wipi Zobacz post
    To tak, jakbyś nie wymienił pompy chłodzenia przy wymianie rozrządu.
    No może nie do końca tak... Raczej jakbym zamiast pompy wymienił termostat - i nie przy rozrządzie a przy kłopotach z temperaturą :-) ale jakby się takie pojawiły (oby nie) to pewnie każdy by stawiał w pierwszej kolejności na termostat

    Cytat Napisał wipi Zobacz post
    Dziwi mnie trochę podejście Twoich mechaników do tej sprawy, no ale może nie wszystko wiem.
    Robiłem wszystko sam w garażu. Mam kanał, trochę odpowiednich narzędzi, dwie ręce i nie latam ze wszystkim do mechaników. To jest chyba jedyny sposób na zdobycie doświadczenia i wiedzy o budowie własnego auta :-)
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał wipi Zobacz post
    No i co teraz......zacząłeś od "dupy strony" wymieniłeś sprężyny - a nie sprawdziłeś amorów?
    Teraz zapłacisz podwójnie.
    To tak, jakbyś nie wymienił pompy chłodzenia przy wymianie rozrządu.
    Dziwi mnie trochę podejście Twoich mechaników do tej sprawy, no ale może nie wszystko wiem.
    A mnie dziwi to co ty piszesz, bo nie wiem, czy wiesz, ale w alfie 155 tylnie sprężyny nijak się mają do wymiany amortyzatorów i na odwrót. Wymieniając amortyzatory nie trzeba wyjmowac sprężyny, a wymieniając sprężyny nie trzeba demontowac amortyzatora, także nawet jakby robili to mechanicy nic nie ma to do rzeczy. A co do wymiany pompy wody to są różne zdania.

    Co do kłopotów z temeraturą to jeśli chodzi o zbyt dużą to termostat nie nic do rzeczy, bo jeżeli się psuje to zawsze w pozycji otwartej, także nie będzie się przegrzewał tylko dużo wolniej nagrzewał i troche więcej palił.
    Ostatnio edytowane przez mac1us ; 22-06-2009 o 08:31

  9. #9
    wipi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac1us Zobacz post
    A mnie dziwi to co ty piszesz
    To się nie dziw, bo ja nie mam kanału i wszystko robię u mechaników, a w takiej sytuacji, taniej wychodzi wymiana amorów i sprężyn jednocześnie, niż robienie tego na raty.
    Co do pompy wody - znam kilka przypadków, że niebawem po wymianie rozrządu właśnie sypała się pompa (i nie dotyczy to tylko Alfy). Jeśli ktoś ma możliwości i lubi grzebać w silniku to dla niego kolejne wyzwanie, ale ja wolę wymienić ją przy robieniu rozrządu, niż czekać aż padnie i wybulić kolejny raz za to samo.
    Podobnie ma się sprawa z tulejami wahacza przedniego, robiąc to samemu napewno wyjdzie taniej, ale u mechaników różnica w wymianie tulejek - a wymiana wahacza na nowy z materiałem wyniosła 30 zł - wymieniłem na nowy (prawa strona).
    To tyle jeśli chodzi o naprawy samodzielne, a u mechaników - ale nawet robiąc samodzielnie, można sobie zaoszczędzić czasu i niecenzuralnych słów pod adresem autka.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    A ja wam powiem ze moja Bella która ma 14 latek , od 12 lat (czyli odkąd wpadła w ręce mego brata potem moje ) nie widziała rąk mechanika .
    Jak dla mnie mechanicy to Parta*** , zrobią Ci wszystko na ochrzan zęby tylko podziałało i tyle , a tak samemu to sobie człowiek posprawdza parę innych rzeczy , poczyści wymaluje , nasmaruje wszystko dokładnie itd. - i w tedy jest to zrobione elegancko .

    Odnośnie wymiay zawieszenia , to aby wymienic amortyzator to trza ci jak masz kanał to tylko lewarek i klucz 19 albo 22 nie pamiętam dokładnie i zajmie Ci to ja wiem 30 min .
    A do tego nie róznego stania , wątpie zeby to było od obciązenia bagażnika bardziej bym powiedział że ja bym skontrolował wachacze moze masz te łozyska jakoś wychlastane .
    A na uboczu , wiem ze to abstrakcja , ale zobacz jaki masz stan poduszek pod tylną belką , bo moje przegniły i guma się rozlazła - ale nie widziałem w sumie jakiegoś siadania .
    A co do sprawdzania Amorów , to powiem tak ja mam w swojej oryginalne które mają juz 14 lat ( chodzi mi o tył ) nie wiem , ale to chyba fenomen i są eleganckie . Ale chciałem poruszyć sprawę sprawdzania amorów , jak mozna sprawdzić amory jak dupa samochodu jest nie obciązona ? Zastanawiał się ktoś ? Zeby była dobra kontrola to nalezało by wsadzić do bagażnika coś aby go konkretnie obciązyć , bo jak samochód jest pusty to co tam ma ten pomiar wykazać ?
    Jak będziesz potrzebował jakiś zdjęc z tylnego zawieszenia to daj znać bo belkę tylną wymieniałem + regeneracja kazdego jej elementu . ( obecnie przednie sanki wymieniam + regeneracja )

Podobne wątki

  1. [159] Sprężyny
    Utworzone przez Mareczek1122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 19:56
  2. Sprężyny tył 156 SW
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 14:56
  3. sprężyny
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 20:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory