Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2711
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o te niespodziewane pady akumulatora, to warto zaopatrzyć się w jakiś "power bank" rozruchowy, np. w coś takiego : https://allegro.pl/oferta/urzadzenie...d-bb976622cef7

  2. #2712
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Jeśli chodzi o te niespodziewane pady akumulatora, to warto zaopatrzyć się w jakiś "power bank" rozruchowy, np. w coś takiego : https://allegro.pl/oferta/urzadzenie...d-bb976622cef7
    Mam wątpliwości czy to coś pomoże w przypadku całkowitego blackoutu.

  3. #2713
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Mam wątpliwości czy to coś pomoże w przypadku całkowitego blackoutu.
    Miałem całkowity pad aku w Doblo 1.6 multijet i dało radę, Co do Giulii gdzie wrażliwej elektroniki jest więcej, to nie wiem, ale jeśli odpali z aku innego auta i to powinno dać radę.

  4. #2714
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Jeśli chodzi o te niespodziewane pady akumulatora, to warto zaopatrzyć się w jakiś "power bank" rozruchowy, np. w coś takiego : https://allegro.pl/oferta/urzadzenie...d-bb976622cef7
    Tak, dokładnie, wygląda na to że to niezbędnik dla posiadaczy Giulia i Stelvio. Mam zamiar zamówić coś w ten deseń...

  5. #2715
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Tak, dokładnie, wygląda na to że to niezbędnik dla posiadaczy Giulia i Stelvio. Mam zamiar zamówić coś w ten deseń...
    nie mam, żyję, padu nie było, co najwyżej na pierwszym aku i przed updatami raz parę kontrolek w zimie wyleciało po tygodniowym postoju na parkingu na lotnisku. aku faktycznie nie przeszedł testu w ASO i wymienili 2+ lata temu.
    dla mnie alfaconnect jest podejżanym głównym tych nagłych pełnych rozładowań, ewentualnie może np niezupdatowany DNA monostabilny, gdy się zwiesi (a to mu się zdarza na starszych firmwarach sporadycznie), potrafi w konsekwencji np blokować uśpienie innych modułów i właśnie rozładowanie aku. naprawde nie kojarzą aut z przed czasów alfa connect/mono DNA które by miały taki pad nagły.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2716
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie mam, żyję, padu nie było, co najwyżej na pierwszym aku i przed updatami raz parę kontrolek w zimie wyleciało po tygodniowym postoju na parkingu na lotnisku. aku faktycznie nie przeszedł testu w ASO i wymienili 2+ lata temu.
    dla mnie alfaconnect jest podejżanym głównym tych nagłych pełnych rozładowań, ewentualnie może np niezupdatowany DNA monostabilny, gdy się zwiesi (a to mu się zdarza na starszych firmwarach sporadycznie), potrafi w konsekwencji np blokować uśpienie innych modułów i właśnie rozładowanie aku. naprawde nie kojarzą aut z przed czasów alfa connect/mono DNA które by miały taki pad nagły.
    A jeśli chodzi o przełącznik DNA, to czy dla świętego spokoju można zrobić downgrade z monostabilnego do tri stabilnego, czy to raczej nie przejdzie?

  7. #2717
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja po wymianie akumulatora pół roku temu na varta tez zero problemów.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    A jeśli chodzi o przełącznik DNA, to czy dla świętego spokoju można zrobić downgrade z monostabilnego do tri stabilnego, czy to raczej nie przejdzie?
    nie, nie da się, tristabilny jest elektromechaniczy i ma taki interfejs (10 pin), monostabilne to już moduł CAN tylko masa/stałe +12V i para różnicowa CAN - ma swój firmware. Od stycznia jest update do revsion 403. Większość aut które do mnie przyjeżdżało miało rev 307, ostatnio było jednak auto z 401, a i tak siedział w kompie (nie pamiętam BCM czy ECU) błąd U1700-87 który kwalifikuje wg service newsa (wrzucałem na forum parę tyg temu) na update firmwaru na 403 i poprawki stabilności.
    Tylko słówko odnośnie monostabilnego DNA i tego że wspomniałem iż może on być odpowiedzialny za brak power-downu auta i pady aku - nie chcę być źle zrozumiany - to takie bardzo luźne spekulacje, raczej na pierwszym miejscu stawiam alfa connect bo to jednak moduł który stale wysyła/sprawdza pozycję itp i prędzej bym go obarczał odpowiedzialnością że wejdzie w jakiś stan gdzie uporczywie i na np max mocy próbuje komunikować się z siecią komórkową albo zawiesza (bo w przeciwieństwie do DNA który ma prosty firmware, tu na pewno jest juz dużo bardziej skomplikowany).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja po wymianie akumulatora pół roku temu na varta tez zero problemów.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    no ale Ty masz 2016 więc cudów typu alfa connect czy monostabilne dna u Ciebie brak. natomiast 2016 ze starymi firmwarami tez miały swoje grzeszki jeśli chodzi o usypianie i były na to jakieś updaty chyba w 2017r.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2719
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja po wymianie akumulatora pół roku temu na varta tez zero problemów.
    Niestety mój to Varta właśnie...

  10. #2720
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    SPróbowałem skonfigurować Stelvio i wydrukować - zapisać do pfd: "Błąd". Więc próbuję udostępnić sobie konfigurację - na maila. Przychodzi mail, owszem, po godzinie:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	40.4 KB
ID:	278070
    Nie było do tego mail załączników.
    Wstyd. Próbowałem zachęcać znajomego do zakupu Stelvio Veloce, obiecałem że mu prześlę konfigurację. Ależ dbałość o sprzedaż!

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory