Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 164 i 166

  1. #1
    konradward
    Gość

    Question Alfa 164 i 166

    chciałbym się was zapytać na co zwrócić uwagę przy oglądaniu dwóch modeli.... mianowicie jak w temacie, AR 164 2,0 TS i 166 2.4 jtd

    powiedzcie mi na co najbardziej (moze znacie jakies "kruczki" tych modeli) trzeba by zwrócić uwage... a może z doświadczenia wiecie już na co trzeba patrzeć ?? Wy nimi jeździcie więć wolę sie podpytac żebym wiedział na co patrzeć jak bym jechał oglądać


    po raz kolejny będę wdzięczny za pomoc i dzięki waszym postom (waszej pomocy) będę mógł wybrać coś co nie jest szrotem na kołach

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    napewno w 166 na zawieszenie jesli buja stuka puka to znaczy ze wykonczone wiec trzeba liczyc przynajmniej okolo 2,500 na regeneracje patrz czy nie bite czy podluznice cale czy turbo nie zajechane czy nie kopci czy silnik rowno pracuje jak otworzysz przednie drzwi to miedzy blotnikiem a slupkiem powinna byc taka pasta jesli jej nie ma to znaczy ze blotniki byly wymieniane albo auto bite patrz na kontrolki czy gasna po odpaleniu odrazu czy po 5 min...... wsluchaj sie czy nie zepoli cos ze skrzyni bo moze byc np dwumas rozwalony lub sprzeglo patrz tez czy sprzeglo nie zaczyna slizgac i czy nie bierze na samej gorze przy jezdzie warto wsluchac sie czy nie wyja lozyska bo ceny sa kosmiczne no a reszta no to chyba by obleciala o oblukaj czy nie cieknie z ktorejs pompy czy maglownicy bo to tez spore wydatki

  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    164 Twin Spark 8v- silnik cały aluminiowy na łańcuchu rozrządu- stara sprawdzona konstrukcja, zajeździc go można tylko wtedy jak się lipny olej lało. Zmienne fazy rozrządu, przy czym nie ma problemów takich jak z wariatorem w 16v. Spalanie niewiele mniejsze jak w V6, ale przy kosztach ubezpieczenia zdecydowanie lepiej 2.0 kupic, przy czym na testach w Maroku 8v więcej wytrzymał niż 3.0 12v. Wyświetlacz klimatronika jak nie działa to nie przejmowac się- w rzadko której Alfie 164 Super ten wyświetlacz działa poprawnie. Mogą zdarzyc się usterki przełączników bądź przekaźników. Przekaźniki zazwyczaj trzeba wymienic, chociaż ja zazwyczaj coś luty poprawiam- przełączniki to kwestia syfu który zabija konektory- starczy spirytus albo denaturat, wyczyścic i powinno działac. Większych problemów z elektryką ja w obu 164 jakie miałem nieodnotowałem. Na moim blogu jest masa materiału o 164 zresztą- www.fierglu.blog.interia.pl . Jeśli chodzi o zawieszenie to katastrofy nie ma- tylne jest podobne jak w 156- przy czym wykonane ze stali, tuleje gumowe, są żywotne-dużo jeżdżę przez Wrocław i większych stuków od roku nieodnotowałem. Z przodu MacPherson więc na naszych drogach zdecydowanie żywotniejszy niż wielowahacz.

    Piętą achillesową może byc jak wymieniłem
    -wyświetlacz klimatronika
    -górne łożyska MacPhersona
    -elektryka mimo wszystko, ale można te usterki opanowac
    -skrzynie biegów jak były źle eksploatowane- ogólnie olej w nich się wymienia chyba co 80 000km, ale pewny nie jestem bo książe serwisową mam w aucie, a mówię z głowy. Co prawda w TS8v jakis jajec nie spotkałem, to raczej w V6 częściej coś się z nimi dzieje.

    Podstawowym kryterium powinna byc bezwypadkowosc. Jednak jak masz te 13 kafli na auto to 164 za taką cene dostaniesz w stanie b.dobrym nawet do idealnego. Ze 166 już może byc różnie.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 27-06-2009 o 13:29
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  4. #4
    szdar77
    Gość

    Domyślnie zakup 166

    Witam wszystkich
    potrzebuje waszej pomocy - na co zwracać uwagę przy zakupie 166 chodzi mi o to co było szczególnego w w jakimś roczniku lub wersji 166 a nie było tego w innym roczniku . Czy w ogóle były jakieś zmiany, modernizacje od 1999 do 2001, Za jakis czas bede realizował swoje marzenieczyli zakup 166 ale niechciałbym żeby sprzedajacy wciskał mi jakiś kit ze ten model czy rocznik tak ma ,lub że jest bezwypadkowa a tu sie okaże że cześci są z innego rocznika .
    pozdrawiam!

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Gdzieś koło 2001 roku pojawiły się fotele z pamięcią, audio w kierownicy, ciut później chyba regulowany odcinek lędźwiowy.
    Opcja full (jak to piszą handlarze) z okolic 2001 roku, zawiera, oprócz standardowych poduszek, klimy, ABSu... jeszcze:
    - pełną elektrykę siedzeń (plus ewentualnie ogrzewania lub webasto, które widziałem tylko w JTD);
    - składane elektrycznie lusterka boczne;
    - lusterko wsteczne fotochrom;
    - tempomat;
    - roleta tylnej szyby;
    - czujnik deszczu;
    - podgrzewana przednia szyba;
    - xenony z poziomowaniem i spryskiwaczami;
    - procesor dźwięku DSP z kompletem 10 głośników;
    - nawigację;
    - zmieniarkę na 6CD;
    - STR (wersje benzynowe);
    - ASR;
    - bagażnik otwierany z kluczyka;
    - tapicerkę skórzaną Momo.
    To chyba wsio.
    Zdarzają się szyberdachy i czujniki parkowania, ale to drugie na pewno już inwencja właścicieli.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #6
    lukanioo
    Gość

    Domyślnie

    W 166 2.4 JTD na pewno warto zwrócić uwagę czy nie ma problemu z kontrolkami, np. czy dziwnie nie świecą bez powodu lub kontrolka kierunku nie świeci cały czas albo jakieś zwarcia. Jeśli są takie objawy to może to oznaczać zalanie modułów elektronicznych ICS przez pękniętą nagrzewnicę. Koszt powyżej tysiąca chyba że zalało kilka modułów to grubo powyżej.
    Na pewno dymienie czy nie jest nadmierne i czy równo chodzi silnik - wtryskiwacze.
    Jeśli chodzi o zawias to wcale nie jest taki drogi, ja płaciłem za komplet 4 wahaczy na przód 650zł. Pukanie może być również spowodowane łącznikiem stabilizatora wtedy puka dość głośno i upierdliwie. Łącznik 60zł tylko ze wymiana ze 150zł bo trzeba zrzucic prawie całe zawieszenie.
    Podgrzewanie foteli również czasem pada a wymiana dość problematyczna.
    Sprawdź czy szyby oryginalne - powinny być Splintex ze znaczkiem Alfa Romeo, przednia może być wymieniana od uderzenia kamieniem.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory