Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Szarpnięcie przy puszczeniu gazu.

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie Szarpnięcie przy puszczeniu gazu.

    Mam pytanie do posiadaczy Veloce.

    Zauważyłem, że czasem jak przyśpieszam i gwałtownie puszę gaz to występuje taki szarpnięcie i nagłe zwolnienie. Za pierwszym razem miałem wrażenie że na coś najechałem/uderzyłem bo jest na prawdę mocne. Przyśpieszam, puszczam gaz i jest takie jeb, że aż głowa odskakuje do przodu. Nie mogę tego powtórzyć bo dzieje się w losowych momentach. Przeważnie jest normalnie przy odpuszczeniu gazu czyli łagodne "odpuszczenie" ale czasem w tych samych warunkach jest szarpnięcie. Dość rzadko zdarza się to raz na ok 50km. Zaobserwowałem to akurat w trybie N. W innych trybach nie zauważyłem. W wersji Super tego nie miałem więc zakładam, że to może Q4 tak czasem szarpnie.

    Czy ktoś się z tym efektem spotkał?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    skrzynia redukuje biegi

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Szczerze to nie pamiętam żeby redukowała. W dodatku przy puszczeniu gazu? Jak mocno przyśpieszasz i puścisz to ona akurat trzyma bieg bo nie wie czego chcesz. Jak delikatnie ujmiesz gazu to wrzuca wyższy bo znaczy że nie potrzebujesz mocy. Jek depniesz to wtedy redukuje ale to przyśpieszasz i tak. Jak skrzynia szarpie to ja wiem z wersji Super To raczej nie to. W dodatku wtedy by można to powtórzyć a mimo spędzonych kiedyś kilku godzin w trasie aby to powtórzyć nie udało mi się na zawołanie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    W 200KM też sie to zdarza. Tryb D np oste wyprzedzanie potem odpuszczenie gazu i szarpniecie się pojawia...ale nie zawsze. Przy łagodnym odpuszczeniu nie wystepuje

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Szczerze to nie pamiętam żeby redukowała. W dodatku przy puszczeniu gazu? Jak mocno przyśpieszasz i puścisz to ona akurat trzyma bieg bo nie wie czego chcesz. Jak delikatnie ujmiesz gazu to wrzuca wyższy bo znaczy że nie potrzebujesz mocy.
    Przy odpuszczeniu gazu podczas przyspieszania automat zwykle wrzuca wyższy bieg (szczególnie w trybie N, bo w D niekoniecznie), a jeśli masz silnik na wysokich obrotach i gwałtownie odpuszczasz, to automat może chcieć wrzucić od razu 2 biegi w górę, tylko w tym czasie silnik nie zdąży zejść do tak niskich obrotów do jakich powinien, żeby odbyło się to bez szarpnięcia. Na pewno nie jest to normalna sytuacja (błąd w programie skrzyni?). Zaobserwuj przy jakich obrotach to się dzieje i na których biegach, bo przy 8 biegach ten automat ma duże pole do takich popisów Automatem powinno się jeździć płynnie
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-02-2018 o 20:23
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Coś mi sie zdaję że ten typ tak ma miec
    Jest to zjawisko sporadyczne i przy odpowiedniej pracy stopy na gazie w zasadzie można to zredukować do zera ucząc się poniekąd tej skrzyni.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Coś mi sie zdaję że ten typ tak ma miec
    Jest to zjawisko sporadyczne i przy odpowiedniej pracy stopy na gazie w zasadzie można to zredukować do zera ucząc się poniekąd tej skrzyni.
    Wygląda mi to na lustrzane odbicie sytuacji, gdy jadąc na niezbyt wysokim biegu na niskich obrotach robisz pedałem gazu kick-down i skrzynia redukuje o 2 biegi w dół, a silnik wkręca się na maksymalne obroty przy których następuje odcięcie i musisz wrzucić wyższy bieg, żeby odzyskać napęd.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    jeśli masz silnik na wysokich obrotach i gwałtownie odpuszczasz, to automat może chcieć wrzucić od razu 2 biegi w górę, tylko w tym czasie silnik nie zdąży zejść do tak niskich obrotów do jakich powinien, żeby odbyło się to bez szarpnięcia.
    No ale skoro silnik ma wyższe obroty to szarpnięcie powinno być do przodu a jest wyczuwalne spowolnienie. Ciężko stwierdzić na którym jedziesz mając napisane tylko D Liczyć też jest trudno. W manualu to nie występuje. Można po szarpnięciu szubko przełączyć na manual i zobaczyć który jest bieg ale wtedy nie wiadomo który był wcześniej i czy w ogóle była jakaś zmiana. Działo się to i parę razy w mieście na małych prędkościach i na prędkościach 140kmh nie ma reguły. W zakresie obrotów gdzie turbina już pracuje czyli pow 2k. Myślałem może, że to spust z turbo ale to głupi pomysł
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No ale skoro silnik ma wyższe obroty to szarpnięcie powinno być do przodu a jest wyczuwalne spowolnienie. Ciężko stwierdzić na którym jedziesz mając napisane tylko D Liczyć też jest trudno. W manualu to nie występuje. Można po szarpnięciu szubko przełączyć na manual i zobaczyć który jest bieg ale wtedy nie wiadomo który był wcześniej i czy w ogóle była jakaś zmiana. Działo się to i parę razy w mieście na małych prędkościach i na prędkościach 140kmh nie ma reguły. W zakresie obrotów gdzie turbina już pracuje czyli pow 2k. Myślałem może, że to spust z turbo ale to głupi pomysł
    Przy obrotach silnika jedynie powyżej 2K to nie ma miejsca na wrzucanie 2 biegów w górę. Pewnie nawet nie ma miejsca na wrzucenie o 1 bieg wyżej, a mimo to przy gwałtownym odpuszczeniu gazu skrzynia próbuje to zrobić i stąd to szarpnięcie. Płynna zmiana biegów jest zawsze uwarunkowana zrównaniem prędkości obrotowej silnika z prędkością obrotową wrzucanego biegu i za to odpowiada program skrzyni, a jeśli jest różnica obrotów to zawsze będzie mniejsze lub większe szarpnięcie, ale w nowej skrzyni coś takiego nie powinno występować.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-02-2018 o 21:08
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [MiTo] Szarpnięcie przy odpuszczeniu gazu przy pełnym ogniu.
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 05:36
  2. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  3. [159] Stałe spalanie 2l/100 przy puszczeniu całkiem gazu
    Utworzone przez mbmario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 14:16
  4. [GTV] nie działa odcięcie palwa przy puszczeniu gazu
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 08:57
  5. Szarpnięcie przy dodaniu i odjęciu gazu
    Utworzone przez gord w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory