Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Grupy zawodowe a rabaty ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    ----
    Postów
    10

    Domyślnie Grupy zawodowe a rabaty ?

    Witam
    Chciałbym sie dowiedzieć orientacyjnie jakie sa uznawane grupy zawodowe przez AR ? ( widziałem na stronie, ale moze realnie cos sie to różni).

    Moze miał ktoś z tym odczynienia i moze powiedzieć w przybliżeniu ile % da sie urwać ?

    Rabaty na grupy zawodowe mocno odbiegają od siebie np. w Audi i BMW ? ( Moze ktoś ma samochody z tych dwóch marek i cokolwiek wie)

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale to taki trochę pic na wodę... Wszystko zależy od kilku aspektów zaczynając m. in. od możliwości sprzedającego, poprzez sytuację rynkową, popyt na daną konfigurację, na sposobie finansowania kończąc.
    Realnie to trzeba iść do salonu i konkretnie rozmawiać ze sprzedawcą. Tutaj nikt Ci niczego nie zagwarantuje a jedynie może podać swój przypadek, jako indywidualny przykład.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loopero Zobacz post
    Witam
    Chciałbym sie dowiedzieć orientacyjnie jakie sa uznawane grupy zawodowe przez AR ? ( widziałem na stronie, ale moze realnie cos sie to różni).

    Moze miał ktoś z tym odczynienia i moze powiedzieć w przybliżeniu ile % da sie urwać ?
    Ogólnie mówiąc: FCA może dorzucić 5% rabatu lekarzowi, prawnikowi i księdzu, do tego, co sprzedawca proponuje w salonie innym.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    ----
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czyli szału nie ma.
    Pytam tylko tak bo nie wiedziałem jak to jest w tej kwestii ogolnie.

    A jak wyglada sytuacja z normalnymi rabatami obecnie na firmę ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loopero Zobacz post
    Czyli szału nie ma.
    Pytam tylko tak bo nie wiedziałem jak to jest w tej kwestii ogolnie.

    A jak wyglada sytuacja z normalnymi rabatami obecnie na firmę ?
    Jak chcesz wiedzieć, jak jest obecnie, to wybierz się do jakiegoś salonu i napisz nam, co Ci zaproponowano
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Te rabaty to rak.

    Nie rozumiem tego kompletnie. Już chyba większej dyskryminacji nie można sobie wyobrazić. W czym jest lepszy lekarz/ksiądz/wojskowy dla "prywatnego" przedsiębiorcy? Niech będzie i dla państwa. Dlatego że akurat pracują z ludźmi BEZPOŚREDNIO. Oni nie pracują charytatywnie tylko dostają taką pensję na jaką się zgodzili. Dlaczego mają mniej płacić za PRYWATNY samochód? Na pralki też mają mieć zniżki? Pracownicy MPO to jacyś gorsi są? Dla mnie akurat lepsi o dzięki nim jest czysto w mieście. Pracują w ciężkich warunkach po nocy dla dobra społeczeństwa. Może im trzeba dać. Albo samotnej matce żeby mogła odwozić dzieci do szkoły? Ale nie jak nie jest WYBRANA to niech spi... Komunistyczny relikt. Że niby podwyższają prestiż marki. Jeśli chodzi o duchownych czy wojskowych to raczej chyba nie.

    Powinna się tym zająć komisja UE.
    Do roboty się brać żeby mieć pieniądze aby godnie zapłacić a nie żebrać 5% czy 10% przy samochodzie za 200k
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Z tego co zaobserwowałem rabaty zależą od modelu, wersji silnikowej, czy auto z salonu czy do zmówienia. Jeśłi chodzi o Giulia/Stelvio to większe rabaty dają na Giulię. Jeśli chodzi o Giulię, to większe dają na benzyny (pewnie dlatego że na diesla muszą płacić większą akcyzę w Polsce a ceny zbyt nie podnieśli wg Europy, więc pewnie obcieli z marży i nie mają z czego dawać rabatów).
    Na wersję Business (Giulia+Pakiet Lighting +Pakiet Flota lub FLota Plus) jest fajny rabat 35tyś na firmę, ale wtedy nie dostaniesz żadnego rabatu na dodatkowe opcje (przy kupnie auta ze stoku coś tam jeszcze stargujesz ale to będą raczej starsze roczniki), jak również nie dostaniesz Leasingu od FCA promocyjnego "od 100%" (to taki który daje 100% na 3 lata jak wpłacisz 20% inicjalnej i weźmiesz od nich GAP indeksowy 20% lub fakturowy), tylko zwykły, powiedzmy na 3 lata to pewnie ze 106%. Na Super/Veloce obecnie (początek roku), na tak duży rabat kwotowy jak na wersję Business (a procentowy to już w ogóle zapomnij) jeśli kupujesz jeden samochód nie masz co liczyć, ale np dostajesz ponad rabat możliwość promocyjnego "leasingu od 100%". Rabaty zmieniają się co jakis czas w zależności od decyzji kogoś z góry w FCA i sprzedawcy raczej za wczasu nie mają tej wiedzy.

    Polecam skonfigurowanie sobie auta (mniej więcej swojej konfiguracji) u 2-3 delearów i prośbę o ofertę, będziesz miał jakieś wyczucie jaki rabat mniej więcej na ten dzień możesz dostać.

    Z reguły największe rabaty to na auta ze stocku z poprzedniego rocznika - tylko ciężko utrafić swoją konfigurację - niby fajny rabat powiedzmy na otomoto jest w ogłoszeniu typu ponad 40tyś na Veloce, ale potem jak się zastanowisz to dadzą np 8.8" navigację za ponad 10tyś której w ogóle nie chcesz, albo audio HK za 6tyś gdy np nie słuchasz radia/muzy w ogóle i wtedy okazuje się że dla Ciebie tak naprawdę ten rabat to jest powiedzmy 25tyś, a taki np ugrasz od delera na nowe auto do produkcji 100% wg Twojej specyfikacji a do tego będziesz miał nowy rocznik.

    Aha, wg tego co mi powiedział jeden z delerów ostatnio, rabaty się nie łączą, i każdemu komu przyznają, dają podobny -nie ważne czy nazwiesz to na firmę, czy że jesteś lekarzem, czy miałeś już 3 alfy kupione w salonie, taki sam rabat (wg sprzedawcy)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-02-2018 o 22:41

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Te rabaty to rak..... Ale nie jak nie jest WYBRANA to niech spi... Komunistyczny relikt. Że niby podwyższają prestiż marki. Jeśli chodzi o duchownych czy wojskowych to raczej chyba nie...
    Jak kupowałem Bravkę to były rabaty dla ... kobiet , oraz dla posiadaczy fiata wcześniej.
    Głupota w ogóle z "polityką rabatową" zamiast tabelek sztywnych z cenami. Ewentualnie jakieś końcoworoczne lakiery czy koła w cenie.

    Ale jak ... lud lubi się targować, to i z tymi _wybranymi_ rabatami się musi pogodzić, sory. To to samo co różnice w cenie końcowej między klientem "targującym się" a nietargującym. Z jakiej racji przepraszam ? Parafrazując - niech idzie i zarobi, a nie się targuje. Przepraszam, negocjuje Nawet drożej powinien kupić, bo więcej czasu sprzedawcy zajmuje.

    Tak, że całościowo taka to polityka niejasna, kręta ale i powszechnie akceptowalna (a wręcz pożądana), no to i jej konsekwencje w takich rabatach dziwnych.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jak dealerzy robili mi oferty, to bez słowa z mojej strony na temat rabatu czy tego że mam ofertę od innego salonu już, każdy wyskakiwał od razu z rabatem powiedzmy w okolicach +-10%. no ale trudno się im nie dziwić, pewnie muszą minimum sprzedać żeby spełniać wymogi jako salon AR, a że w całej Polsce w styczniu sprzedało się 16szt Giuli, to pewnie (to tylko moje wrażenie) dają oferty prawie bez swojej marży - zapewne z podobnym rabatem jak importer obecnie ustanowił dla danej grupy (np firm jednoosobowych kupujących 1szt)

    w takim tempie to Giulia na polskich drogach jeszcze długie lata pozostanie niszowym samochodem. to tylko po części mi odpowiada, bo kibicuję i życzę marce jak najlepiej i chciałbym oglądać nowe modele AR/faceliftingi i więcej opcji, a to tylko większa sprzedaż jest w stanie nakręcić.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    robiłem za pośrednika w zakupie samochodu dla mojej mamy i wybór odbywał się w zasadzie między audi q2 i bmw x1 (wybór padł na bmw)
    w skrócie najfajniej podsumował to pan w bmw: BMW ma rabaty tylko dla prawników, ale oczywiście dla Pana również przedstawimy ofertę z podobnym rabatem ostatecznie negocjacje zaczęliśmy od rabatu o połowę wyższego, niż ich ulga dla prawników (7-8%)... Natomiast w audi na wejściu zostałem zaskoczony rabatem dla grupy zawodowej na poziomie 12 % na wersję produkcyjną, co wcale nie zamykało drogi do dalszych negocjacji (choć już mocno ograniczonych oczywiście)...choć mogła to być oczywiście manipulacja sprzedawcy, żebym poczuł się lepiej w alfie rabat 'za wejście do salonu' jest zwykle większy niż te parę procent dla grup zawodowych, gdy kupowałem dla siebie, każda z możliwości rabatowych była lepsza, ogólnie pic na wodę, byle by był rabat, bo jakiś procent może będzie się tym kierował, gdy wyczyta na stronie, albo zapyta marketing.

    edit:
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Te rabaty to rak.
    lol, trochę przesadzasz. też wolałbym, by rabatów nie było w ogóle, a ceny po prostu niższe, ale te 'zawodowe' u nas to zwykle mniej, niż dostaniesz pytając o rabat w ogóle natomiast trochę jest w tym zapewne specyfiki naszego rynku. podobno w polsce lubimy rabaty, dlatego sprzedawcy dostosowują ofertę- patrz rossman- w niemczech wszystkie prawie produkty są trochę taniej, niż w polsce, ale u nich promocji właściwie nie ma. więc niektóre rzeczy w polsce gdy jest promocja można kupić znacznie taniej. podobno my jako naród to lubimy. a średnio firmie wychodzi na to samo.
    natomiast jeśli chodzi o grupy zawodowe (dotyczy głównie prawników i lekarzy), to w krajach zachodnich z punktu widzenia marek premium dobrze wygląda, jeśli ich przedstawiciele częściej je wybierają- taki rodzaj darmowego ambasadora- więc jakiś malutki dodatkowy rabacik czasem dorzucą...to nie jest polski pomysł
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 26-02-2018 o 23:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory