Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Jak Wam chłodzi klimatyzacja? Czy stan sprężarki ma wpływ na chłodzenie?

  1. #1
    zbig
    Gość

    Domyślnie Jak Wam chłodzi klimatyzacja? Czy stan sprężarki ma wpływ na chłodzenie?

    Witam, chciałbym żebyście podzielili się ze mną opiniami na temat wydajności Waszej klimatyzacji. Jak chłodzi w odniesieniu do innych aut? Bo powiem szczerze u mnie wypada baaardzo słabo. Może to zasługa czarnego auta? Drugą sprawą, klima po przeglądzie - odgrzybiona, wymieniony filtr kabinowy, pełna, czy na chłodzenie może mieć wpływ stan sprężarki?

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 18:20

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig Zobacz post
    czy na chłodzenie może mieć wpływ stan sprężarki?
    Oczywiście, że tak
    Pytanie czy Panowie w warsztacie oczyścili parowniki, bo jak są "zabite" to wydajność klimatyzacji bardzo spada z powodu słabego odparowania czynnika chłodniczego.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    ogólnie nie wiem jak w innych gtv ale u mnie nawiew to padaka straszna dmucha jak 3 letnia dziwczynka w swój wiatraczek a auto nie oszukujmy sie jest ciepłe szybko sie nagrzewa i latem nie jest zaciekawie
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #4
    funky
    Gość

    Domyślnie

    ja dodam od siebie że jak w spiderku zapuszcze klime, to aż musze na gardło uważać bo mrozi naprawde nieźle...no ale staram sie w ladna pogode raczej zdjac dach nizli naduzywac klimy, w kazdym razie w mojej opini jest bardzo wydajna, podobnie jak ogrzewanie zimą...

  5. #5
    zbig
    Gość

    Domyślnie

    pojeździłem innymi autkami - różnej klasy, różnych marek i okazało się że wydajność klimy w moim czarnym autku nie wypada tak blado. Dla porównania i główną moją wytyczną był srebrny dość młody japończyk. Także klima chłodzi! chyba za bardzo mnie poniosło w tych temperaturach grubo przekraczających 30 stopni.

  6. #6
    funky
    Gość

    Domyślnie

    chyba za bardzo mnie poniosło w tych temperaturach grubo przekraczających 30 stopni.[/QUOTE]

    musisz po prostu "ostudzić" emocje ot co eech te temperatury, w końcu mamy lato i precz z porą deszczową, bo chcemy zdejmować dachy!!!

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    ja nie narzekam na klimę chłodzi dobrze jak i sam nawiew jest niezły i nie ma się do czego czepić
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    U mnie chodzi też całkiem wydajnie ale wydaje mi się że w tamtym roku działała odrobine lepiej, może będę musiał ją przejrzec za jakiś czas a porównując do innych aut to niektóre wypadały lepiej a niektóre gorzej

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problem - raz chłodzi raz nie...
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 15:55
  2. Klimatyzacja słabo chłodzi
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 11:07
  3. Chłodzenie silnika i klimatyzacja dwa pytania
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 11:15
  4. klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:05
  5. Jak szybko klimatyzacja chłodzi 156 SW
    Utworzone przez Cobra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory